dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Beton B25W8 hydroizolacja płyty fundamentowej.

    Cześć,
    Jak to jest z tą hydroizolacją pionową płyty fundamentowej wylanej z betonu b25w8. Niby mam wymalowaną dysperbitem, ale czy to wystarczy? Może asekuracyjnie dołożyć czegoś innego? Grubość płyty to 25cm. Do połowy będzie w gruncie. Okolica dość mokra po deszczu, lecz wody gruntowe są nisko.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli jest jak piszesz to powinien być przewidziany drenaż opaskowy, wtedy nie ma co martwic się hydroizolacjami.
    Izolacja przeciwwodna tylko na burtach to jak gumiak bez podeszwy. natomiast jeśli miało by to poprawić ci samopoczucie zawsze możesz użyć mas KMB w tym konkretnym przypadku nic nie poprawi i nic nie zaszkodzi - coś jak taniec dla przywołania deszczu w niektórych "kulturach" w to wierzą.
    Sprawa wygląda odmiennie jeśli nie ma drenażu wtedy trzeba je wykonać.
    Dlaczego śmiem twierdzić że jest wytaczające posadowienie płyty na kruszywie z drenażem - ponieważ sam to sprawdziłem.
    Zdjęcie poniżej przedstawię płytę na podbudowie z kruszywa po kilku dniach opadów (jesień 2022) chyba sam mówi za siebie.

    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 24-02-2023 o 12:40

  3. #3

    Domyślnie

    KB mówi, ze opaska do rynien wystarczy. Izolacja pozioma plyty to 2x folia + 2x folia. Wrzuciłbym zdjęcie jak to wyglada, ale chyba jeszcze nie mogę.

  4. #4

    Domyślnie

    Folia PE to nie izolacja!

    Folie traktujemy jedynie jako warstwę rozdzielającą np. układamy ją na XPS przed układaniem zbrojenia i laniem betonu

  5. #5

    Domyślnie

    Folia nic nie da. Zaraz i tak jej nie będzie w całości.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    W projekcie napisane jest folia hydroizolacyjna 0,5, płyta fundamentowa +w8, hydroizolacja 0,5.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale pomiędzy chudziakiem jest folia i coś jeszcze, co się rwie. Możliwe, ze to papa?

  8. #8

    Domyślnie

    Nic ci nie da KMB na burtach płty, skoro pod żelbetem nie ma izolacji. Burty są wyżej niż spod płyty wiec wiec woda zacznie napierać od spodu, a folia PE to żadna bariera.
    Beotn W8 sobie poradzi jeśli jest drenaż opaskowy, spójrz na zdjęcie powyżej wodoprzuszczlna warstwa powoduje wsiąkanie wilgoci i wody a grawitacja ściąga ja w dół do drenu i mimo deszczu nic się nie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 27-02-2023 o 13:15

  9. #9

    Domyślnie

    To czym to przelecieć przy poprawie ocieplenia? Dysperbit? Isoplast? Kmb?

  10. #10

    Domyślnie

    Bez znaczenia jesli koniecznie chcesz to np BORNIT Fundamentflex 2K, Ceresit CP43, etc nie brakuje wodorocieńczlnych hydroizoalcji z funkcja kleju do płyt XPS

    ważne żeby drenaż był sprawny w podbudowie płty
    Po prostu nie projektuje się hydroizoalcji w tym miejscu bo nie potrzebna.
    Jak chcesz robic hydroizolacje płyt to musi być ciągła i dodatkowo zabezpieczona w miejscach krytycznych ale jeśli płyta wylana to "po ptokach"
    Obsypana piaskiem lub kruszywem z drenażem wylana z betonu w8 nie jest potrzebna żadna hydroizolacja o ile jest powyżej lustra wody

    https://www.google.com/search?q=p%C5...ih=881&dpr=1.1

    ideowo tak to ma wyglądać (rysunek z netu)
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 27-02-2023 o 20:54

  11. #11

    Domyślnie

    Swego czasu jak u mnie robili płytę to była folia pe, chudziak, folia pe, xps 2x10, a w tym wanna zrobiona z foli pvc w jednym kawałku grubość 1 mm i w to wlany beton b25 W8

  12. #12

    Domyślnie

    https://zapodaj.net/3b31780c4e641.jpg.html
    Tak wyglada przekrój odwiertu. Pod płytą wymienione podłoże na piasek (1m). Drenaż nie jest projektowany. Tylko opaska do rynien. :/ Zerwałem wczoraj kilka pasków styropianu z fundamentu i w niektórych miejscach jest wywinięta folia (ta która jest najniżej) a w innych ledwo ją widać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony