dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Co myślicie o działce leśno-budowlanej?

    Witajcie,

    Natrafiłem na działkę https://www.otodom.pl/pl/oferta/lesna-dzialka-budowlana-5440m2-ksiazenice-ID4kkdr

    Ma koło 5,5 ha,.całkiem fajna okolica jednak jest to działka L/M i można tak naprawdę zabudować tam 400m2 a reszta ma być dalej lasem. Wiec jakby usytuować dom na środku działki to droga do niej (zakladajac że będzie miała 3m szerokości) będzie miała jakieś 150m2.
    Zostaje też kwestia domu (około 250m2 z garażem max) jednak nie wiem czy nie trzeba jeszcze kilka innych rzeczy typu oczyszczalnia ścieków co też zajmie trochę m2.
    I nie wiem czy taką działka by się koniec końców opłacała, jakieś opinie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ta działka ma 5,5 tys m2 (czyli 0,5 ha) a nie 5,5 ha (1 ha to 10 000m2)
    Koszty utwardzenia 150 m podjazdu, pociągnięcia przyłączy - kosztują. Do tego kwestia wycinki.
    Wszyscy w domu muszą być zmotoryzowani, bo wszędzie trzeba dojechać samochodem.
    Zawsze jest problem z dziećmi - maja daleko do kolegów o ile za płotem nie ma rówieśników

    Jeśli to nie jest działka inwestycyjna, to nie można jej rozważać w kategoriach "opłacalności".

  3. #3

    Domyślnie

    Masz rację co do powierzchni, machnąłem się.
    Jeśli chodzi o wycinkę i zmukczowanie terenu wraz z wywozem to jest to rzędu 18tys także nie dużo.
    Natomiast podłączenia przy 150m2 to wyjdzie z jakies 25m długości więc również nie tak dużo mimo ze są to jednak dodatkowe koszta.
    Jednak nie spojrzałem na to z perspektywy dzieci w przyszłości (szkoła jest ~3km dalej oraz jest 3 sąsiadów dalej od działki którzy mają dzieci, roczne i dwuletnie).
    Sklepy, stacje benzynowe, apteka i inne uslugi to 2-3km więc tu też bezproblemowo.
    A, że praca zdalna to też tej koniecznosci dojazdu do pracy nie ma.
    Jedynie zastanawia mnie cena bo jest dość spora patrząc przez pryzmat ile można zabudowac.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale tak, 150m2 trzeba utwardzic, tutaj także masz rację.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak dokładnie przebiega granica gdzie działka jest Ls, a gdzie Mu czy Mn?

    Sieć energetyczna kończy się dosyć daleko od działki. Może długo trwać uzyskanie zgody wszystkich i dociągnięcie do końca.

    Poczytaj o wymogach przeciwpożarowych w okolicach lasu.
    Dom między drzewami wygląda urokliwie, ale ma wiele wad.
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?355783

    I daruj sobie ogłoszenia pośredników - szkoda czasu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak dokładnie przebiega granica gdzie działka jest Ls, a gdzie Mu czy Mn?
    Tak naprawdę to można usadowić dom gdzie 'sie podoba' bo cała działka jest leśno/budowlana i w mpzp jest to opisane w ten sposob, że każdą część można użyć jako miejsce do zabudowy (ważne aby było to 400m2). No prawie każde bo jeszcze odległość od sąsiadów i tak naprawdę to lasy państwowe mówią co i jak.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Sieć energetyczna kończy się dosyć daleko od działki. Może długo trwać uzyskanie zgody wszystkich i dociągnięcie do końca.

    Poczytaj o wymogach przeciwpożarowych w okolicach lasu.
    Dom między drzewami wygląda urokliwie, ale ma wiele wad.
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?355783
    Dobra rada, sprawdze temat od razu.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I daruj sobie ogłoszenia pośredników - szkoda czasu.
    Tutaj akurat nie pobiera prowizji ode mnie a od właściciela działki więc luzik.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skyler Zobacz post
    Tak naprawdę to można usadowić dom gdzie 'sie podoba' bo cała działka jest leśno/budowlana i w mpzp jest to opisane w ten sposob
    Tak Ci naściemniał pośrednik? Sprawdź MPZP w gminie, bo nie ma takiej możliwości. Albo Ls, albo co innego (z wyraźną linią graniczną). Jeżeli MPZP stanowi, że jest Ls, to zbudujesz tylko urządzenia związane z produkcją leśną czy obronnością. A zmiana tego wymaga zmiany MPZP.
    Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych:
    Art. 7. 1. Przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, wymagającego zgody, o której mowa w ust. 2, dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, sporządzonym w trybie określonym w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

    Długo kopałem się z urzędnikami, żeby zbudować dom na działce leśnej, którą miałem wcześniej. W końcu kupiłem działkę budowlaną.

    Cytat Napisał Skyler Zobacz post
    Tutaj akurat nie pobiera prowizji ode mnie a od właściciela działki więc luzik.
    Tym gorzej, bo przecież i tak sprzedający z Ciebie tę kasę ściągnie. I do tego wliczy do podstawy podatku PCC i taksy notarialnej. Ale nawet nie to jest problemem - ważniejsze, że to strata czasu, bo co ciekawsze ogłoszenie to nieaktualny wabik. Do tego pośrednik nic nie wie i niczego się od niego nie dowiesz a z właścicielem kontaktu nie będzie chciał raczej udostępnić (chyba, że ma tak podpisaną umowę, że nawet jak sprzedający sam sprzeda, to należy mu się prowizja).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony