dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Profil LED w ścianie

    Cześć,
    za miesiąc odbieram mieszkanie w stanie deweloperskim, na ścianach są tynki gotowe pod gładź+malowanie lub samo malowanie. Nie znam się więc decyzję zostawię fachowcowi od wykończenia. W korytarzu chciałbym zamontować 2 pionowe (do podłogi do sufitu ~2.5m)] paski led. Główny cel tego oświetlenia to ozdoba, delikatne rozświetlenie korytarza wieczorem ale nie jako główne światło. Mój pomysł jest taki żeby w ścianie wyfrezować otwór pod profil aluminiowy, do tego taśma LED COB (chciałbym uniknąć efektu kropek), pobór mocy takiej taśmy to 8-10W/m. Do tego zasilacz do puszkowy 30W i włącznik z funkcją ściemniacza. Mam trochę wątpliwości i chciałbym się doradzić zanim kupię sprzęt.

    Profil aluminiowy. Będę potrzebował profilu wpuszczanego. Zastanawiam się jednak jakiego typu, wydaje mi się, że mam 2 opcje albo profil surowy przeznaczony do tynkowania, wtedy jest 2 mm to wyrównania ściany z elementem wystającym z profilu, nie wiem czy sama gładź to wyrówna? Co jeśli ściany mam na tyle gładkie, że gładzi nie trzeba. Wtedy opcja z takim profilem odpada?

    Druga możliwość to profil ze skrzydełkami, które przykrywają krawędź frezowania i wystają 0.8-1mm ze ściany. Wtedy jednak nie ma efektu idealnie gładkiej ściany.


    Profili szukać 3m? Czy da się połączyć profile bez widocznego łączenia?

    Czy taśma LED w technologii COB jest warta swojej ceny? Od tradycyjnej taśmy LED jest sporo droższa. Pytanie czy zwykła taśma LED np. 120 diod/m również będzie bez efektu kropek nawet przy ściemnieniu?

    Z góry dzięki za rady.
    Ostatnio edytowane przez Wiljer ; 02-05-2023 o 20:44

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Kup sobie profil wpuszczany ale do płyt rygips.
    https://led-hurt.pl/pl/p/Profil-2m-d...BoCKoEQAvD_BwE

    lub zwykły profil natynkowy
    Po bruzdowaniu osadzisz profil na gips tak aby wystawał 0,5 - 1mm ponad ścianę lub bruzdowanie wykonasz po szpachlowaniu.
    Jeśli od dewelopera to szpachlowanie już planuj. Ściany od razu nie są idealne a malowanie ich dodatkowo uwidoczni niektóre mankamenty.
    Łączenie profili jest dość trudne. Najlepsze efekty daje profil natynkowy bo widoczne są tylko brzegi aluminium. Profil podtynkowy to dodatkowe podkuwanie ścian bo warstwa szpachlowa nie jest aż tak gruba.
    Profil ze skrzydełkami jest dobrym i najmniej kłopotliwym rozwiązaniem ale widoczne skrzydełka wymagają na łączeniach dokładności i dopieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 03-05-2023 o 14:19
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony