dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak przewody są ułożone logicznie to wystarczy styropian 2.3.5cm ale jak hydraulik dupa to rzeźbi. Zawsze można zapłacić za bruzdowanie i układać na ścianach a czasami się nie da bo nie wszystko można bruzdować bezmyślnie. Inwestor ma ostateczny głos w tym gdzie układa się przewody a elektryka ma po to by mu wyjaśnił i doradził.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Nie ma problemu z układaniem styropianu na korytkach, wystarczy położyć płytę i lekko docisnąć stopą, a korytko/ peszel się odbije w styro, następnie wycinanie przecinarką. Robota szybka i przyjemna. otwory można też kleić na pianę.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    nie wszystko można bruzdować bezmyślnie.
    Po co bruzdować?

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Nie ma problemu z układaniem styropianu na korytkach, wystarczy położyć płytę i lekko docisnąć stopą, a korytko/ peszel się odbije w styro, następnie wycinanie przecinarką. Robota szybka i przyjemna. otwory można też kleić na pianę.
    To masz strasznie badziewny styropian. Ja układałem EPS80 i nie chciał się uginać. Do tego był sprężysty i trudniej go było odkształcić trwale (trudniej, niż twardszy).

  4. #24

    Domyślnie

    Hej,
    No to mam elektrykę po podłodze w peszlach 20mm co jakiś czas przyłapana do chudziaka i na ściany wychodzi w bruzdach. Robię tak jak w projekcie czyli folie położę na przewody i wtedy dam 20mm styropian i pozniej resztę. Jestem w stanie dołożyć do grubszej folii ale wszystkie o grubości 1mm jaki znalazłem to pcv/pvc a w projekcie mam PE. Z tego co czytałem to te pcv/pvc są bardziej szkodliwe i sztywniejsze. Czy ktoś miał doświadczenie z folia pcv/pvc ? Lub czy możecie polecic jakas sprawdzona sensowna? W necie z pe znajduje tyko 0,5 mm grubości i często maja jeszcze tolerancje grubości +/- 50% wiec tak średnio.
    Dodatkowo jak ja kłaść? Czy jest jakiś oficjalny sposób kładzenia folii zatwierdzony przez jakieś instytuty? Chodzi o to ze jedni wywijają inni nie a tak naprawdę to chyba nikt nie wie jak to ma być do końca.
    I ostatnia sprawa. Spiżarnie mam 40 cm poniżej posadzki w kuchni. Jak tam położyć ta folie. Wywinąć na te 40 cm do góry? Ale co wtedy z tynkiem ?

  5. #25

    Domyślnie

    Hej,

    męczę tutaj ale dlatego, że chyba nie ma jedynej słusznej metody (innej niż papa).

    Folię dam na peszle elektryki i wsunę pod ta folię co wystaje z pod ścian łącząc to taśmą do folii. Tam gdzie nie wystaje albo jest ucięta to wywinę na ścianę.

    Że wiele osób piszę o tym, że styropian pije wodę to pierwszą warstwę styropianu ta co ma się wyrównać z peszlami czyli pierwsze 2cm dam styropian hydrofobowy.

    Czy to jest jakieś rozwiązanie czy szkoda kombinować?

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Jak chcesz teraz ta folie połączyć z izolacją pozioma pod ścianami jak już masz położone pędzle i przytwierdzone do podłogi? Cała zasada izolacji przeciw wilgociowej poległa .
    O filii już się dużo mówiło , położysz przejdziesz układając styropian i już po folii bo dziurki.

    Może masz teren suchy u nigdy wilgoć nie będzie problemem. Ja mam teren wilgotny i robiłem szczelną izolację, wszędzie ciągłość, zgrzewana papa na podłodze z papą pod ścianami.
    Przewody po podłodze w peszlach obłożone szczelnie styropianem , nic nie dziurawione w izolacji.
    Można zamiast peszli dać korytka , ładniej i prościej zaizolować ale za późno na to wpadłem.

    Ps do jeszcze masy hydroizolacyjne , szlamy ,
    Ps moje osobiste zdanie że na poziomie zero nie powinno nic być przymocowane do podłogi bo nie da się dobrze zrobić później hydroizolacji ( tanio) .
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  7. #27

    Domyślnie

    Hej, wiesz dom jest na zboczu gorki więc zakładam że jak woda przyjdzie to i pojdzie. A folie dam na peszle po czym będę kładł styropian. Raczej chodzić nie będę. Folia też widziałem raczej w rękach się nie rwie.Jezeli chodzi o łączenie tej foli z tą co pod ścianą wystaje to różnie bo różnie też wystaje albo nie wystaje ale tak już kupiłem. Mogę jeszcze peszle podnosić i folię pod nie ale nie wiem czy jest sens.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony