dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jakie płytki na typowy styropian 20 cm?

    Zastanawiam się nad wykończeniem elewacji. Obecnie jest położony styropian (typowy, nie jest specjalnie żłobiony pod klinkier) 20 cm z jedną warstwą kleju i siatką kołkowany tylko styropian. Styropian klejony na 8 placków.
    Szukam jakichś jasnych płytek, dach jest antracytowy, okna kolor dąb. Mam typowe zmartwienia - żeby nie odpadły i nie wyszło za drogo. Nie chcę płytek elastycznych, ale jakieś twardsze.

    Będę wdzięczny za podpowiedź, może ktoś coś może polecić.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Płytki z klinkieru produkowane maszynowo, nie te ręcznie formowane. Na pewno będą tańsze. Możesz też polować na promocje, obecnie Centrum Klinkieru w Starogardzie ma duże wyprzedaże resztek kolekcji (po 30 kilka m2 z tego co wiem), więc może coś akurat trafisz. Jeśli sam zamierzasz kłaść te cegiełki, to od razu kup wszystko co potrzeba w sklepie firmowym Draumet, który znajduje się niedaleko
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.362

    Domyślnie

    Płytki klinkierowe produkuje także Cerrad. Grubość 6,5 - 7mm. Mam nimi obłożony cokół budynku a na fugi zaprawa z trasem Sopro.
    Klejone normalnie klejem odkształcalnym do płytek ceramicznych.
    Oczywiście do nabycia krzyżyki do fug 8 - 10mm w kształcie litery T.
    Kładłem sam.
    Towar był przeceniony 2 gatunku ze względu na wymiar ale na wysokości 0,5m to bez różnicy, natomiast jeśli całość elewacji to zwracać na to uwagę..
    Czasem do dostania są także narożniki.
    Cena startuje od 25zł ale często są promocje. Można także patrzeć za licem starej cegły ciętym na 10mm płytki. Przy kołkowanym styropianie 8 placków bez obwodu także powinno być dobrze.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony