dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alex1989

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-061
    Posty
    9

    Domyślnie Ocieplenie budynku na wiązarach dachowych.

    Witam, Od wczoraj mam fachowców na budowie którzy ocieplać mają mi dom. Domek parterowy. Dom ma wieniec i na nim są wiązary dachowe. Podbitka miała być z płyty OSB i na nią naklejony styropian 2cm. Fachowcy zaczynają ocieplanie domu od budowy podbitki dachowej z płyty OSB i do tej OSB dojadą 20cm styropianem. Na moje pytanie a co z ociepleniem wieńca styropianem dostaje odpowiedź że tak musi być żeby nie było pęknięć. Dla mnie to absurdalne to co teraz mam tą całą podbitkę (daszek nad domem zasypać np celulozą żeby wieniec był ocieplony i nie było mostków termicznych? Czy nie powinni dojechać styropianem jak najwyżej się da membrany dachowe tam zostawić kilka cm wolnej przestrzeni a dopiero na koniec robić podbitkę?. Dzwoniłem do 2 lokalnych firm i dla nich było to absurdalne. Każdy mówił że najpierw daje się styropian najwyżej jak się da a dopiero potem robi podbitkę. A oni robią to od budowy podbitki z płyty OSB bo niby jak zrobią inaczej to podbitka będzie pękać.

    Zdjęcie co robią pod poniższym linkiem nie udało mi się wgrać tutaj na serwer. Widać początkowo co robią. Proszę o wsparcie czy jest to poprawne.

    https://zapodaj.net/4bd3d1defea10.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez alex1989 ; 09-05-2023 o 20:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony