dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie podłogówką w domu z PC

    Jak należy rozwiązać temat rozdzielaczy i podłogówki w domu obecnie budowanym?
    Dom ma być zasilany pompą ciepła, 100% podłogówki.
    Wiem, że należy zrobić rzetelny projekt, ale chodzi mi o to czy w przypadku takiego ogrzewania należy zakładać termostaty w każdym pomieszczeniu gdzie będą pętle podłogówki?
    Jak najlepiej tym sterować żeby to miało ręce i nogi?
    Na chwilę obecną jestem przed tynkami więc mogę jeszcze puścić przewód do każdego z pomieszczeń. Pytanie czy warto i czy jest to wskazane?

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.798

    Domyślnie

    żadnego sterowania , wyregulować rotametry i zasilać stale niską temp , podłoga a sterowanie to jak nos i pięść nie pasują do siebie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok. A czy w takiej sytuacji lepiej zlecić osobny projekt dla podłogówki czy zdać się na to co mówi pro partner firmy od PC?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasaq Zobacz post
    Ok. A czy w takiej sytuacji lepiej zlecić osobny projekt dla podłogówki czy zdać się na to co mówi pro partner firmy od PC?
    Raczej osobny. Zapytaj, czy liczą OZC z obciążeniem dla każdego pomieszczenia (bo bez tego nie da się zaprojektować podłogówki). Większość wciska sterowanie strefowe i liczy tylko swoją prowizję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony