dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie OKNA HST - rekuperacja i szczelność

    Jestem na etapie zakupu okien HST mam ich 4 szt. w 2 w salonie i po jednym w dwóch sypialniach.
    w budynku będzie rekuperacja i tu pojawia się problem z plotkami o braku szczelności okien HST
    Pytanie do właścicieli jak to z tym jest HST i szczelnością ?
    Robił ktoś badanie szczelności budynku z tymi oknami, wieje ?

  2. #2

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Jestem na etapie zakupu okien HST mam ich 4 szt. w 2 w salonie i po jednym w dwóch sypialniach.
    w budynku będzie rekuperacja i tu pojawia się problem z plotkami o braku szczelności okien HST
    Pytanie do właścicieli jak to z tym jest HST i szczelnością ?
    Robił ktoś badanie szczelności budynku z tymi oknami, wieje ?
    Drzwi HST, to konstrukcje o najmniejszej szczelności na przenikanie powietrza. W większości przypadków deklarowana klasa 4 jest wynikiem niedostosowania zasad klasyfikacji opisanych w PN-EN 12207 do charakterystyki technicznej tego typu wyrobów. Sposób rozmieszczenia konstrukcji względem kierunków wiatru w miejscu lokalizacji budynku oraz wzajemne położenie skrzydła i części biernej w schemacie A może dodatkowo wpływać na odczuwalny poziom infiltracji.
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    Tabelki mnie nie interesują, to żaden problem sprawdzić KDWU czy DWU okna referencyjnego to producent ustawia i buduje model do badań w itb lub w akredytowanym laboratorium wiec w wynikach może być wszytko i nic.
    Napisałem pytanie z myślą o realnych doświadczeniach użytkowników

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Tabelki mnie nie interesują, to żaden problem sprawdzić KDWU czy DWU
    To wyniki pomiarów Oknotest. Myślisz, że ktoś w domu mierzy ile mu ucieka oknem? Nawet, jak ktoś Ci poda wyniki door blower test to nie będziesz wiedział, ile z tego uciekło przez HST.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Tabelki mnie nie interesują, to żaden problem sprawdzić KDWU czy DWU okna referencyjnego to producent ustawia i buduje model do badań w itb lub w akredytowanym laboratorium wiec w wynikach może być wszytko i nic.
    Napisałem pytanie z myślą o realnych doświadczeniach użytkowników
    A Pan myśli, że użytkownik z Wrocławia będzie miał takie same doświadczenia, jak użytkownik ze Świnoujścia lub Suwałk albo użytkownik, który ma HS'a po stronie zawietrznej będzie miał takie same doświadczenia, jak ten który go ma w obrębie naroża od strony nawietrznej? Powodzenia!
    PRO QUALITY

  7. #7

    Domyślnie

    @Kaizen @T12345T - najwyraźniej macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem "Pytanie do właścicieli jak to z tym jest HST i szczelnością ?"

    @Kaizen tabeli sam umiem sprawdzić
    @T12345T - właśnie liczę na odpowiedzi ludzi ze Świnoujścia, Suwałk, Żywca czy Rzeszowa

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    @Kaizen @T12345T - najwyraźniej macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem "Pytanie do właścicieli jak to z tym jest HST i szczelnością ?"

    @Kaizen tabeli sam umiem sprawdzić
    Daj linka do tych tabel, gdzie masz takie dane, jak cytowałem (czyli gdzie masz podane Q100l dla poszczególnych okien).

    Edyta. Masz auto? Czy bycie właścicielem pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie, o stopień sprężania mieszanki paliwowej? Czy może potrzebny będzie do tego mechanik? I właśnie tu wchodzi cały na biało kolega ze swoimi narzędziami i pomiarami. To nie są dane producenta - tylko kolegi Testa.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-06-2023 o 22:13

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Daj linka do tych tabel, gdzie masz takie dane, jak cytowałem (czyli gdzie masz podane Q100l dla poszczególnych okien).

    Edyta. Masz auto? Czy bycie właścicielem pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie, o stopień sprężania mieszanki paliwowej? Czy może potrzebny będzie do tego mechanik? I właśnie tu wchodzi cały na biało kolega ze swoimi narzędziami i pomiarami. To nie są dane producenta - tylko kolegi Testa.
    Człowieku zrozum nie potrzebuje twojej "pomocy" i twoich tabelek
    pytam o doświadczenia wynikłe z użytkowania ewentualnie testów szczelności z BDT, wyniki analiz laboratoryjnych mnie nie interesuja
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 07-06-2023 o 08:49

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Człowieku zrozum nie potrzebuje twojej "pomocy" i twoich tabelek
    pytam o doświadczenia wynikłe z użytkowania ewentualnie testów szczelności z BDT, wyniki analiz laboratoryjnych mnie nie interesuja
    To nie moje tabelki. Podasz namiary na te, które potrafisz czytać?
    Jak nie potrzebujesz mojej pomocy, to dodaj mnie do ignorowanych... Ale wtedy skorzystasz z tej pomocy...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    @Kaizen @T12345T - najwyraźniej macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem "Pytanie do właścicieli jak to z tym jest HST i szczelnością ?"

    @Kaizen tabeli sam umiem sprawdzić
    @T12345T - właśnie liczę na odpowiedzi ludzi ze Świnoujścia, Suwałk, Żywca czy Rzeszowa
    Źle interpretujesz intencje kolegów. Oknotest to uznana marka w okiennym świecie. Negują ją tylko ci, którzy nie doceniają właściwości technicznych oraz tacy, którzy nie są w stanie ich spełnić.

    Montuję HS`y od 18 lat. Tylko w jednym mi wiało. Serwis załatwił to w minutę dokręcając o obrót zaczep. A przepraszam - w drugim tez mi wiało (jak z nawiewu!), bo wypadła uszczelka. Ja czułem, ale klient nie zgłaszał wady mimo iż mam go za bardzo wymagającego ( acz wyrozumiałego). A ile jest osób w ogóle nie zwracająca na to uwagi? Ile przewrażliwionych, nie dociekających przyczyny ? Nawet gdybyśmy mieli tu możliwość zrobienia sondy ze stu opinii to nie brałbym jej wyników za pewnik a jedynie za sondaż.

    Nie wiem ilu producentów bada swoje okna pod kątem szczelności. Tzn to że bada to jedno, ale jak tylko okna "złapią się " w klasie 4 to raczej nie drążą tematu dalej, bo po co, skoro osiągnęli najwyższą? A nawet jeśli pójdą dalej to wyłącznie z ciekawości a nie chęci udoskonalania produktu.
    Bo po co? 99% klientów i 75% sprzedawców nawet nie wie co to są klasy szczelności... @Test?, czy może źle szacuję?

    Wiem że pytałeś o wyniki blowdoor testów. Chciałbym przeczytać opinie takich klientów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    "....to dodaj mnie do ignorowanych..." - jak ? pytam bo nie przesiaduję namiętnie na tym forum i nie mam pojęcia jak to zrobić

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    "....to dodaj mnie do ignorowanych..." - jak ? pytam bo nie przesiaduję namiętnie na tym forum i nie mam pojęcia jak to zrobić
    W Ustawieniach.
    https://forum.muratordom.pl/profile.php?do=ignorelist

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony