dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zbyt miękka woda - jak wykryć potencjalną korozję

    Dzień dobry.
    Mieliśmy zbyt miękką wodę ze zmiękczacza, co ujawniło się osadem na szybie prysznicowej.
    Teraz mam pytanie - jak sprawdzić instalację wodną (nie CO), żeby upewnić sie, czy nie nastąpiła gdzieś korozja? Ogólnie instalacja jest z PEXów, ale są złączki, wydaje mi się, mosiądzowe. Jak to ocenić?

    Chcę się upewnić czy jest OK, a moze grozi mi za rok zdejmowanie płytek w łazience, żeby się dostać do tych złączek, kształtek itd.

    Instalacja używana od 15mcy, przeszło przez instalację 160m3 wody

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sanczhez Zobacz post
    Mieliśmy zbyt miękką wodę ze zmiękczacza, co ujawniło się osadem na szybie prysznicowej.
    To trochę dziwne, bo zmiękczacz raczej likwiduje osady niż je powoduje...

    Teraz mam pytanie - jak sprawdzić instalację wodną (nie CO), żeby upewnić sie, czy nie nastąpiła gdzieś korozja? Ogólnie instalacja jest z PEXów, ale są złączki, wydaje mi się, mosiądzowe. Jak to ocenić?
    PEXy nie korodują. Jedynie złączki mosiężne mogą reagować z wodą zmiękczoną. Nie zobaczysz tego bez "zaglądania do wnętrza złączek" co nie ma sensu.

    Instalacja używana od 15mcy, przeszło przez instalację 160m3 wody
    Te złączki powinny pracować bezawaryjnie przez dekady... nie rozpuszczą się od kilkunastu miesięcy pracy na miękkiej wodzie.

    Myślę, że trochę przesadzasz chcąc szukać śladów korozji w tej sytuacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony