dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa pod garaż

    Dzień dobry
    Mam pytanie odnośnie fundamentu pod garaż. Mam dom na płycie fundamentowej i chciałbym przykleić garaż też na płycie fundamentowej do ściany budynku. Chciałbym aby te płyty dochodziły do siebie i między nimi będzie warstwa styropianu. W związku z tym mam takie wątpliwości:

    czy dawać pod płytę styropian do ocieplenia ?
    czy powinna być zrobiona opaska antywysadzinowa w koło tej płyty?
    generalnie czy są jakieś sprawy o których trzeba wiedzieć robiąc płytę przy płycie?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    To zalezy czy chcesz garaz ogrzewany czy nie. Jesli nieogrzewany to nie dajesz styro pod plyte bo grunt bedzie ogrzewal garaz swoim cieplem.

    Na pewno trzeba wymienic grunt na niewysadzinowy pod plyte, a co do opaski to mysle, ze raczej to przerost formy nad trescia jesli garaz nieogrzewany a grunt bez wysadzin, ale moze ktos kompetentniejszy sie wypowie?

    Robisz to na zgloszenie bez zadnego projektu? Jesli doklejasz do domu to z tego co wiem, nie moze byc na zgloszenie, tylko wolnostojacy (a to wg mojego PINB 80cm od sciany domu-dystans na konserwacje....)

    Tez jestem na etapie projektowania na PnB garazu doklejonego do domu na plycie fundamentowej. Ale nie mam jeszcze szczegolow konstrukcji, sama architektura.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Płyta jak płyta, jeśli garaż nie ogrzewany izolowany oraz dylatowany od domu to na zewnętrznych ścianach wykonał bym ostrogi aby zapobiec rozjeżdżaniu się garażu od domu
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ostrogi? Tzn jak to wyglada w naszym przypadku? To jakies kotwienie do konstrukcji domu?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Nie kotwienie do konstrukcji domu ( to też można by zrobić w kilku miejscach wykonując kotwy chemiczne) ale obwodowe zagłębienie płyty tak aby ewentualne jej ruchy powodowały zwiększony napór gruntu i tym samym jej stabilność.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ka-dopasowanie
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Te ostrogi to jak widzę około 50cm w głąb pytanie czy przy konstrukcji szkieletowej garażu jest to aż tak niezbędne?
    I rozumiem że na 3 ścianach poza tą przy budynku?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Konstrukcja i ciężar budynku jest tu najmniej ważny. Ruchy gruntu występują cały czas więc jaki problem wkopać się 30 cm w głąb przynajmniej przeciwległą do budynku ścianą i zrobić inne zbrojenie obwodowe.
    Nie mam wiedzy czy grunt jest stabilny i z jakich względów zdecydowałeś się na płytę.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na płytę bo uznałem ze pod garaż mam od razu posadzkę pod auta.
    A z tą ostroga to tak zrobię

  9. #9

    Domyślnie

    Nie sądzę, że pogrubiona krawędź poradzi sobie z musztardą w przypadku wymagań dotyczących głębokości mrozu w NH. Wyobrażam sobie, że potrzebujesz ciągłej stopy z dnem stopy około 3'-6 cali poniżej poziomu gotowego, plus 8-calowa ściana trzonowa aż do szczytu płyty https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ .
    Ostatnio edytowane przez nilotots ; 01-02-2024 o 08:04

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony