dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Remont dachu -plyta PIR miedzy krokwiami

    Dzien dobry
    Chciałbym poradzic sie w kilku kwestiach po remoncie dachu.
    Kilka dni temu skonczylem remont dachu, wymiana polaci dachu.Powodem wymiany byl brak wentylacji w kalenicy + docisnieta wata miedzy krokwiami uniemozliwiajaca wentylacje. W wyniku tego plyta OSB zgnila.Na plycie byl zamontowany gont. Jesli chodzi o nowa połać , decyzja padla na blache na rabek, przy pelnym deskownaiu i papie.
    Problemem jest trochę konstrukcja dachu tzn. długość krokwi wynosi 6.5m przy czym na długości 2.5 m jest skos. Do skosu nie ma dostepu od wewnatrz ponieważ jest zabudowany karton gipsem wiec jedyny dostep byl podczas rozbiorki dachu. Zdecydowalem ze usune stara wate miedzy krokwiami i zamontujemy tam sztywniejsza i lepsza pod wzgledem parametrow plyte PIR. Wysokosc krokwi wynosi 13.5 cm zatem zostala kupiona plyta 10. Przy tych zalozeniach zostaje szczelina 3.5cm.Natomiast nie bylem przy calym montazu a Panowie mam wrazenie srednio to pilnowali poniewaz od gory (jestem w stanie dojsc do poczatku plyty) widze ze szczelina ma od 3.5 do 2cm. Nie wiem czy to jest kwestia złego zamontowania ostatniej czesc(kawalki plyty) czy problem jest faktycznie na calosci

    1. W takim wypadku chcialbym zapytac czy szczelina wentylacyjna 2 cm jest wystarczajaca miedzy deskami a plytą? Gdy szukalem informacji, sa one niejednoznaczne poniewaz dla welny podaja wartosci od 3-5cm a w innych zrodlach te wartosci wynosza od 2-3cm. Nie wiem z czego wynikaja tak duze roznice. Pozatym mowimy o wartosciach dla welny ale nie dla plyty. Tych nie moglem znalezc. Załączam rysunek pogladowy, przepraszam za proporcje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach_warstwy.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	465259

    2. Jeszcze jedna kwestia. Gdy czekalem na remont otworzylem lufty wentylacyjne w przedniej i tylnej ścianie domu na strychu aby choc troche powietrza wpadało na dach. W chwili obecnej jest juz wentylacja prawidlowa w kalenicy, z tego powodu chcialbym zapytac czy powinienem zatkac te lufty ?Czy to przeszkadza w cyrkulacji powietrza? W chwili obecnej nadal sa otwarte aby lepiej sie wietrzył dach ,w koncu mokre drewno bylo ale nie wiem czy to dobrze. Załączam rysunek poglądowy, troche uproszczony bo sufit jest podwieszany i jeszcze sa krokwie ale przedstawia ogolna idee
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach_przekroj.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	465260

    Bede bardzo wdzięczny za wskazówki
    Ostatnio edytowane przez kebes ; 04-06-2023 o 17:05

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony