dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    Ale ja cały czas piszę o blokach, a nie o domach. O blokach, które teraz są oddawane do użytku. Tak jak wyżej pisałem, deweloperzy dają np. 15cm styropianu, co mnie zdziwiło.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał calculator_xD Zobacz post
    Ale ja cały czas piszę o blokach, a nie o domach. O blokach, które teraz są oddawane do użytku. Tak jak wyżej pisałem, deweloperzy dają np. 15cm styropianu, co mnie zdziwiło.
    W jakim sensie, że mało?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał calculator_xD Zobacz post
    Dalej nie wiem co deweloper proponuje gdy, trzeba będzie wyłączyć piec gazowy.
    Dlaczego miałaby być potrzeba wyłączenia kotła (nie pieca) gazowego?

  4. #24

    Domyślnie

    Dlatego, że za kilka lat będzie zakaz ich montażu/wymiany, a kocioł trzeba wymieniać co 10-15 lat. Poza tym jak niby blok ogrzewany gazem ma spełnić warunek zeroemisyjności?

  5. #25

    Domyślnie

    Powiem Wam,.... że myślę nad tym kredytem 2%, który ma wejść, ale... boję się trochę.... co o tym myślicie ?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał calculator_xD Zobacz post
    Dlatego, że za kilka lat będzie zakaz ich montażu/wymiany
    Ale nie będzie nakazu wyłączania. A jak się zepsuje, to czy wymienisz na kocioł gazowy, czy na peletowy, czy na kocioł elektryczny albo PC - co za różnica?
    Ponieważ z czasem urządzenia będą sprawniejsze i tańsze (tak działa postęp) to nie ma ekonomicznego sensu naciskanie na montaż teraz. Ekologicznych powodów też nie ma ze względu na to, że prąd mamy z elektrowni węglowych które mają sprawność 37% a dochodzą jeszcze straty w przesyle. Więc PC wcale ekologiczne nie są (ale jak ruszą elektrownie atomowe to będą).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-05-2023 o 12:08

  7. #27

    Domyślnie

    Dobra, to jeszcze raz od początku.

    Od 2035 roku budynki mają być zeroemisyjne. (Odsyłam do google, dyrektywy UE). Proste pytanie: jakim cudem bloki ogrzewane gazem ziemnym (centralny kocioł gazowy na cały blok) mają spełnić warunek zero-emisyjności? Proste pytanie. Szukam odpowiedzi. Powtórzę raz jeszcze: BLOKI, nie domy. Jeśli deweloper, który właśnie projektuje nowy blok, nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie to dla mnie sprzedaje kit i fuszerę.

    No chyba, że budynki nie będą musiały być zero-emisyjne, ale za to będą musiały być obłożone podatkiem od CO2 zgodnie z systemem ETS-2. Ja się na to nie piszę, szukam mieszkania na daleką przyszłość, a nie fuszerki narażonej na podatki.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał calculator_xD Zobacz post
    Od 2035 roku budynki mają być zeroemisyjne. (Odsyłam do google, dyrektywy UE).
    Skorzystałeś ze swojej rady?

    For existing residential buildings, member states agreed to set minimum energy performance standards based on a national trajectory in line with the progressive renovation of their building stock into a zero-emission building stock by 2050, as outlined in their national building renovation plans .

    Źródło

    Jak nasi rządzący zgodzą się, na takie same warunki, jak np. dla Portugalii czy Grecji, to znaczy, że bałwanów wybraliśmy, bo w naszym klimacie takich efektów jak na południu Europy osiągnąć się nie da.

    Cytat Napisał calculator_xD Zobacz post
    Proste pytanie: jakim cudem bloki ogrzewane gazem ziemnym (centralny kocioł gazowy na cały blok) mają spełnić warunek zero-emisyjności?
    Do 2050 r ze trzy razy się rozsypie kocioł i będziesz mógł wymienić na co zechcesz. Pompa ciepła w naszym kraju ma prawie taka samą emisyjność (patrz EP w sygnaturce) jak gaz - 10% różnicy to całe nic.

    Cytat Napisał calculator_xD Zobacz post
    Powtórzę raz jeszcze: BLOKI, nie domy.
    W moim "starym" bloku na dachu postawili PV. Prawie w każdym bloku się da. Można też instalować pompy ciepła (do 2050 r na pewno będzie znaczący postęp w naszym miksie energetycznym ale też w pompach ciepła i wyjdzie to taniej i lepiej)..
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-05-2023 o 16:23

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek Pijowczyk Zobacz post
    Powiem Wam,.... że myślę nad tym kredytem 2%, który ma wejść, ale... boję się trochę.... co o tym myślicie ?
    posłuchaj experta niestety te 2 % to lipa dla naiwnych ludzi (bardzo delikatnie określając)


  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam taką nadzieję, że będzie się coś dało zrobić. Czyli zeroemisyjność nie 2035 tylko 2050, ale 2035 odejście od źródeł kopalnych. Stąd ten gaz drążę, bo klimatyzator u mnie nie podejdzie. Prędzej folie grzewcze.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    a może po prostu się nie zażynać i poczekać ??

    https://businessinsider.com.pl/gospo...burzac/09py0vm

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    posłuchaj experta niestety te 2 % to lipa dla naiwnych ludzi (bardzo delikatnie określając)
    Co mnie, jako potencjalnego beneficjenta, obchodzi czy program zmieni polski rynek nieruchomości?
    "Ekspert" sam przyznaje, że jeśli ktoś się kwalifikuje na ten program, to może nie będzie miał oprocentowania 2%, ale dalej będzie ono o połowę niższe niż poza programem.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Co mnie, jako potencjalnego beneficjenta, obchodzi czy program zmieni polski rynek nieruchomości?
    "Ekspert" sam przyznaje, że jeśli ktoś się kwalifikuje na ten program, to może nie będzie miał oprocentowania 2%, ale dalej będzie ono o połowę niższe niż poza programem.
    to czy będziesz beneficjentem czy ofiara pisowskich machloj to okaże się po spłacie kredytu. Każdy kredyt można ocenić dopiero po spłaceniu. Jednak program pisu spowoduje zwyżke cen i tak najbardziej chodliwego rodzaju mieszkań i to może spowodować przepłacenie. Może warto kupić coś mniej popularnego i tańszgo

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jednak program pisu spowoduje zwyżke cen i tak najbardziej chodliwego rodzaju mieszkań i to może spowodować przepłacenie.
    Pełna zgoda, ale pan ekspert tego nie mówi, dodatkowo to co mówi żadną miarą nie pokrywa się z tytułem filmiku.
    Jak w przypadku każdego programu tego typu, beneficjentami będą ci, którzy skorzystają z niego w pierwszej kolejności, tuż po wejściu w życie, jeszcze przed reakcją rynku (czyli podwyżką cen).
    Czyli jak zwykle - grunt to wiedzieć co i dlaczego się robi.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Pełna zgoda, ale pan ekspert tego nie mówi, dodatkowo to co mówi żadną miarą nie pokrywa się z tytułem filmiku.
    Jak w przypadku każdego programu tego typu, beneficjentami będą ci, którzy skorzystają z niego w pierwszej kolejności, tuż po wejściu w życie, jeszcze przed reakcją rynku (czyli podwyżką cen).
    Czyli jak zwykle - grunt to wiedzieć co i dlaczego się robi.
    No wiesz nie do konca już media podsycają panike i podają informacje że są rezerwacje mieszkań na etapie budowy pod program kredytowy który dopiero wejdzie w lipcu to raptem za 2 miesiące

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Jak w przypadku każdego programu tego typu, beneficjentami będą ci, którzy skorzystają z niego w pierwszej kolejności
    Beneficjentami ZAWSZE są banki. Dostaną w sumie więcej kasy, niż dostaliby z kredytu sprzedanego na rynku bez ingerencji budżetu państwa.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Pełna zgoda, ale pan ekspert tego nie mówi, dodatkowo to co mówi żadną miarą nie pokrywa się z tytułem filmiku.
    Jak w przypadku każdego programu tego typu, beneficjentami będą ci, którzy skorzystają z niego w pierwszej kolejności, tuż po wejściu w życie, jeszcze przed reakcją rynku (czyli podwyżką cen).
    Czyli jak zwykle - grunt to wiedzieć co i dlaczego się robi.
    Reakcja rynku już jest, deweloperzy i banki zacierają rączki. Prowizje już rosną(banki się przygotowują).... efekt takich socjalów dla banków i deweloperów przynoszą więcej szkód niż pożytku dla każdego.

    ps. Temat bardzo fajny, bo autor zadaje świetne pytania.
    Takie które każdy zainteresowany powinien zadać deweloperom. Bo jak tu zostało stwierdzone.
    Nie robią nic ponad to co mają w wytycznych na ten moment.
    Ogrzewanie gazowe jest już w niełasce... pomimo, że można będzie z niego korzystać... będzie to na pewno mocno odradzane i utrudniane.
    Przykre jest to, że deweloperzy mają to w poważaniu i nie proponują alternatyw dla mieszkań które ludzie kupują zakredytowując się na 20~30 lat. A w między czasie przecież czeka ich rewolucja ogrzewania i zmiana sposobu dystrybucji ciepła w domu.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 03-05-2023 o 19:54

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Reakcja rynku już jest, deweloperzy i banki zacierają rączki. Prowizje już rosną(banki się przygotowują).... efekt takich socjalów dla banków i deweloperów przynoszą więcej szkód niż pożytku dla każdego.
    Ceny mieszkań pewnie będą rosły bo będzie "tańszy" kredyt.
    Banki zarobią bo będzie więcej kredytów na "normalnych" stopach procentowych.
    Sprzedawcy z rynku pierwotnego i wtórnego też zarobią bo mieszkania będą sprzedawać się i ceny będą trochę wyższe.
    Kupujący będą mieli tańszy kredyt (bo niższa rata).
    Wszyscy zarobią!!
    To kto za to zapłaci ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #39

    Domyślnie

    Jeśli nie jesteś na tzw "musie" to ja bym poczekał , moim zdaniem sytuacja na Ukrainie się ustabilizuje w drugiej połowie roku co spowoduje powrót Ukraińców którzy uratowali nasz rynek nieruchomości i wynajmu( np. w Niemczech mieszkania już staniały o ok 3,6%) do tego w dłuższej perspektywie jest nas coraz mniej a mimo wszystko mieszkania są budowane (choć zaobserwowano spowolnienie). Ten program również chwilowo zatrzyma spadki cen ale to tylko na chwile przy użyciu nachalnej reklamy deweloperów którzy tylko na to czekają.

    Ten "expert" sam mówi że kredyt będzie o połowę tańszy niż kredy komercyjny ale dalej trzeba mieć wkład własny i zdolność kredytową do tego ograniczenie będzie dotyczyć mieszkań do 800 tyś.(czyli mniej więcej w dużych miastach raczej na obrzeżach do ok. 45m2)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Beneficjentami ZAWSZE są banki. Dostaną w sumie więcej kasy, niż dostaliby z kredytu sprzedanego na rynku bez ingerencji budżetu państwa.
    No my mieliśmy sprzedać mieszkanie ale rynek jest z zastoju (trochę ograniczenia zdolności, troche oczekiwanie na te mityczne "2%") to sobie wynajmiemy i poczekamy. Takie programy zawsze działają tak samo - ci pierwsi co się załapią mają jeszcze spoko ceny a cała reszta już traci bo ceny mieszkań automatycznie rosną.

    Tak btw - ciekawi mnie jakie marże wstawią banki dla dwuprocentowców? Skoro marża była inna dla wkładu własnego 10% a inna dla 20% to dla tego programu nie zdziwi mnie kompletnie marża jeszcze wyższa niż dla wkładu 10%.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony