dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    nie zrozumiałeś przekazu... forumowicz goguś gdzie tylko może komunikuje, że może złożyć PC za cenę wielokrotnie niższą niż kupują to "zwykli" inwestorzy na rynku.
    Więc wypadało by udowodnić , że to co składa ma wartość (parametry pracy, koszty, gwarancję, oprogramowanie, niezawodność, bezpieczeństwo użytkowania, serwis, hałaśliwość...etc) porównywalną do innych urządzeń. Nie twierdzę, że nie ma racji ale racjonalną decyzję można podjąć poznając fakty.
    Jak to już napisał forumowicz goguś, laptopa można też kupić za 500pln tylko czy jego parametry będą porównywalne do tego za 10 tys. ?. Można pracować i na tym i na drugim... Ty którego byś wybrał ?

    ot taki artykuł pierwszy z brzegu:

    https://www.hojero.pl/pl/blog/Dlacze...zly-pomysl/334
    Powiem krotko nie cierpię takich typów jak ty więc kończę dyskusję , dodam że nikomu nie robiłem pompy i robić nie będę ,pomocą służyć mogę bo umiem w odróżnieniu do takiego filozofa internetowego jak ty , bywał bez odzewu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Powiem krotko nie cierpię takich typów jak ty więc kończę dyskusję , dodam że nikomu nie robiłem pompy i robić nie będę ,pomocą służyć mogę bo umiem w odróżnieniu do takiego filozofa internetowego jak ty , bywał bez odzewu.
    nie ma co się obrażać, jeśli promujesz pewne rozwiązania to udowodnij ( a w tym przypadku jest to przecież możliwe), że ma to sens bo inaczej ktoś kto uwierzy na "słowo" wyda podwójnie swoje pieniądze ...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No i co stracę gwarancję i co się stanie ? łeb mi urwie że nie mam gwary ??? daj że spokój wiem dbasz o swój interes ale ja też dbam o swój a co do tych sławetnych F-gazów za 400 zł online ja mogę ich nie mieć nawet ale mogę przecież zatrudnić fachowca do próźni i wypuszczenia czynnika do wymiennika to żadne przestępstwo bo wymiennik taki czy siaki każdy ma dopuszczenie do takich celów wszak stworzony , zabronione jest może kupno wymiennika płytkowego ? nie słyszałem a po co one i do czego służą ? paplanina zwykła bicie piany i dbanie o swoje interesy rączka rączkę myje
    Skoro wszystko jest ok to dlaczego firma z Katowic juz nie przerabia (oficjalnie) klimatyzatorów na PC. Uprawnienia f-gaz maja, wymienniki tez kupują legalnie. Co sie stało ze taka super działalnosc musiała byc zakonczona. Dlaczego producenci przerabianych klimatyzatorów zdecydowali sie ukrócić ten preceder ?. Zatrudnic fachowca z f-gazami mozesz, szkoda tylko ze do nielegalnej działalnosci, nie dosc ze sam chcesz w niej uczestniczyc to jeszcze innym to proponujesz. Rozumiem ze działania typu zrób to sam są tansze dla inwestora, ale wszystko powinno byc w granicach prawa.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro wszystko jest ok to dlaczego firma z Katowic juz nie przerabia (oficjalnie) klimatyzatorów na PC. Uprawnienia f-gaz maja, wymienniki tez kupują legalnie. Co sie stało ze taka super działalnosc musiała byc zakonczona. Dlaczego producenci przerabianych klimatyzatorów zdecydowali sie ukrócić ten preceder ?. Zatrudnic fachowca z f-gazami mozesz, szkoda tylko ze do nielegalnej działalnosci, nie dosc ze sam chcesz w niej uczestniczyc to jeszcze innym to proponujesz. Rozumiem ze działania typu zrób to sam są tansze dla inwestora, ale wszystko powinno byc w granicach prawa.
    To może powiedz nam, czemu "producenci przerabianych klimatyzatorów zdecydowali sie ukrócić ten preceder"?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    To może powiedz nam, czemu "producenci przerabianych klimatyzatorów zdecydowali sie ukrócić ten preceder"?
    Nie jestem przedstawicielem producentów, ich trzeba zapytac. Myslę ze skoro włozyli troche kasy w opracowanie technologii, oprogramowanie, korzystają z swoich patentów (których opracowanie tez kosztowało) lub za nie płacą to chcą miec z tego korzysc. Nie działają w systemie non-profit dlatego tez pilnują swoich interesów. Takie nielegalne przeróbki pozbawiają ich czesci zysku. To tylko moje zdanie, jak jest w rzeczywistosci to niech sie wypowiedzą przedstawiciele producentów. Nie ma ich tu na forum, widocznie nie mają potrzeby sie tu wypowiadac albo uwazają ze FM nie ma znaczenia dla zwiekszenia sprzedazy ich wyrobów.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jestem przedstawicielem producentów, ich trzeba zapytac. Myslę ze skoro włozyli troche kasy w opracowanie technologii, oprogramowanie, korzystają z swoich patentów (których opracowanie tez kosztowało) lub za nie płacą to chcą miec z tego korzysc. Nie działają w systemie non-profit dlatego tez pilnują swoich interesów. Takie nielegalne przeróbki pozbawiają ich czesci zysku. To tylko moje zdanie, jak jest w rzeczywistosci to niech sie wypowiedzą przedstawiciele producentów. Nie ma ich tu na forum, widocznie nie mają potrzeby sie tu wypowiadac albo uwazają ze FM nie ma znaczenia dla zwiekszenia sprzedazy ich wyrobów.
    Czyli w sumie nic nie wiesz i tylko wylewasz tu swoje insynuacje... Może "firmie z Katowic" po prostu bardziej opłaca się motować fabryczne PC, skoro jest tyle "jeleni" gotowych za to płacić.

    Niemniej, w aspekcie tego, co napisałeś powyżej, zarzuty w stylu:

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zgoda ze kol. gogus nie nie sprzedaje. Promuje nielegalne działania.
    są g.... warte.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Czyli w sumie nic nie wiesz i tylko wylewasz tu swoje insynuacje... Może "firmie z Katowic" po prostu bardziej opłaca się motować fabryczne PC, skoro jest tyle "jeleni" gotowych za to płacić.

    Niemniej, w aspekcie tego, co napisałeś powyżej, zarzuty w stylu:



    są g.... warte.
    Rączka rączkę myje ,pilnują wzajemnie swoich interesów i poniekąd ja to pojmuję , powinno być zamknięte forum dla takich ludzi i teksty jak wyżej banować i tyle ale kto chce te i ma a jak ktoś ma dwie lewe ręce i potrzebuje komputer z 32 GB ramu po to by grać w pasjansa i dopierdalać po forach drugim no cuż .

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Ja swoją pompę kupiłem bo dotacje
    Ale uważam że producentowi absolutnie nic do tego co ja z zakupionym urządzeniem będę robił
    W momencie zapłaty staje się moja własnością i mogę z niego próbować zrobić helikopter
    Powód dla których producenci i sprzedawcy są niepocieszeni iż ktoś przerabia ich produkt jest chyba jasny

    Kolega zaoferował swoją pomoc w przeróbce a wy robicie wszystko aby go zniechęcić
    Tacy wszyscy przepisowi nagle bo gazy itd.

    Ta cała papierologia związana z gazami to o dupe rozbić pić na wodę fotomontaż
    u mechanika niby tyle ceregieli żeby klimę nabić a i tak działa to tak samo jak działało kiedyś czyli wpisują co chcą

    To tak jak by producent auta zabraniał mi jego przeróbek zgodnych czy niezgodnych z prawem
    To ja odpowiadam za to co zrobię ze swoim autem

    Jest taka firma która ma takie aspiracje iż po zakupie ich produktu musisz niby używać go jak oni chcą nie możesz go sprzedać komu chcesz lub za zbyt niska cenę a nazywa się Ferrari
    Ale tam przy zakupie podpisujesz umowę regulamin czy co tam jeszcze
    Jedni się na to godzą jak covidianie na lockdowny a inni nie np jak ten koleś
    Kupił ferrari za 400k$ po to by zrobić z nim co chce i pokazać firmie środkowy palec a że chciał go rozpieprzyć i to nagrywać no to pech
    https://www.instalki.pl/aktualnosci/...ch-widzow.html
    Uprzedzę iż w ferrari też są gazy
    Ostatnio edytowane przez Tomasz197710 ; 05-03-2023 o 15:06
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    .....

    Niemniej, w aspekcie tego, co napisałeś powyżej, zarzuty w stylu:



    są g.... warte.
    To tylko Twoje zdanie, nic wiecej.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jestem przedstawicielem producentów, ich trzeba zapytac. Myslę ze skoro włozyli troche kasy w opracowanie technologii, oprogramowanie, korzystają z swoich patentów (których opracowanie tez kosztowało) lub za nie płacą to chcą miec z tego korzysc. Nie działają w systemie non-profit dlatego tez pilnują swoich interesów. Takie nielegalne przeróbki pozbawiają ich czesci zysku. To tylko moje zdanie, jak jest w rzeczywistosci to niech sie wypowiedzą przedstawiciele producentów. Nie ma ich tu na forum, widocznie nie mają potrzeby sie tu wypowiadac albo uwazają ze FM nie ma znaczenia dla zwiekszenia sprzedazy ich wyrobów.
    Chińczycy kradli, kradną i będą kradli wszystko, co ma jakąkolwiek wartość intelektualną. Zalewają Polskę i Europę podróbami.... i jest dobrze

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz197710 Zobacz post
    Ja swoją pompę kupiłem bo dotacje
    Ale uważam że producentowi absolutnie nic do tego co ja z zakupionym urządzeniem będę robił
    W momencie zapłaty staje się moja własnością i mogę z niego próbować zrobić helikopter
    Powód dla których producenci i sprzedawcy są niepocieszeni iż ktoś przerabia ich produkt jest chyba jasny

    Kolega zaoferował swoją pomoc w przeróbce a wy robicie wszystko aby go zniechęcić
    Tacy wszyscy przepisowi nagle bo gazy itd.

    Ta cała papierologia związana z gazami to o dupe rozbić pić na wodę fotomontaż
    u mechanika niby tyle ceregieli żeby klimę nabić a i tak działa to tak samo jak działało kiedyś czyli wpisują co chcą

    To tak jak by producent auta zabraniał mi jego przeróbek zgodnych czy niezgodnych z prawem
    To ja odpowiadam za to co zrobię ze swoim autem

    Jest taka firma która ma takie aspiracje iż po zakupie ich produktu musisz niby używać go jak oni chcą nie możesz go sprzedać komu chcesz lub za zbyt niska cenę a nazywa się Ferrari
    Ale tam przy zakupie podpisujesz umowę regulamin czy co tam jeszcze
    Jedni się na to godzą jak covidianie na lockdowny a inni nie np jak ten koleś
    Kupił ferrari za 400k$ po to by zrobić z nim co chce i pokazać firmie środkowy palec a że chciał go rozpieprzyć i to nagrywać no to pech
    https://www.instalki.pl/aktualnosci/...ch-widzow.html
    Uprzedzę iż w ferrari też są gazy
    pozwolę sobie skomentować

    1. "W momencie zapłaty staje się moja własnością i mogę z niego próbować zrobić helikopter" , no chyba tak nie jest zawsze , idąc Twoim tropem kupuję sobie piec gazowy, próbuję z niego zrobić helikopter i pół bloku w mieście idzie w kosmos...Nie wiem jak jest w przypadku przeróbek klimatyzatorów na PC, czy są tu jakieś ryzyka nieautoryzowanej przez producenta zmiany w urządzeniu
    2. "To tak jak by producent auta zabraniał mi jego przeróbek zgodnych czy niezgodnych z prawem" , tu zupełnie odjechałeś , jeżeli nawet "zaprzyjaźniony" diagnosta Ci go zarejestruje to nie chciałbym być w twojej skórze gdy po wypadku ( nie daj Boże śmiertelnym) biegły w sądzie udowodni Ci jak te twoje przeróbki miały wpływ na zdarzenie.

    Dla jasności, też nie lubię być łupionym, sam nawet mam ostatanio na pieńku z wiodącym producentem mojej PC . Natomiast powtórzę cały czas dopraszam sie o dowody sensowności takiej przeróbki tu cytując samego siebie , "Więc wypadało by udowodnić , że to co składa ma wartość (parametry pracy, koszty, gwarancję, oprogramowanie, niezawodność, bezpieczeństwo użytkowania, serwis, hałaśliwość...etc) porównywalną do innych urządzeń. Nie twierdzę, że nie ma racji ale racjonalną decyzję można podjąć poznając fakty.
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 05-03-2023 o 15:27

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Rączka rączkę myje ,pilnują wzajemnie swoich interesów i poniekąd ja to pojmuję , powinno być zamknięte forum dla takich ludzi i teksty jak wyżej banować i tyle ale kto chce te i ma a jak ktoś ma dwie lewe ręce i potrzebuje komputer z 32 GB ramu po to by grać w pasjansa i dopierdalać po forach drugim no cuż .
    Spokojnie z tym banowaniem, jest tylko jedna jedyna prawda którą Ty przedstawiasz? Juz wielu próbowało mnie zbanowac i nic z tego nie wyszło. Załoz sobie prywatne forum i tam bedziesz banował do woli. Z tą rączką nie przesadzaj bo to dotyczy nawet nie promila posiadaczy PC, są to jednostkowe przypadki i nie przeszkadza to moim interesom, bo i co miałoby by to przeszkadzac w prowadzeniu hurtowni wentylacyjnej. Wracając do przeróbki to zapewne nie wiesz ze od 2015 roku dla nowo instalowanych zródeł ciepła wymagana jest etykieta energetyczna, przerobic klimatyzator dasz radę, stworzyc do tej przeróbki etykietę juz niestety nie. Zrób to sam ma tez swoje granice. Ale co tam prawo, "wolnosc Tomku w swoim domku". Poki nie ma kontroli i penalizacji mozna robic w tym zakresie co sie podoba.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Chińczycy kradli, kradną i będą kradli wszystko, co ma jakąkolwiek wartość intelektualną. Zalewają Polskę i Europę podróbami.... i jest dobrze
    Dla kogo jest dobrze?, zapewne dla nich jest dobrze. Czy dla innych to rzecz dyskusyjna.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    .... Nie twierdzę, że nie ma racji ale racjonalną decyzję można podjąć poznając fakty.[/I]
    Nie poznasz ich od kol. gogus, dla niego najwazniejszym i jedynym faktem jest formuła CCC.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    Dla jasności, też nie lubię być łupionym, sam nawet mam ostatanio na pieńku z wiodącym producentem mojej PC . Natomiast powtórzę cały czas dopraszam sie o dowody sensowności takiej przeróbki tu cytując samego siebie , "Więc wypadało by udowodnić , że to co składa ma wartość (parametry pracy, koszty, gwarancję, oprogramowanie, niezawodność, bezpieczeństwo użytkowania, serwis, hałaśliwość...etc) porównywalną do innych urządzeń. Nie twierdzę, że nie ma racji ale racjonalną decyzję można podjąć poznając fakty.
    Po krótce, to fakty są takie, że dzisiaj już nie kupisz nowego klimatyzatora, tylko pompę ciepła... czemu pompa ciepła powietrze-powietrze jest 4x tańsza niż powietrze-woda, pozostaje tajemnicą księgowych i marketingowców. Dla inżynierów sprawa jest dość jasna.

    Nieco upraszczając, parametry przerobionej PC PP na PC PW są tożsme z oryginałem, a nieraz nawet nieco lepsze, jeżeli zastosujesz właściwy wymiennik i masz dobrze położoną podłogówkę. Poza tym PC PP nie mają grzałek, więc należy się liczyć z tym, że temperatura biwalentna takiego źródła ciepła może być wyżej, niż PC wyposażonej w grzałki. Kwestii pozatechnicznych typu gwarancja czy nawet interfejs użytkownika, serwis i montaż, świadomie nie poruszam, bo często to indywidualna sprawa, a jak widać chociażby po takich wpisach https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8180035 , to ma się wrażenie, że fabryka też przerabia PC z klimatyzatorów

    Życie niestety jest brutalne i jak pojawią się kłopoty z pompą nawet za 50kPLN, to sprzedawca/monter napisze Ci coś a'la:

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    ...nie przeszkadza to moim interesom, bo i co miałoby by to przeszkadzac w prowadzeniu hurtowni wentylacyjnej...
    chociaż zanim mu zapłaciłeś, to myślałeś, że to specjalista od OZC i monter markowych PC i wszystko masz dobrane i wykonane na tip-top.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Spokojnie z tym banowaniem, jest tylko jedna jedyna prawda którą Ty przedstawiasz? Juz wielu próbowało mnie zbanowac i nic z tego nie wyszło. Załoz sobie prywatne forum i tam bedziesz banował do woli. Z tą rączką nie przesadzaj bo to dotyczy nawet nie promila posiadaczy PC, są to jednostkowe przypadki i nie przeszkadza to moim interesom, bo i co miałoby by to przeszkadzac w prowadzeniu hurtowni wentylacyjnej. Wracając do przeróbki to zapewne nie wiesz ze od 2015 roku dla nowo instalowanych zródeł ciepła wymagana jest etykieta energetyczna, przerobic klimatyzator dasz radę, stworzyc do tej przeróbki etykietę juz niestety nie. Zrób to sam ma tez swoje granice. Ale co tam prawo, "wolnosc Tomku w swoim domku". Poki nie ma kontroli i penalizacji mozna robic w tym zakresie co sie podoba.
    To nie było do ciebie osobiście tylko ogólnie ludzi przeszkadzających , sory że to odebrałeś osobiście nie miałem tego na myśli .

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    ....

    Życie niestety jest brutalne i jak pojawią się kłopoty z pompą nawet za 50kPLN, to sprzedawca/monter napisze Ci coś a'la:



    chociaż zanim mu zapłaciłeś, to myślałeś, że to specjalista od OZC i monter markowych PC i wszystko masz dobrane i wykonane na tip-top.
    Udowodnij ze nim nie jestem i ze nie montuję PC Daikin. A propo kłopotów z PC Daikin, na to jest serwis fabryczny. Udowodnij ze nie dobieram mocy PC za pomocą dokladnych obliczen ozc, udowodnij ze nie jest wykonany montaż prawidłowo. Montaż który musi byc odebrany przez serwis fabryczny Daikina, bo taki jest warunek uruchomienia pompy. Pisac tu kazdy moze, pisac nieprawde rowniez.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To nie było do ciebie osobiście tylko ogólnie ludzi przeszkadzających , sory że to odebrałeś osobiście nie miałem tego na myśli .
    To nie jest tak, ze jestem przeciwnikiem samodzielnego wykonywania instalacji, przeróbek, wykonczen w swoim domu. O ile wiekszosc tych czynnosci mozna wykonywac bez zadnego problemu to nie chwaliłbym sie oficjalnie az tak bardzo tymi przeróbkami, a nazywanie tych którzy nie znają sie na tym, a takich jest zdecydowana wiekszosc, ze są nieudolni ogolnie mówiac tez nie jest w porządku. Jedno z pierwszych pytan które zadają mi klienci dotyczy serwisu gwarancyjnego jak i pogwarancyjnego. Owszem przeróbka jest tania ale tylko dla tego którzy zapewni jej serwis. Nawet Ty nie mając czesci zamiennych, a watpie abys mial jest wszystkie w przypadku awarii niestety musisz miec cos awaryjnego na czas ewentualnej naprawy/wymiany.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Udowodnij ze nim nie jestem i ze nie montuję PC Daikin. A propo kłopotów z PC Daikin, na to jest serwis fabryczny. Udowodnij ze nie dobieram mocy PC za pomocą dokladnych obliczen ozc, udowodnij ze nie jest wykonany montaż prawidłowo. Montaż który musi byc odebrany przez serwis fabryczny Daikina, bo taki jest warunek uruchomienia pompy. Pisac tu kazdy moze, pisac nieprawde rowniez.
    Co ja mam Ci udowadniać? Jestem wolnościowcem i jak dla mnie to możesz nawet robić operacje na otwartym sercu, jeżeli znajdziesz na to chętnych i weźmiesz odpowiedzialność za to, co robisz. Po prostu ja nie powierzyłbym żadnej bardziej wymagającej roboty facetowi, który sam o sobie pisze:

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    ...nie przeszkadza to moim interesom, bo i co miałoby by to przeszkadzac w prowadzeniu hurtowni wentylacyjnej.
    Co do przeróbki, to też nie podałeś żadnego technicznego merytorycznego powodu, a jedynie jakieś dyrdymały w stylu jak poniżej zacytowałem, jakbyś co najmniej był ponadnarodowym korpoekoterrorystą zarabiającym na "etykietach" i straszczeniu ludzi konsekwencjami.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wracając do przeróbki to zapewne nie wiesz ze od 2015 roku dla nowo instalowanych zródeł ciepła wymagana jest etykieta energetyczna, przerobic klimatyzator dasz radę, stworzyc do tej przeróbki etykietę juz niestety nie. Zrób to sam ma tez swoje granice. Ale co tam prawo, "wolnosc Tomku w swoim domku". Poki nie ma kontroli i penalizacji mozna robic w tym zakresie co sie podoba.
    Bywaj

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Co ja mam Ci udowadniać? Jestem wolnościowcem i jak dla mnie to możesz nawet robić operacje na otwartym sercu, jeżeli znajdziesz na to chętnych i weźmiesz odpowiedzialność za to, co robisz. Po prostu ja nie powierzyłbym żadnej bardziej wymagającej roboty facetowi, który sam o sobie pisze:

    ...
    Jedno drugiemu nie przeczy tym bardziej ze ozc i pc zajmuję sie od lat, hurtownia to cos nowego. Wolnosciowiec zapewne wolałby powierzyc montaz firmie która nie ma hurtowni, ale za to posługuje sie CW do doboru mocy pompy. Ta hurtownia jakos nie przeszkadza firmom instalatorskim zamawiac obliczen ozc dla doboru mocy pompy wiedząc ze sami sie tym nie zajmują a CW nie jest do tego, a rzetelne i dokladne ozc to jednak rzadkosc. Co do technicznego powodu to rzeczywiscie go nie podałem gdyz nie uwazam ze przeróbki nie da sie wykonac. Z technicznego punktu widzenia taka przeróbka to zaden problem czego dowodem jest ta dyskusja i filmy instruktazowe na YT. Nie jestem ponadnarodowym ekoterroystą zarabiającym na etykietach. Gdybym był producentem to moze tak, nic nie produkuje to i etykiety są poza mną.
    Co straszenia to od kwietnia wchodzi obowiazek posiadania swiadectw energetycznych (dla domów po 2009 r.), a przy okazji mozliwosc kontroli instalacji grzewczych, podczas tych kontroli będzie sprawdzana równiez etykieta energetyczna. Wtedy ci wszyscy zaradni majacy takie przeróbki powołają sie na niejakiego firmera z FM, zeby kontrolerzy nie pytali o takie dyrdymały co od razu zamknie argumenty kontroli.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony