dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Fundament pod ogrodzenie

    Witam, potrzebuję pomocy w sprawie wykonania szalunku oraz wylania fundamentu pod ogrodzenie. Problem z którym się zmagam to szerokość fundamentu, który miejscami przekracza 40cm. Po kolei, ziemia na mojej działce pomieszana jest z gruzem i kamieniami, operator mini koparki musiał się naszarpać trochę, żeby wszystko to powyciągać, a dodatkowo dokładnie obok szedł fundament starego ogrodzenia. Co za tym idzie nie mógł wykonać prostego wykopu i miejscami szerokość otworu to nawet 0,5m, ja potrzebuję fundament o szerokości 20-25cm. Co mogę zrobić z tym problemem, myślałem o początkowym wylaniu "ławy", a kolejno zrobienie szalunku pod docelowy już fundament lub za pomocą płyt osb zrobienie szalunku do samej ziemi, jednak nie mam pojęcia które rozwiązanie jest zgodne ze sztuką budowlaną. Prosiłbym bardzo o pomoc lub ewentualnie jakieś inne wyjście z sytuacji.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ogrodzenia zwykle ida w granicy działek, dlaczego stare szło obok nowego?

    Co do problemu zaszaluj tyle co potrzebujesz nie rozumiem w czym tkwi problem
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi tylko o to, że fundament jest głęboki na 80cm i jeżeli zrobię szalunek na głębokość 25cm i szerokości 20cm, gdzie miejscem szerokość wykopu wynosi 0.5m, to zastanawiam się czy przy laniu z gruchy nie wypłynie wszystko bokiem

  4. #4

    Domyślnie

    Jak bez przerwy to wypłynie. Jak masz czym obsypać to najpuerw zalej do szalunku, tak aby beton wchodził ze 3 cm na szalunek i zasyp ziemią. Pogadaj z betoniarnią żeby była możliwość przetrzymania gruszki z 30 minut i dolej wtedy resztę. Jak nie to musisz zrobić tona dwa razy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony