dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie studnia głębinowa- po wyłączeniu pompa nie załącza nie ponownie

    Witam wszystkich i opiszę mój problem. Mam studnię wierconą 13m i 11 m słupa wody. Studnia działała przez 6 lat, od roku nie mogę rozwiązać problemu. Otóż mam zamontowaną pompę z wyłącznikiem ciśnieniowym zintegrowanym ( w pompie ) . Zanurzam pompę na głębokość 1 -1.5 m od dna, pompa daje pełną moc przez 1 h lub 2h też jest ok. Kiedy próbuję ją na nowo załączyć -nie rusza. Po nocy znowu rusza i tak w kólko. Może jest jakiś trop w tym, że do mojej studni po ulewnych deszczach - raz w roku od samego początku - wlewało się trochę brudnej wody z odrobiną piasku. Nie mam chyba fachowo zakończonej studni i tak: mam studzienkę 40cm x 60 cm głębokość ok 50 cm, na jej dnie zaczyna się studnia tj. W dół idzie rura fi 110 na głębokość 13m.
    Pompa będąc w studni „za pierwszym razem” rusza, pompuje. Dodam, ze fachowcy wezwani do studni w ubiegłym roku zadziałali dokładnie w ten sam sposób. Czyli mówię, ze pompa nie działa, wiec wyciągnęli pompę, podnieśli ją, pompa ruszyła i wyciągnęli wniosek, ze pompa zawieszona jest za głęboko, skrócili wąż. Kilka dni było ok . Było to na koniec sezonu podlewania. teraz na wiosnę objaw ten sam. Od piątku nowa pompa…przychodzi mi do głowy, że może jednak zamulona jest od środka rura ?. Wiem jak wyeliminować winę systemu nawadniania, czyli np. niedrożność, niedomykające elektrozawory itp.Zasilę układ wodą z sieci, ak przejdzie cały cykl, to wina nie będzie po stronie układu. Dodatkowo będę mógł sprawdzić, czy nie puszcza których z elektrozaworów. Sprawdzę na wodomierzu. Na końcu tego posta przychodzą mi do głowy wnioski, że skoro pompa nowa od piątku- Oase 6000/8 promax, wcześniej omnigena, zakładam, że test systemu nawadniania z sieci przebiegnie pomyślnie to wina będzie po stronie studni...

  2. #2

    Domyślnie

    Mam chyba rozwiązanie. Otóż- rano przyjechał studniarz, podłączył swoją pompę. Działała bez zarzutu, Stwierdził, że studnia jest wydajna i niezamulona. Dodał, że wg niego jeśli studnia działała 8 lat to jeszcze nie jest jej kres. Dodam, że studnię wiercił stary fachura-jego ojciec. Wskazał też na uszkodzoną pompę. Polecił mi zawiesić pierwszą pompę, która działała 7 lat- Nocchi i zamontować do niej automatyczny sterownik pompy- najprostszy omnigena brio sk 13. Tak zrobiłem i…. Załącza się i wyłącza. Albo czar pryśnie za kilka dni, albo będzie dobrze. Może pompa z wyłącznikiem ciśnieniowym nie spełnia się w mojej konkretnej instalacji. Może 11-13 m w górę i potem 80 mb w górę działki z różnicą poziomów ok 6-7 metrów. Ale czy możliwe jest, że w ubiegłym roku wstawiłem omnigene w wył ciśnieniowym zintegrowanym, potem jej reklamacja, teraz w piątek zamontowałm kolejną, nową pompę z wył ciśnieniowym zintegrowanym Oase i albo była wadliwa (?) albo ją szlag trafł po kilk¨cyklach zał/wył ??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony