dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zmiana pokrycia dachowego

    Szukam porady w takiej sprawie. Podoba mi się pewien dom (jest do kupienia), jest w stanie surowym, ale według mnie ma beznadziejną dachówkę, z blachy. Wolę styl tradycyjny, dom jest na wsi i nie bardzo mi to pasuje. Czy myślicie, że warto wchodzić w taki temat, żeby wymieniać pokrycie, bo ja wolałabym dachówkę, najlepiej ceramiczną. Czy wystarczy przełożyć pokrycie czy zwrócić uwagę na coś jeszcze? Trzeba brać jakiegoś architekta do tego, a jeśli tak, to może ktoś robił coś podobnego? Z góry dziękuję za każdą radę.

  2. #2

    Domyślnie

    jesli w projekcie tez jest blacha to musisz przeliczac jeszcze raz obciazenie dachu , bo dachowka ceramiczna bedzie sporo ciezsza

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ada Wasilewska Zobacz post
    Trzeba brać jakiegoś architekta do tego, a jeśli tak, to może ktoś robił coś podobnego?
    Projektant jest wpisany z imienia i nazwiska w dzienniku budowy. Kierownik budowy również. Wszelkie zmiany kwalifikuje i dokumentuje tenże projektant.

    Z mojego projektu:

    Zestawienie obciążeń na 1m2 dachu
    - dachówka o ciężarze do 55 kg/'m2 0,55 : 0,866 x 1,2 0,8 kN/m2
    - wełna mineralna 0,20 x 1,2 : 0,866 x 1,2 0,3 kN/m2
    - płyty gipsowe 0,0125x 12:0,866x 1,2 0,2 kN/m2
    -śnieg 2,4 x 1,2 x 1,5 4,3 kN/m2
    - wiatr (0,25 + 0,0005 x 500) x 1,0 x (0,015 x 30 - 0,2) x 1,8 x 1,3 0.3 kN/m2
    Razem: 5,9 kN/m2


    Jak widać samo krycie dachówką to malutka część obciążenia i jest wielce prawdopodobne, że zaprojektowana pod blachę ma wystarczający zapas. Oczywiście powinien pod tym się podpisać projektant, żeby nie było jak z MTK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony