dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Ławy + fundamenty

    Dom ma ok. 10 x 10 m. Ława 35 x 25 cm, na tym ściana z bloczków o wysokości 1,4 m. Bloczki murowane krótszym bokiem. Narzędzia i wszystkie materiały moje.
    Robiłem rozeznanie i otrzymałem oferty ok. 5-6 tysięcy za robociznę. Dużo czy mało?

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi sie duzo, policz średni koszt między 60-80 zł za metr bieżący fundamentu.
    pozdrawiam,
    ala

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Sakramencko dużo . Mnie za mniej więcej podobne wymiary wyszło około 2 tys.
    Ale jak to wszystkie narzędzia Twoje - to co to za murarze?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redwald
    Sakramencko dużo . Mnie za mniej więcej podobne wymiary wyszło około 2 tys.
    Ale jak to wszystkie narzędzia Twoje - to co to za murarze?
    Nie no bez przesady - z tymi narzędziami, to mi chodziło o to, że nie muszą wszystkiego ze sobą przywozić (np. betoniarka, itp.).

    A co do cen - mi też wydają się wygórowane, ale tak tylko dzwoniłem, żeby rozpoznać rynek. Murarza tak na prawdę mam z polecenia, tylko jeszcze mi nie powiedział ile weźmie. A dzwoniłem po ogłoszeniach, żeby być przygotowany.

    Rok temu podczas wstępnych rozmów mówił o 14 zł za metr muru, ale to stawka za samo murowanie, bez zbrojenia, szalowania, itd. To chyba tanio?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja za fundament w budynku 13,5x9,5 plus dwie ściany nośne wewnątrz po 9,5 m razem 62 mb fundamentu płacę 2000 pln. nic mnie nie interesuje, kupuję materiał na własną rękę

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciosik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    A ja chcialbym widziec ten fundament za 2000 ty po jego wykonaniu zenada.

  7. #7

    Domyślnie

    Na początek trzeba pomierzyć i poprawić po geodetach, później trzeba poprawić wykop po koparce, później zaszalować gdzie trzeba, a być może nawet wszystko. Jak szalowanie, to i chudziak pewnie. Skręcanie zbrojenia, to robota żmudna i długotrwała. Zalewanie ław z gruchy, to przy tym przyjemność. Teraz tylko 2x papa na lepiku i już można przeszło 600 bloczków wymurować. Oczywiście prościutko, dziurki zaklejone. A jakże. Na koniec okaże się że w cenie było smarowanie dysperbitem, albo innym mazidłem, klejenie i kołkowanie styropianu, że o siatce i kleju, tudzież folii kubełkowej nie wspomnę. 5-6 tys., to rozsądna propozycja.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar obywatelgc2
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    WITAM!
    MY MAMY GOŚCIA , KTÓRY POWIEDZIAŁ ,ŻE ŁĄWY+FUNDAMENT ZROBI NAM ZA 4 TYSIĄCE. ON BĘDZIE TO ROBIŁ POPOŁUDNIAMI Z MOIM TEŚCIEM I MĘŻEM. ZOBACZYMY

  9. #9

    Domyślnie

    tak jak poprzednicy zgadzam się że to o 1/3 za duzo. Robocizna to około 3.5-4. tys, przynajmniej u mnie.
    budowlanka

  10. #10

    Domyślnie

    ława coś mała - tak mi się wydaje, nie powinno być coś min 50 szerokie, 35 wysokie.

    co do prac to podobny rozmiar 12x9, robili mi:
    1 dzień, 5 ludzi: deskowanie, wysokie na 50 cm
    2. dzień, 5 ludzi: kończą deskowanie, robią zbrojenie, zalali 5 cm chudziaka z betoniarki
    3. dzień 4 ludzi: kończą zbrojenie, wkładają zbrojenie, obsypują boki szalunku piachem, łączą deskami u góry. O 18 zalanie B25 z gruszki i podanie pompą
    przerwa
    4 d, 5 l. montaż szalunków stalowych
    5 d, 5 l . dzień ok. 17.00 zalanie z gruchy i pompy ścian
    przerwa:
    6 dzień, 3 ludzi: łącznie liczony. Izolacja dysprobitem x 3, przyklejenie styropiany 10 cm, siatka, klej, ponownie dysprobit x 2.

    trochę pracy jest, 6 dni roboczych, ok 5 ludzi. Czy jest to warte 5 tys. Może być. Ja to robiłem w pakiecie z domem, i próbując to teraz wycenić to w pakiecie kosztowało to 3500-4000

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciosik
    A ja chcialbym widziec ten fundament za 2000 ty po jego wykonaniu zenada.
    przecież on to pisał 5 lat temu

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkwb
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Nawet jak na rok 2005 to cena podejrzanie mała, chyba że nie zawiera wykopu, ocieplenia, izolowania i zasypania fundamentu, a tylko same ławy i ściana fund.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony