dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 136
  1. #1

    Domyślnie W Polsce brakuje ponad milion kobiet. Pokolenie starych kawalerów.

    W Polsce przypada 5,2 mln kawalerów wobec 4,1 mln panien. Na 380 powiatów w Polsce już statystycznie tylko w trzech jest więcej singielek. W kraju nie brakuje miejsc, w których nadwyżka samotnych mężczyzn odpowiada realiom znanym z Chin czy Indii. Średnio w kraju na 100 wolnych kobiet przypada już 126 samotnych mężczyzn. Na różnicę tą składają się trzy czynniki. Pierwszy to naturalna różnica w liczbie urodzeń mężczyzn i kobiet (około 5% czyli 200-250 tys.). Drugi to nadreprezentacja związków Polek z obcokrajowcami w Polsce (ok. 350 tys.). Trzeci to nadreprezentacja związków Polek z obcokrajowcami za granicą (ok. 500-600 tys.).





    Także wygląda to tak 1-2 tys. Polaków rocznie pożeni się z Ukrainkami a na zachodzie to samo zrobi 20 tysięcy Polek. Niemcy, Holandia, Włochy, Wielka Brytania, Norwegia, Irlandia a nawet Turcja, Egipt. Wszędzie Polacy tracą kobiety na potęge.



    Dzisiejszy rynek matrymonialny w Polsce w zależności od liczby wolnych kobiet w okolicy różni się tym, że jedni mężczyźni nie mają już czego szukać a drudzy przepychają się w kolejce do coraz bardziej roszczeniowych kobiet. To nie jest już kwestia tylko wyglądu czy zasobów materialnych. W niektórych powiatach w Polsce po prostu wolnych kobiet jest już garstka na całą rzeszę samotnych mężczyzn. Wielu z polskich mężczyzn być może nigdy w życiu nawet nie pocałuje kobiety.





    Rynek matrymonialny w Polsce jest brutalny. Statystyka jest nieubłagana jeszcze bardziej jak hipergamia. Polskie kobiety mogą dzisiaj wszystko, mężczyźni nie mogą prawie nic. Większość Polaków nie ma dziś wyboru pomiędzy rudą, brunetką i blondynką. Przygarnie jakąkolwiek kobietę. Dysproporcje płciowe to nie tylko porażka samotnych, to także coraz gorsze relacje w związkach. Kobiety pomiatają Polakami, coraz rzadziej traktują poważnie. Nie ten to inny, mają na Tinderze po kilkaset par na jego miejsce i kilkadziesiąt nowych nieodczytanych wiadomości.



    Jak macie budować domy na prowincji dla waszych synów a nie mają oni jeszcze partnerek to lepiej dajcie sobie spokój. Domy będą stały puste. Za kilkanaście lat czekają nas na wsiach nieruchomości po złotówce. Już teraz w takim Świętokrzyskim czy Zachodniopomorskim są miejscowości gdzie od lat nie urodziło się żadne dziecko, za to masa samobójców w 90% starych kawalerów. Tak właśnie wygląda Polska XXI wieku. Kraj bez młodych kobiet. Nawet Ukrainki nie zostały tylko pojechały do Niemiec, Holandii, Kanady itd.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post
    Jak macie budować domy na prowincji dla waszych synów a nie mają oni jeszcze partnerek to lepiej dajcie sobie spokój.
    Nie wiem, gdzie się uczyłeś biologii...
    Ale nie trzeba mieć męża ani stałego partnera, żeby zajść w ciążę.
    Ba, można nawet in-vitro, bez żadnego kontaktu fizycznego.

    A wiesz, ile par, z różnych względów, nie bierze ślubu. A statystyki są wg stanu formalnego.

    Nieliczni single decydują się na budowę domu. Kawalerka jest tańsza i wygodniejsza.
    Dopiero rodziny z dziećmi zyskują i finansowo, i użytkowo na domu. Budować należy sobie - małe szanse są na to, żeby dzieci w takim zabytku i jeszcze w takiej okolicy będą chciały mieszkać.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-03-2023 o 21:00

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poza tym ciekawe dlaczego Polki mają wzięcie u obcokrajowców a Polacy nie mają ani u Polek ani u kobiet innych nacji...

    Tak czy inaczej emigracja z Ukrainy ratuje naszą demografię a prędzej czy później Polska musi wyzbyć się swojej ksenofobii i rasizmu, jeśli chce nadal istnieć.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.781

    Domyślnie

    Gdzie ty w Polsce widzisz ten rasizm ? ja go nie widzę nigdzie , widzi je tylko Gazeta wyborcza i TVN nie wiem po co to robią ale nigdy w swoim otoczeniu nie slyszałem i jakimś rasiźmie ,jakiś drobny żarcik czy coś to ok ale bez przesady Polacy to tolerancyjni goście .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Powiedz to temu profesorowi co go pobili w tramwaju, bo rozmawiał po niemiecku.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Bingo!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.781

    Domyślnie

    Jakie BINGO , co my wiemy o jakimś jednostkowym przypadku i czy było jak przedstawiają nic nie wiemy a może plótł jakieś bzdury i dostał w papę ? można przedstawić na 10 sposobów tą samą prawdę zresztą chyba każdy widział i słyszał jak to ten uchodźca płynął nocami cały tydzień a w dzień odpoczywał tylko to gówno prowda bo jak się okazało w tej kałuży było 30 cm wody , chyba mimo wszystko jesteśmy najbardziej tolerancyjnym narodem .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jakie BINGO , co my wiemy o jakimś jednostkowym przypadku i czy było jak przedstawiają nic nie wiemy a może plótł jakieś bzdury i dostał w papę ? .
    Hahaha, profesor UW rozmawiający ze swoim niemieckim kolegą plótł bzdury
    Przecież oni go nawet nie rozumieli

    Wpisz sobie w wyszukiwarkę "pobicie oobcokrajowca" - wyników jest sporo, choć obcokrajowców (w porównaniu z takimi Niemcami) są u nas promile.
    Tematu Żydów i stosunku do nich, a ostatnio także Ukraińców nie poruszę...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Gdzie ty w Polsce widzisz ten rasizm ? ja go nie widzę nigdzie
    Widocznie nie czytasz komentarzy w internecie. Oczywiście na głos, twarzą w twarz są tchórzliwi. Ale anonimowo opluwają jak leci.
    Samo straszenie emigrantami jest właśnie objawem ksenofobii. Skoro politycy robią z tego argument na wybory, znaczy, ze to trafia do ich wyborców.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Widocznie nie czytasz komentarzy w internecie. Oczywiście na głos, twarzą w twarz są tchórzliwi. Ale anonimowo opluwają jak leci.
    Samo straszenie emigrantami jest właśnie objawem ksenofobii. Skoro politycy robią z tego argument na wybory, znaczy, ze to trafia do ich wyborców.
    Ale nikt meczetów synagog czy ośrodków dla emigrantów nie pali a ze pletą pryszczole w niecie o niczym nie świadczy , ja w każdym razie nigdy raczej nie widziałem a ni nie słyszałem o takich wybrykach chyba że w GW i TVN tam takie sensacje na porządku dziennym bo reporterzy TVN-u chodzą z nudów po lasach i widzą hajlowanie , dajcie spokój od tysiąca lat ten nasz kraj jest chyba najbardziej tolerancyjny a pryszczole no cuż .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale nikt meczetów synagog czy ośrodków dla emigrantów nie pali a ze pletą pryszczole w niecie o niczym nie świadczy , ja w każdym razie nigdy raczej nie widziałem a ni nie słyszałem o takich wybrykach chyba że w GW i TVN tam takie sensacje na porządku dziennym bo reporterzy TVN-u chodzą z nudów po lasach i widzą hajlowanie , dajcie spokój od tysiąca lat ten nasz kraj jest chyba najbardziej tolerancyjny a pryszczole no cuż .
    Może to już polityka ale pamiętam Marzec 1968
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale nikt meczetów synagog czy ośrodków dla emigrantów nie pali a ze pletą pryszczole w niecie o niczym nie świadczy , ja w każdym razie nigdy raczej nie widziałem a ni nie słyszałem o takich wybrykach chyba że w GW i TVN tam takie sensacje na porządku dziennym bo reporterzy TVN-u chodzą z nudów po lasach i widzą hajlowanie , dajcie spokój od tysiąca lat ten nasz kraj jest chyba najbardziej tolerancyjny a pryszczole no cuż .
    Żebyś to mógł ocenić i porównać, to liczba takich ośrodków i % imigrantów w naszym społeczeństwie musiałby być porównywalny z Zachodem.
    A nei jest. Za to mamy polityka straszącego imigrantami przywożącymi choroby i pasożyty. I pewną marginalna partię polityczną nakręcającą hejt na Ukraińców:
    https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art3...z-korwin-mikke

    Takich to tolerancyjnych mamy przedstawicieli narodu...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    JK-M jest russofilem...
    i nie jest odosobniony w swych sympatiach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale nikt meczetów synagog czy ośrodków dla emigrantów nie pali a ze pletą pryszczole w niecie o niczym nie świadczy , ja w każdym razie nigdy raczej nie widziałem a ni nie słyszałem o takich wybrykach chyba że w GW i TVN tam takie sensacje na porządku dziennym bo reporterzy TVN-u chodzą z nudów po lasach i widzą hajlowanie , dajcie spokój od tysiąca lat ten nasz kraj jest chyba najbardziej tolerancyjny a pryszczole no cuż .
    Ooops, czyżby młody mieszkaniec Ziemi Opolskiej? Poprzednie pokolenie reprezentowało nieco szersze horyzonty .

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ooops, czyżby młody mieszkaniec Ziemi Opolskiej? Poprzednie pokolenie reprezentowało nieco szersze horyzonty .
    No bo ja wiem czy taki młody skoro pesel zaczyna się od 6-ki . wg mnie więcej klepaniny medialnej i złej woli niektórych parti chcących dokopać innym dziwnie się zachowują i gęby doprawiają ale każdy widzi swoje i bądź my uczciwi gdzie wy widzicie ten brak tolerancyjności ? d7d nadmienił 68 ok było minęło ale przecież Żydzi z nami mieszkają od tysiąca lat i jest ok a co robili państwa zachodnie z Żydami ? dlaczego osiedlali się w PL ? wiemy dlaczego bo zawsze byliśmy luzaki ,królowie też nie mieli prawa śmierci jak na zachodzie Europy źle spojrzałeś to łeb ścinali a u nas ? luzik .

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Panowie bez paniki......nim się wojna skończy za naszą wschodnią granicą, jeśli oczywiście nie rozleje się po Europie to kobiet na tamtych terenach będzie bardzo dużo( to jest bardzo przykre ale i prawdziwe). Każda wojna w znaczący sposób niwelowała te różnice- badania zapewne robione były przed wojną.
    Myślicie również, że do odbudowy np Ukrainy pojadą polskie kobiety? pojadą mężczyźni i spotkają na swojej drodze wiele bardzo pięknych i uczciwych kobiet.
    Więc wysokie mniemanie(w cytowanym artykule) o sobie tego "polskiego kwiatu" szybko zostanie zweryfikowane, a niestety zegar biologiczny "chodzi" dużo szybciej dla kobiet niż dla mężczyzn. Zobaczcie 5 lat dla kobiety to całkiem inne lata niż dla mężczyzny.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    zegar biologiczny "chodzi" dużo szybciej dla kobiet niż dla mężczyzn.
    Tylko jakim sposobem statystycznie ten zegar dla kobiet chodzi jakieś 8 lat dłużej (80,6 vs 72,6), niż dla mężczyzn?
    To też jedna z przyczyn przewagi liczby kobiet nad mężczyznami.


    Cytat Napisał henryk_witos Zobacz post

    Wg GUS na 100 mężczyzn przypada 107 kobiet.



    Widać to też na piramidzie wieku, że różnica wieku w przedziałach z wieku rozrodczego jest znikoma (daleka od 148/100) (dopiero w podeszłym wieku widać przewagę liczby kobiet przez krótsze życie mężczyzn).


    https://stat.gov.pl/download/gfx/por...rmacie_pdf.pdf

    Skoro różnica w ogólnej liczbie jest 107 KOBIET na 100 mężczyzn to jak z tego wyszło 148 MĘŻCZYZN 100 kobiet wśród samotnych? No, najbardziej prawdopodobne wydają mi się trzy przyczyny
    1. jeden facet odpowiadający "zajęty" powoduje że więcej niż jedna kobieta odpowiada "zajęta"
    2. faceci częściej skłamali, że nie są wolni (pewnie część z nich mogła myśleć, że są w związku a "ich kobieta" nie uważała tego za związek).

    Tak czy inaczej - różnica nie jest znacząca.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko jakim sposobem statystycznie ten zegar dla kobiet chodzi jakieś 8 lat dłużej (80,6 vs 72,6), niż dla mężczyzn?
    To też jedna z przyczyn przewagi liczby kobiet nad mężczyznami
    Kaizen nie odpowiadaj na moje posty bo mi się nie chce tłumaczyć Twojej "inteligencji"
    Jeśli nie wiesz czym się różni "wiek biologiczny" od "wieku fizycznego" po prostu czasu życia to nie zabieraj głosu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Q...a Kaizen nie zaniżaj poziomu! Z czysto biologicznego punktu widzenia samiec ma zasiać a samica urodzić i zdążyc wychować. Jest różnica? Kumasz bazę?

    Religii więcej niż biologii w szkole i widzimy efekty.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Kaizen nie odpowiadaj na moje posty bo mi się nie chce tłumaczyć Twojej "inteligencji"
    Jeśli nie wiesz czym się różni "wiek biologiczny" od "wieku fizycznego" po prostu czasu życia to nie zabieraj głosu.
    Nie chcesz czytać, to nie czytaj.
    Co to jest wiek fizyczny i po co wprowadzasz to pojęcie do dyskusji?

    A co do wieku biologicznego to chcesz udowadniać, że ktoś, komu szybciej bije zegar biologiczny żyje dłużej? To ktoś, kto się wolniej starzeje powinien żyć dłużej. Więc to mężczyznom zegar biologiczny szybciej pędzi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-03-2023 o 01:10

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony