dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie stary sufit z desek drewnianych,

    Witam,
    problem dotyczy starego domu ze stropem drewnianym, gdzie od spodu na deskach była trzcina obrzucona tynkiem. Tynk ten odchodził w wielu miejscach z powodu przeciakania dachu. Na dachu jest juz nowe pokrycie więc zdecydowalem o zerwaniu tego odpadajacego tynku i remontu całego pokoju.
    Na suficie widac teraz 2 rzędy desek 20-35cm szerokosci x 2 metry długosci. Przeszlifowałem je wstępnie szlifierką i zaczyna to wyglądac całkiem przyjemnie, chciwałbym zostawić taki drewniany sufit, przeszlifować go tylko dokładniej i polakierować w celu konserwacji.

    Niestety tutaj jest duży problem który nie wiem jak ugryźć między deskami są nierówne odstępy, czasem jest to mniej niż 0.5cm, a czasami ponad 2,5cm. Nie przeszkadza mi to ale ponad deskami jest warstwa papieru a nad nią jakieś suche "kruszywo". Prawdopodobnie (?) jest to warstwa suchej glinki ułozona w stropie w celu ocieplenia. Papier miejscami sie pokruszył i jak dotknie się go to widać lekkie usypywanie sie tego pylu, samo z siebie sie to nie dzieje, ale z biegiem czasu bedzie tylko coraz gorzej wiec nie chce tego tak zostawić. Od góry od strony poddasza jest na tym stropie wylewka betonowa więc nie ma za bardzo możliwosci usunięcia tego od tej strony.

    Zastanawiam sie czym można wypelnic przestrzenie miedzy deskami, żeby ukryc górna warstwe zarego papieru i zabezpieczyc przed ewentualnym zsypywaniem się pyłu? Problemem jest tez chyba to, że deski nie są w pełni "stabilne" są przytwierdzone gwoździami od strony swoich krótszych krawędzi, natomias gdy nacisnie sie taką deske mocno na srodku to mozna ją podnieść o kilka milimetrów, więc chyba w gre moze wchodzic tylko jakies bardziej elastyczne wypełnienie? jedyne co mi przychodzilo do glowy to kit, który nie wiem czy zdalby egzamin ze wzgledu na to, ze staje sie kruchy po wyschnieciu. Oraz pianka montazowa, co do której nie jestem pewnien czy udało by sie ją tak ładnie polożyc na suficie we wnękach.

    Wiem, ze najlepiej byłoby zrobić sufit podwieszany, ale te ogromne drewniane deski robią wrażenie i bardzo chciałbym znaleźć jakiś sposób na zachowanie tego sufitu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na zrobienie tego wypełnienia to bardzo proszę o podzielenie się. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wefew.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	465258

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Może uszczelniacze plastyczne, takie które stosuje się do drewnianych podłóg itp? Kiedyś widziałem coś takiego w hurtowni EGA, ale nie miałem jeszcze okazji stosować.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bambo15 Zobacz post
    Wiem, ze najlepiej byłoby zrobić sufit podwieszany, ale te ogromne drewniane deski robią wrażenie i bardzo chciałbym znaleźć jakiś sposób na zachowanie tego sufitu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na zrobienie tego wypełnienia to bardzo proszę o podzielenie się. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wefew.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	465258
    Najbardziej robią wrażenie, że zaraz spadną na głowę.

    Jeśli ich jedyną funkcją jest zamknięcie stropu od dołu (i trzymanie usuniętej już warstwy trzciny z tynkiem), to chyba najlepiej je zdjąć, zrobić konstrukcję sufitu podwieszanego i do niej przykręcić pokrycie wykonane z tych desek, tylko wyprostowanych, wyrównanych i ułożonych ściślej.

  4. #4

    Domyślnie

    Trociny wymieszane z wikolem dały rade, żeby to "zafugować" a w najwieksze, szpary poszły listewki, alleluja i do przodu

  5. #5

    Domyślnie

    Ale zostały takie wygięte w poduchy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony