dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Jak ma ktoś kasę na fanaberie to słusznie kto zabroni mi by było szkoda patrzeć że jedno rozplalenie mnie kosztowało załóżmy 500zl bo zrobiłem takich rozpaleń już 40 a na kominek wydałem 20tys


    Tak jak z tą przypowieścią o wannie z hydromasażem, facet kupił takową i dwa razy się w niej wykąpał i policzył ze jedna kąpiel kosztowała go parę tysiączków

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Jak ma ktoś kasę na fanaberie to słusznie kto zabroni mi by było szkoda patrzeć że jedno rozplalenie mnie kosztowało załóżmy 500zl bo zrobiłem takich rozpaleń już 40 a na kominek wydałem 20tys
    Z każdym rokiem cena jednostkowa będzie spadać
    Ja nie żałuję wydanych pieniędzy. Uważam je za dobrze wydane.
    Uważam też, że mam względnie wypasiony kominek a 20 kPLN nie kosztował.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Kominek w salonie? Super sprawa. Nie dość że robimy kotłownie w salonie, po dwóch rozpaleniach przez okienko już mało co widać ale za to trzeba co pietnascie minut wstawać i dokładać do rusztu.
    Ktoś Ci krzywdę zrobił, że masz takie złe doświadczenia z kominkiem. Dopóki nie miałem PC, zimą w kominku paliłem codziennie - w przeciętny zimowy dzień wystarczał jeden wsad ok. 20kg drewna. Szybę czyściłem może ze 3x na sezon, bardziej z takiego "popiołowego kurzu", niż z sadzy. Kominek z płaszczem wodnym, więc pełnoprawna kotłownia w salonie . Dzisiaj używam PC praktycznie z tego powodu, że takie ogrzewanie nic mnie nie kosztuje (pomijam koszty instalacji - te wpisuję w fanaberie )

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    kupic kominek gazowy, rozpalanie zajmuje kilkanascie sekund, szyba zawsze czysta, jest ogien = klimat a i cieplo jest.
    Jedyna wada to wieksza cena niz standardowego.

  5. #45

    Domyślnie

    Ogrzewanie w sytuacjach awarii prądu, widok ognia daje relaks..... Inne możliwe dodatki np piekarnik
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	272681560_800393844696068_9012461186443996020_n.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	466992  

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Mityczne awarie prądu.... przez 6 lat mieszkania w domu miałem jedną nieplanową (trwała 50minut) i jedną planową (1.5h).
    Nawet jak padłoby na wiele dni (awaria na poziomie elektrowni , wojna itp) to agregat można kupić za 1/5 ceny kominka a wypożyczyć za 1/50.
    No i ta rzesza ludzi pichcących w kominku pizze itd to wygląda tylko tak na ulotkach firm handlujących tym ustrojstwem.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zapominacie o jeszcze jednej rzeczy, mianowicie, że niedługo palenie drewnem może być karalne. Są oczywiście kominki gazowe, ale są przecież biokominki, wręcz idealne do sporadycznego palenia. Koszt to kilkaset złotych, a mamy ogień, na dodatek możemy go przesuwać dokąd tylko chcemy (np do schowka).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zapominacie o jeszcze jednej rzeczy, mianowicie, że niedługo palenie drewnem może być karalne. Są oczywiście kominki gazowe, ale są przecież biokominki, wręcz idealne do sporadycznego palenia. Koszt to kilkaset złotych, a mamy ogień, na dodatek możemy go przesuwać dokąd tylko chcemy (np do schowka).
    może weź saperkę i się zakop...albo schowaj, do schowka.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Nawet jak padłoby na wiele dni (awaria na poziomie elektrowni , wojna itp) to agregat można kupić za 1/5 ceny kominka a wypożyczyć za 1/50.
    No i ta rzesza ludzi pichcących w kominku pizze itd to wygląda tylko tak na ulotkach firm handlujących tym ustrojstwem.
    W razie takiej sytuacji, jak na Ukrainie to agregaty były drogie, trudnodostępne i trzeba je jeszcze napędzać drogim i trudnodostępnym paliwem. A taki, co uciągnie system grzewczy na PC, kotle elektrycznym czy kablach oznacza te problemy do kwadratu.
    Nie wiem, czy rzesza - u mnie sezon pizzowy trwa. Idę ciasto na weekend robić

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Zapominacie o jeszcze jednej rzeczy, mianowicie, że niedługo palenie drewnem może być karalne. Są oczywiście kominki gazowe, ale są przecież biokominki, wręcz idealne do sporadycznego palenia. Koszt to kilkaset złotych, a mamy ogień, na dodatek możemy go przesuwać dokąd tylko chcemy (np do schowka).
    Takoż rzecze który wróż?
    Bardzo wątpię, by błąd Krakowa się rozprzestrzeniał. OZE w modzie. Biokominek grzeje tyle, co nic i pizzy w nim nie upieczesz.

    A gaz...
    Wiedeń i Norwegia już zakazały montażu kotłów gazowych.
    W PE jest dyskusja, nie czy a kiedy zakazać palenia gazem. AFAIK ostatnia propozycja to zakaz montowania pieców na paliwa kopalne w nowych budynkach od 2028 r., a od 2035 r. lub 2040 r. – w istniejących budynkach. Zakazu dotowania zakupu pieców na paliwa kopalne (w tym na gaz) ma być już od 2024 r.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Odpowiadając na pytanie autora - warto. Na wiosnę zrobiłem mały remont po półtorarocznym mieszkaniu w nowym domu - dołożyłem DGP do mojego kominka. W tym sezonie podłogówka jeszcze nie miała okazji się włączyć

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bardzo wątpię, by błąd Krakowa się rozprzestrzeniał. OZE w modzie. Biokominek grzeje tyle, co nic i pizzy w nim nie upieczesz.

    A gaz...
    Wiedeń i Norwegia już zakazały montażu kotłów gazowych.
    W PE jest dyskusja, nie czy a kiedy zakazać palenia gazem. AFAIK ostatnia propozycja to zakaz montowania pieców na paliwa kopalne w nowych budynkach od 2028 r., a od 2035 r. lub 2040 r. – w istniejących budynkach. Zakazu dotowania zakupu pieców na paliwa kopalne (w tym na gaz) ma być już od 2024 r.
    Ja sobie tego nie wymyślam, tylko czytam co Unia ogłasza. Widać, że się boją ognia jak ognia. Po wywaleniu 95% kotłów przyjdzie kolej na kominki. ?No chyba, że się waaadza opamięta.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    warto jak ktoś ma zapędy na piromana. Ekonomicznie sensu większego nie ma.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ja sobie tego nie wymyślam, tylko czytam co Unia ogłasza. Widać, że się boją ognia jak ognia. Po wywaleniu 95% kotłów przyjdzie kolej na kominki. ?No chyba, że się waaadza opamięta.
    Jaka Unia? Unia Europejska nie ma nic przeciwko OZE - wręcz przeciwnie. To nasi z upodobaniem godnym lepszej sprawy wrzucają do jednego kominka drewno i węgiel.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka Unia? Unia Europejska nie ma nic przeciwko OZE - wręcz przeciwnie. To nasi z upodobaniem godnym lepszej sprawy wrzucają do jednego kominka drewno i węgiel.
    Nigdy nie widziałem ani nie słyszałem wśród znajomych, żeby palił w kominku węglem. Za to kolega z UK normalnie pali w kominku węglem i jeszcze chwali, że polski jest najlepszy. Tak, wiem, UK to nie Unia
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nigdy nie widziałem ani nie słyszałem wśród znajomych, żeby palił w kominku węglem. Za to kolega z UK normalnie pali w kominku węglem i jeszcze chwali, że polski jest najlepszy. Tak, wiem, UK to nie Unia
    A dasz te linki, gdzie UE ma coś przeciwko paleniu w domach drewnem?

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A dasz te linki, gdzie UE ma coś przeciwko paleniu w domach drewnem?
    A to ma znaczenie, czy Unia zakaże czy może nasze rządy?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A to ma znaczenie, czy Unia zakaże czy może nasze rządy?
    Ma znaczenie, czy to sobie wymyśliłeś i plotki tworzysz.
    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ja sobie tego nie wymyślam, tylko czytam co Unia ogłasza.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ma znaczenie, czy to sobie wymyśliłeś i plotki tworzysz.
    A to w takim razie wycofuję się z tego, może niepotrzebnie podciągnąłem wszelkie regulacje środowiskowe pod Unijne.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #59

    Domyślnie

    70% ! Francja dopłaca do wymiany starych palenisk, które nie spełniają normy Ekoprojekt, na nowoczesne kominki i piecyki opalane drewnem kawałkowym 70%! Francja, która ma elektrownie atomowe...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3646_n.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	466999   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	310409274_991361168932667_290787942293700728_n.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	467000  

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    O co chodzi z tym 70% ! ??
    Co mają elektrownie atomowe do "nowoczesnych kominków i piecyków opalanych drewnem kawałkowym" ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony