dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Tylko 2 mm kleju pod płytkę ?

    Witam, wykonawca zaszokował mnie tym, że chce położyć gres 60x60 i 120x60 na podłodze na warstwie kleju o grubości 2-3 mm max. Ogólnie gres ma 9 mm, dodatkowo wylał jeszcze specjalnie wylewkę samopoziom 5 mm i chce się zlicować do deski barlineckiej, która ma razem z podkładem 16 mm czyli łatwo policzyć że zostają 2 mm na klej. Rozmawiałem z nim na ten temat, że jest to dla mnie bardzo dziwne i ryzykowne, zawsze słyszałem, że minimum to 6 mm na taki gres. On cały czas tłumaczy, że jest ogrzewanie podłogowe i że ta wylewka musi być bo kleju musi być tyle i kropka. Same posadzki mam dość równe bo trzymają się w 5-6 mm na całym pomieszczeniu a raczej domu po przekątnych. Na łacie 2,5 m to jest 1 mm max. Sam też przyznał, że samopoziom też nie będzie w 1 mm bo są jakieś odchyłki, więc po co to lać ???
    Nie wiem co o tym sądzić, facet ma długo firme, zrobił dużo domów, sam osobiście kładzie płytki, ma ekipe doświadczoną, zrobili mi ładnie już regipsy, poprawiali dużo po poprzednim paproku, wyprowadzili skosy, zrobili gładzie ale tutaj ciężko mi zaufać bo płytki nie są teraz idealnie i w jednym miejscu może być nawet 1mm kleju albo nawet zero jak samopoziom gdzieś się podniósł.
    Czy to może oznaczać, że facet nie umie sobie poradzić z klejem czy jak ??? Muszę podjąć decyzję czy podziękować i wziąść kogoś innego bo obdzwoniłem kilka firm i tez robią oczy na tak cienką warstwę .
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 28-02-2023 o 22:57

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Prawdopodobnie trochę przedobrzył z tą wylewką.
    Kleju musi być więcej, 2mm to zbyt mało aby jego odkształcalność tym bardziej przy ogrzewaniu podłogowym powodowała kompensację pracy posadzki .
    Deska barlinecka jest wyższa od płytki więc wysokość musiał skompensować ale nie aż tyle.
    Przecież na łączeniu musi na klej pod płytkę zamontować listwę.
    Najlepiej aby przy ogrzewaniu podłogowym grzebieniem nanosił klej na posadzkę a gładką stroną smarował także płytkę.
    Optymalnie aby grzebieniem smarował zarówno posadzkę jak i płytkę pod kątem 90*.
    Nie wiem jak mu się to zmieści i zgra ale obserwuj sytuację.
    Jeśli jest umowa i faktura ( papier ) na usługę to zawsze możesz dochodzić swoich praw ale z kolei jeśli facet robi takie rzeczy to chyba wie co robi i może coś źle go zrozumiałeś a jeśli naprawdę jest aż tak wysoko to obniży tylko skrajne płytki przy deskach.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-03-2023 o 09:39
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Muszę podjąć decyzję czy podziękować i wziąść kogoś innego bo obdzwoniłem kilka firm i tez robią oczy na tak cienką warstwę .
    Przy malutkich płytkach 2mm przeszłoby. Przy większych - bez szans. Tylko co zmieni wywalenie go, jak już zrobił wylewkę?

  4. #4

    Domyślnie

    Może wykonawca się przeliczył i za grubo wylał tego samopoziomu... teraz kombinuje
    2-3 mm, a gdzieniegdzie 1mm jak piszesz to jakaś "patologia"
    Musiałby jechać na grzebieniu 4 mm, co po położeniu płytki na kleju i jego rozpływie pod spodem da właśnie jakieś 2 mm
    To zdecydowanie zbyt cienko, nie wspominając że klej oprócz samego klejenia ma również inne funkcje: poprzez swoją "elastyczność" przenosi naprężenia z podłoża, które mogą występować np przy sekcjach grzewczych czy ogólnie przy ogrzewaniu podłogowym.
    Przy takim formacie płytek to powinien to być klej klasy min C2TE S1, przy czym ten paramtetr S1 to właśnie klasa wspomnianej "elastyczności", a konkretniej odkształcalności.
    Dobry wykonawca nakłada klej zarówno na podłoże, posadzkę jak i na spód płytki, ale o tym to już nie ma mowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiadomo, że to dodatkowe koszty dla mnie a dla niego zarobek dodatkowo bo 25 zł/m2 . Faktury daje na robocizne ale poproszę go o jakąś pisemną gwarancję. Gdybym mu podziękował to ktoś przyjdzie i będzie miał problem a raczej ja bo bym musiał dołożyć podkładu pod deske żeby ktoś dał wiecej kleju.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 01-03-2023 o 19:54

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Wiadomo, że to dodatkowe koszty dla mnie a dla niego zarobek bo 25 zł/m2 . Faktury daje na robocizne ale poproszę go o jakąś pisemną gwarancję. Gdybym mu podziękował to ktoś przyjdzie i będzie miał problem a raczej ja bo bym musiał dołożyć podkładu pod deske żeby ktoś dał wiecej kleju.
    25zł za położenie m2 płytek ......to jakoś podejrzanie tanio.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    25 za wylewke ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony