dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Odszedł kierownik z pustym dziennikiem budowy, co dalej

    Zacznę od tego że kilka tygodni temu darowano mi działkę z rozpoczętą budową domku jednorodzinnego w 2012 roku.

    Od tego czasu (2012) wybudowany został tylko parter ze stropem.
    Kierownik budowy zmarł zostawiając pusty dziennik budowy.
    Pozwolenie na budowę oraz warunki zabudowy zostały wydane w 2012 roku, status budowy nie został wstrzymany, więc jakby cały czas trwała.

    Moje pytanie, bo chcę dokończyć ten dom tylko myślę jak to prawnie najpierw rozegrać.
    • Czy muszę przepisać budowę gdy zostałem nowym właścicielem?
    • Jeżeli tak to co z dziennikiem budowy?
    • Czy musiałbym ubiegać się o nowe pozwolenie na budowe?
    • Od czego zacząć?


    Przed pójściem do urzędu po instrukcje wolę się najpierw przygotować z Wami, może podpowiecie mi coś szczególnie ważnego, jeżeli potrzebne były by jeszcze jakieś informacje o których teraz nie wspomniałem to dodam w razie potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez Dddamian ; 30-03-2023 o 11:40

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Najlepiej przepisać pozwolenie na budowę bo kontynuowanie jej wymaga za każdym razem upoważnienia oraz uczynności byłego właściciela..
    Dziennik budowy może zostać ten sam natomiast w dzienniku budowy zostaje wpisany nowy kierownik oraz stan zaawansowania prac w chwili przekazania.

    art. 40 p.b. zapewniono możliwość przeniesienia pozwolenia na budowę lub praw i obowiązków wynikających ze zgłoszenia, wobec którego organ nie wniósł sprzeciwu. Obowiązki związane ze zmianą kierownika budowy lub robót, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz np. projektanta sprawującego nadzór autorski wynikają z art. 44 p.b
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Wbrew temu , co niektórzy myślą do dokonywania wpisów jest również upoważniony inwestor. Pomiędzy wpisami w dzienniku nie może być dłuższa przerwa niż 2 lata aby pozwolenie na budowę zachowało ważność . Czyli np; 2012 r zebranie humusu,wytyczenie budynku ( to akurat geodeta więc papier powinien być ) ,2013 ułożenie zbrojenia i zalanie ław fundamentowych,2014 wymurowanie ścian fundamentowych,2015 rozłożenie zasypki ,2016 wykonanie chudziaka,2017 wymurowanie ścian zewnętrznych,2018 zazbrojenie wieńca,2019 rozłożenie stropu i zalanie go, 2020 postawienie konstrukcji dachu ,deskowanie i obicie papą,2021 r położenie dachówki i montaż rynien,2022 wymurowanie ścian działowych. Następnie znajdujesz nowego kierbuda który przejmuje obowiązki i przeprowadza inwentaryzacje stanu zastanego na budowie.Wpisy Twojego darczyńcy w dziennik jeżeli chodzi o stan robót powinny oczywiście odzwierciedlać to co nowy kierbud zastanie.Oczywiście potem przepisujesz PnB na siebie i dalej lecisz z koksem.
    Ostatnio edytowane przez siinski ; 30-03-2023 o 19:53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony