dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Oferty biur nieruchomości: prowizja?

    Zainteresowała mnie oferta sprzedaży mieszkania wystawiona przez biuro nieruchomości. Dowiedziałam się, że zapłacę im 3% prowizji, jeśli zdecyduję się na zakup. Czy takie coś jest zgodne z prawem, skoro biuro reprezentuje sprzedającego (a więc interes teoretycznie sprzeczny z moim) i od niego bierze prowizję? Ja tak naprawdę będę płacić im za nic, bo za przekazane informacje nie biorą odpowiedzialności, co już jest napisane w ogłoszeniu.
    Na co w ogóle zwracać uwagę podczas podpisywania takiej umowy przy prezentacji mieszkania, gdy jeszcze nie jestem na nie zdecydowana? Sądziłam, że ze strony kupującego jednak ta prowizja jest mniejsza, a tymczasem jest praktycznie taka sama jak w przypadku poszukiwania mieszkania przez biuro, gdzie pośrednik potencjalnie będzie się tym zajmował przez 2-3 mies. szukając mi ofert i wożąc mnie na prezentacje. A tu pani pokaże mi tylko jedno mieszkanie i to we własnym interesie. I ja mam jej płacić za to, że będzie mi zachwalać coś, co ona chce jak najdrożej sprzedać. To jakiś absurd :/
    Niestety zdecydowana większość ofert w mojej okolicy pochodzi z biur nieruchomości
    Ostatnio edytowane przez Bemarina ; 04-03-2023 o 10:27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony