dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie betonowych narożników

    Dzień dobry. Czytałem że dom traci bardzo dużo ciepła przez betonowe narożniki i inne betonowe elementy. Ktoś wspominał że takie miejsca warto dodatkowo lepiej ocieplić. Dom z gazobetonu, w każdym rogu betonowy słup, ocieplany będzie styro 20cm 0,31. Czy jest sens dodatkowo docieplać te betonowe elementy? Jeśli tak to jak? Myślałem o farbie termoizolacyjnej tylko czy to zda egzamin pod warstwą styropianu i czy np. nie zmniejszy przyczepności?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.320

    Domyślnie

    Nie ma to żadnego sensu. Ściana w całej przegrodzie jest tylko elementem nośnym.
    Oczywiście ze w zależności od rodzaju materiału współczynnik przewodzenia ciepła jest różny i waha się dla betonu 1 - 1,7 do 0.17 - 0.3 dla betonu komórkowego.
    Sam styropian natomiast ma współczynnik 0,03 - 0,044 więc zmiana materiału ściennego nie powoduje tak znacznej rozbieżności.

    Przykładowo przenikanie ciepła:
    Dla styropianu 20cm i betonu komórkowego 400 o grubości 24cm będzie to 0,11
    Dla styropianu 20 cm i betonu zwykłego o grubości 24cm będzie to 0,14
    Dla styropianu 20cm i ceramiki poryzowanej 25cm będzie to 0,125

    Poza tym to słupy, wieńce nadproża mają zwykle ograniczoną szerokość do 30 cm więc jako element ścienny nie wniosą zbyt wiele do całości
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartosz2022 Zobacz post
    styro 20cm 0,31. Czy jest sens dodatkowo docieplać te betonowe elementy?
    Nie ma sensu.
    Farby, folie i inne cuda to oszustwo. Mogą co najwyżej odbijać promieniowanie cieplne - ale tego tam nie ma i straty są wyłącznie przez przenikanie i przez nieszczelności. A od szczelności to masz tynk wewnętrzny i klejenie obwodowe.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Nie ma sposobu na racjonalne docieplenie tych słupów.
    Stosowanie farb termo to absurd i ściema.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Mój szef często wali w rzeczy, które mi mówi, więc idę do was!

    Nigdy nie zakładałem metalowych osłon narożnych na CMU, ale on mówi, że powinieneś. Nie wydaje mi się nawet, żebym kiedykolwiek to gdzieś widział. Wiem, że beton może pękać spankbang, ale jest o wiele trwalszy niż płyta gipsowo-kartonowa, więc nigdy się tym nie martwiłem.
    Ostatnio edytowane przez fujoncama ; 16-06-2023 o 22:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony