dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    70% kosztów wymiany dopłacają we Francji do wymiany starego kominka na nowy z Ekoprojektem.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszB Zobacz post
    70% kosztów wymiany dopłacają we Francji do wymiany starego kominka na nowy z Ekoprojektem.
    Gdzie nam do Francji w ktorej smog widzieli tylko w telewizji jak puszczali program o Europie wschodniej... tam energetyka to atom, nie ma smrodu i wiekszych ograniczen na palenie w domach. Zresztą ile oni tam potrzebują tego ciepła jak większość kraju leży w o wiele cieplejszym klimacie.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszB Zobacz post
    70% kosztów wymiany dopłacają we Francji do wymiany starego kominka na nowy z Ekoprojektem.
    Po co dopłacają do wymiany? Jaki ma być sens takich dopłat?
    Dopłacają też do instalacji nowych kominków w nowych lub w starych domach w których nie ma starych kominków?

    A może to jest fake news?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A to ma znaczenie, czy Unia zakaże czy może nasze rządy?
    ma znaczenie. Dyrektywy muszą być wdrażane (w różnym tempie ale kiedyś tak)

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nigdy nie widziałem ani nie słyszałem wśród znajomych, żeby palił w kominku węglem. Za to kolega z UK normalnie pali w kominku węglem i jeszcze chwali, że polski jest najlepszy. Tak, wiem, UK to nie Unia
    ,
    mam kominek na węgiel. Serio. No, kozę nie kominek ale taką kominkową. Jak ją kupowałam 15 lat temu, to specjalnie taką, z myślą, że czasem drewna może nie być Owszem, kilka razy paliliśmy w niej węglem na samym początku, żeby szybciej dom wysuszyć. Ciepło z węgla a z drzewa to inna bajka. Od tamtego czasu już nie. Ale drewnem palimy co dzień, dla klimatu, bo ogrzewanie jest gazowe.

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie wiem, czy rzesza - u mnie sezon pizzowy trwa. Idę ciasto na weekend robić
    Podrzuć jakieś fotki jak rozwiązałes kwestię rusztu do kamienia. W weekend będzie mi facet naprawiał drzwi do garażu, to przy okazji wystawał by i ruszt. Palę w kominku codziennie i żona nabrała ochoty na spróbowanie pizzy z kominka

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Podrzuć jakieś fotki jak rozwiązałes kwestię rusztu do kamienia. W weekend będzie mi facet naprawiał drzwi do garażu, to przy okazji wystawał by i ruszt.
    #20

    Jak się wezmę drugi raz, to zrobię piętrowy (na dwa kamienie) - żeby od góry też kamień dogrzewał pizzę czy chleb. Jak piekłem bezpośrednio na kamieniu, to jak góra była OK to spód przypalony. Dołożenie siatki rozwiązało problem. Ale z kamieniem nad powinno być jeszcze lepiej.

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    ma znaczenie. Dyrektywy muszą być wdrażane (w różnym tempie ale kiedyś tak)
    Dla Kowalskiego nie ma znaczenia, bo i tak do chałupy przychodzi polski strażnik, jak kiedyś Milicja. Chodziło mi o to, czy nasz rząd znów dodał od siebie i dokręcił śrubę unijną.
    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    ,
    mam kominek na węgiel. Serio. No, kozę nie kominek ale taką kominkową. Jak ją kupowałam 15 lat temu, to specjalnie taką, z myślą, że czasem drewna może nie być Owszem, kilka razy paliliśmy w niej węglem na samym początku, żeby szybciej dom wysuszyć. Ciepło z węgla a z drzewa to inna bajka. Od tamtego czasu już nie. Ale drewnem palimy co dzień, dla klimatu, bo ogrzewanie jest gazowe.
    To jesteś drugą osobą, z którą mam przyjemność rozmawiać o paleniu węglem w kominku. Przyznasz, że to raczej rzadkość. Czasem w starych chałupach pali się węglem, ale to raczej w piecach kuchennych.

    Można wiedzieć dlaczego przestaliście palić węglem, skoro ciepło z niego to taki miód i orzeszki?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzięki. To kamień szamotowy? Jaka grubość?

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dzięki. To kamień szamotowy? Jaka grubość?
    Kordieryt ok. centymetra. Jeden załatwiłem - włożyłem mokry do rozgrzanego kominka i pękł. Ale dłuższy czas na takim pękniętym piekłem i dalej nie pękał. Potem kupiłem w Biedronce (też kordieryt) - daje radę. W międzyczasie przetestowałem granit - po jednym pieczeniu popękał.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony