dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie kominek z płaszczem wodnym - problemy

    https://megawrzuta.pl/filesgroup/3b6...31721d2c5.html
    To link do miejsca, gdzie znajduje się wyraźny schemat mojej instalacji ogrzewania z kotłem gazowym i kominkiem z płaszczem wodnym, oraz filmik z nagraniem wyglądu instalacji kominka od góry i dźwiękiem problemu. Problemy mam takie, że:
    1. Jak załączy się kominek cały czas słychać przelewającą się w nim wodę. Hałas ten jest nieco denerwujący i chciałbym się go pozbyć.
    2. Kominek się przegrzewa i trudno sterownikowi zapanować nad jego temperaturą, jeśli do środka włoży się dużo drewna.
    3. Jeśli zbyt intensywnie rozgrzewam kominek i nie wyłączę pieca gazowego, dochodzi do takiej sytuacji, że w pewnym momencie słychać bardzo głośny szum w kominku i ze zbiornika przelewowego u góry wypryskuje woda i zalewa mi kominek. Nie jest jej bardzo dużo, nie rozlewa się, tylko kominek jest mokry i po pewnym czasie wysycha.
    Starałem się, żeby schemat odtwarzał jak najwierniej wygląd instalacji, łącznie z przebiegiem poszczególnych rur, żeby lepiej zdiagnozować problem.
    Podejrzewam, że kominek jest zapowietrzony i to jest przyczyna problemu 1 i 2. Zapowietrzenie może też być jedną z przyczyn problemu 3, ale raczek nie jest to jedyna przyczyna. Czy ktoś ma jakieś pomysły co jest z nim nie tak i gdzie umiejscowiony jest problem?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	464429  
    Ostatnio edytowane przez tomforys ; 28-03-2023 o 14:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony