dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie CWU z fotowoltaiki. Prośba o poradę.

    Cześć.

    Mam w planach montaż zestawu fotowoltaiki do grzania wody.
    W internecie znalazłem kilka gotowych zestawów składających się z 4 lub 6 paneli, okablowania i przetwornika prądu.
    Czy możecie mi polecić jakiś konkretny i sprawdzony zestaw ? I jaki mam dobrać do mojej instalacji ?

    Bojler CWU 120 litrów i grzałka z termostatem EJK mini2000. W zimę bojler jedzie na kotle.

    Chcę także skorzystać z programu Mój prąd, bo ponoć 15 kwietnia jest nabór (tylko nie wiem czy się wyrobię w czasie).
    Czy mogę taką instalację samodzielnie zamontować, żeby potem otrzymać refundację bo to przecież nic skomplikowanego ?
    I jeszcze jedna rzecz. Na stronie mójprąd.gov jest info, że minimalny zbiornik to 200 litrów. Domniemam, że będę musiał wymienić, więc chętnie odkupiłbym jakiś z płaszczem wodnym i pasującym do mojej grzałki (przyłącze 1 1/2 cala). Okolice Będzina, Katowic.

    Dzięki za wszelkie informacje.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1983 Zobacz post
    Cześć.
    Chcę także skorzystać z programu Mój prąd, bo ponoć 15 kwietnia jest nabór (tylko nie wiem czy się wyrobię w czasie).
    Czy mogę taką instalację samodzielnie zamontować, żeby potem otrzymać refundację bo to przecież nic skomplikowanego ?
    Dzięki za wszelkie informacje.
    Hmm... ale ten zestaw chcesz off grid montować?
    Bo wtedy musiałbyś zamiast przetwornicy kupić chwilowo inwerter, poinformować Taurona i zgłosić nowy PPE, dostać nowy licznik, poczekać na papiery, które skłądasz we wniosku na "Mój prąd" i dopiero wtedy wypiąć instalację z sieci.
    A skoroś z Rogoźnika, to lepiej zbuduj elektrownię wodną między tymi kałużami, gdzie jest śluza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    A to mnie teraz zaskoczyłeś. W regulaminie nie znalazłem (albo nie doczytałem) że to nie może być off grid. Jest tylko mowa o instalacji do grzania cwu.

    P.S. Tam są dwie zapory, jedna pomiędzy kałużami, a druga przy dolnym zbiorniku. Aczkolwiek nie mam tyle kabla

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Nie wiem jak w MP 5, ale wedle regulaminu MP 4 było:



    Więc musiałbyś coś pokombinować z chwilowym wpięciem do sieci

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony