dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czym podkleić papę na płaskim dachu od garażu

    Niedawno nabyłem garaż pokryty papą. Niestety dach przecieka chociaż papa była wymieniana kilka lat temu i na oko wygląda dobrze. Obejrzałem ją i okazuje się że sama papa nie ma dziur. Łączenia również są ok. Problem jest natomiast na końcach. Garaż należy do szeregowego ciągu garaży i obecne pokrycie aktualnie nachodzi na pokrycia sąsiednich garaży. Jednak końce papy w wielu miejscach można unieść i to tam wpływa woda. Szykowałem się na nałożenie nowej papy ale to w zasadzie nie pomoże jeśli nie będzie ona szersza i nie przykryje obecnych końców. Nawet jeśli miałbym kłaść nową to obecną chciałbym podkleić. Czym najlepiej to zrobić? Musi być lepkie i jeśli to w ogóle możliwe do stosowania na lekko wilgotne podłoże bo z racji podciekania wody przestrzeń między palcami ciężko będzie idealnie dosuszyć.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co można wywnioskować to papa była grzana, więc najlepiej by było wysuszyć palnikiem wilgoć pomiędzy papami i dogrzać papę na końcach, gdzie dobrze nie przylega.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie znam się na tym ale jak ludzie kładą nową papę na te garaże to właśnie zgrzewają palnikiem. Natomiast ta ma już kilka lat jest taka "sucha" z obu stron. Nie wiem jak wygląda nowa taka do zgrzewania ale ta nie sprawia wrażenia takiej, która jeszcze się do czegoś przyklei. Nie ukrywam też, że najchętniej naprawiłbym to sam i w takim przypadku palnik odpada bo go nie mam. Jak już kogoś wezmę z takim palnikiem to pewnie od razu do położenia nowej. Coś czuję że jak ją kładli to może nie oczyścili podłoża. Może była tam wilgoć albo nawet jakieś glony i już na starcie nie była dobrze przyklejona. Cała powierzchnia naprawdę dobrze wygląda dobrze i warstwy nowej papy są że sobą dobrze połączone. Tylko te nieszczęsne końce można bez problemu unieść. Chętnie bym je podniósł a nawet odkleił tam gdzie jakoś się jeszcze trzymają i po całości czymś podkleił pasem 10-20cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony