dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie światłowodu do domu drogą powietrzną

    Witam serdecznie,

    Jestem w trakcie wykańczania domu ale nie jeszcze ocieplenie czeka na realizacje. Chce podłączyć internet do domu a w zasadzie przygotować się na jego podłączenie.
    Firma która może podłączyć internet do mojego domu może wykonać to tylko drogą powietrzna bezpośrednio do budynku. Zastanawiam się, w jaki sposób wykonać to podłączenie. Idealne rozwiązanie byłoby takie że przygotuje wcześniej puszkę z możliwością wpięcia światłowodu do sieci budynku a w budynku mieć puszkę z której mój własny światłowód podłączę do routera. Nie wiem czy takie rozwiązanie jak extralink jest odpowiednie, dlatego chce Was zapytać jakie macie doświadczenie w tym temacie.

  2. #2

    Domyślnie

    My robimy przeważnie tak ze doprowadzamy światłowód do miejsca w którym klient ma wszystkie kable internetowe z cąłego domu. Np. na strych. Tam zostawiamy swoje urządzenie a reszta to już sprawa klienta. Jeśli ma być napowietrzenie to doprowadzić peszla z pilotem w okolice tam gdzie będą się łapać śwaitłowodem.
    4,48kW na południe kąt 45°

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Światłowód należy doprowadzić (operator doprowadza) jednym ciągiem do miejsca w budynku w którym będzie zamontowany modem (operatora lub własny).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Ja mam spawany w skrzynce w płocie, między płotem a domem położyłem światłowód jak robiłem ogród.
    Działa pięknie, ale monter kręcił nosem jak zakładał, że się tak nie robi...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Nie ma problemu ze spawaniem światłowodu.
    Nie kosztuje aż tak dużo, chyba 200-250 zł.
    Trzeba jednak połączenie zabezpieczyć.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Możesz sobie taką puszkę przygotować. Tam doprowadzisz zasilanie i przewód rj45 który połączysz do routera.
    Zasilanie będzie potrzebne do konwertera światłowodowego który ekipa zainstaluje Ci w puszcze .

    Czyli po stronie ekipy będzie :

    światłowód >>>> konwerter ( w twojej puszce)

    A po twojej stronie :

    puszka ( z zasilaniem ) <<<<< rj45 <<<<< router

    Możesz oczywiście mieć potrzebę doprowadzić światłowód bezpośrednio do routera ( jeżeli takowy z możliwością wpięcia światłowodu posiadasz lub dostaniesz od dostawcy ) ale w kwestii szybkość , stabilności wg mnie kompletnie nic nie zmieni .
    Dom : Przy alabastrowej 20 . 115 m2 powierzchni użytkowej. Ocieplenie : Elewacja 15 cm knauf 0,32 , dach/poddasze 30 cm roockwool , podłoga 15 cm knauf 0,32 . Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie : Vissmann 100w B1HF. 100 % podłogówka + regulatory pokojowe Salus Quantum SQ610. Okna trzy szybowe Oknoplast winergetic premium . Rodzina 2+2

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Zmieni o tyle, że to ileś tam metrów kabla miedzianego na zewnątrz budynku - potencjalny problem z uszkodzeniami przy burzach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mordziaty Zobacz post
    Jestem w trakcie wykańczania domu ale nie jeszcze ocieplenie czeka na realizacje. (...) przygotuje wcześniej puszkę z możliwością wpięcia światłowodu do sieci budynku a w budynku mieć puszkę (...)
    Skoro nie masz jeszcze ocieplenia, to wykorzystaj okazję i samodzielnie obok planowanego wpustu do budynku wkręć śrubę hakową. Koszt niewielki a odpada ryzyko ze się monterowi nie bedzie chcialo poprawnie zakotwic uchwytu.
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Idealnie nie będzie skoro idzie drogą powietrzną. U mnie też tak chcieli. Dopradziłem arota do słupa. Zeszli po słupie i weszli moim arotem do budynku.
    Dzięki temu po wichurach sąsiedzi nie mają internetu bo byle gałąź zrywa światłowód a u mnie jest.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony