dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Słupki do ogrodzenia panelowego i rodzaje cynkowania, jak wygląda rynek w Polsce?

    Dzień dobry,

    Rozmawiałem z najpopularniejszą lokalna firma sprzedająca ogrodzenia panelowe w mojej okolicy, na pytanie jak cynkowane były słupki sprzedawca powiedział że "tak jak wszędzie", a na pytanie czy jest to ocynk ogniowy czy galwaniczny dostałem odpowiedź że żaden z nich.
    Po dłuższej rozmowie wyszło że słupki są robione z blachy która jest ocynkowana i robiony jest z niej profil na słupki ogrodzeniowe. Sprzedawca przekonywał że wszystkie słupki do ogrodzeń panelowych w Polsce są właśnie tak robione i ze ocynk ogniowy kosztowałby drugie tyle (wożenie do cynkowni, matowienie przed malowaniem, nikt tego nie robi) i że ten co twierdzi że sprzedaje cynkowane ogniowo to po prostu kłamie.

    Pytanie czy rzeczywiście tak wyglądają realia w Polsce czy firma robi to jednak po kosztach a sprzedawca kłamie?

    Co sądzicie o takich słupkach z blachy ocynkowanej + malowanej proszkowo? Zastanawiam się jak one są spawane skoro cynkowanie było wcześniej? Proces cynkowania blachy to też niewiadoma (sprzedawca mówił że to ocynk ogniowy + zdmuchiwany czego nie rozumiem). Z tego co wiem to warstwa cynku po cynkowaniu ogniowym jest kilkukrotnie grubsza od cynkowania galwanicznego.

    PS. Słupek 260 cm, profil 6x4 mm, grubosc 2 mm, ocynk o jakim mowa wyżej + malowany proszkowo to koszt 80 zł.
    Ostatnio edytowane przez marcin761 ; 31-05-2023 o 17:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony