dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Orzech123

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Spiżarnia kontra wysoka zabudowa

    Cześć wszystkim

    Poradzi ktos doświadczony? Ładnie proszę

    Poniżej indywidualny projekt domu , jeszcze możemy wprowadzić zmiany. Mieszkańcy- dwie osoby dorosłe pracujące w domu, jeśli liczba domowników się zwiększy wówczas zostanie zaadaptowane poddasze. Powierzchnia bez garażu 96 mkw. Nie mam jeszcze przekroju, podobny projekt to
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...czny-6-WAW1129

    (ta sama szerokość, takie same schody)

    Działka - z wjazdem od północnego zachodu, ogrodem z boku (po lewej) oraz z tyłu. W kuchni wyjście na taras. Lubię gotować, sprzątać nieco mniej stąd pewne odseparowanie tej części (niezgodne z modą, może nawet będą drzwi przesuwne). Generalnie- kuchnia to ważne pomieszczenie, choć wole w niej pracować sama, bez plączących się gości, dzieci itp.

    Pytanie- baaardzo chcę spiżarnię, zastanawiam się czy jest sens mieć schowek pod schodami plus spiżarnię czy może jednak wystarczy mi na nią miejsca miejsca pod jednobiegowymi schodami a te 2mkw mogłyby powiększyć niedużą przestrzeń kuchni? Schowek miał pomieścić odkurzacz, mop, wiadro, ścierki. Można je chyba umieścić w pom gosp. (ogrzewanie elektryczne lub PC).

    Nie kiszę kapusty słoików też robię niewiele- ze dwa rodzaje dżemów przy dobrych wiatrach. Spiżarnia jest potrzebna na warzywka tj. mały zapas ziemniaków, zapasy mąki (piekę sama chleb), oraz strączków, orzechów- kupuję wielką pakę przez Internet. Oprócz tego ma tam być blacha z ciastem, żeby kot się nie dobrał (kto ma ten zna), jakieś gary z moczącą się fasolką/ciecierzycą. Nie lubię robić zakupów, działka pod miastem. więc w razie W się pojedzie, ale niechętnie-lepiej kupić kilka paczek kaszy/ryżu/makaronu.... To tyle o nas.

    Ze spiżarnią- mniejsza kuchnia-8,83mkw, przejście 100cm



    Wówczas taki blacik pełniący funkcję stołu na kaffke lub jak ktos będzie chciał pogadać w kuchni podczas mojego pichcenia. Wysunięty blat zamknąłby zabudowę w kształt U



    Z wysoką zabudową, przejście 140cm, kuchnia ok 11mkw




    Blacik jw. lub, takie coś pod ścianą

    Ostatnio edytowane przez Orzech123 ; 12-03-2023 o 17:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony