dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 39
Pokaż wyniki od 761 do 779 z 779
  1. #761
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rupicapra Zobacz post
    Pod pojęciem 'sezon grzewczy' masz na myśli zamknięcie domu na cztery spusty w październiku, ustawienie trybu antyzamarzania na +7°C i wylot na Śródziemie? ^^
    Nie zamierzałem ale jednak Ci odpowiem...

    1500 kWh bierze klima, jeśli ma COP3 to wrzuca w dom ~4500 kWh
    1500 kWh bierze bojler
    2000 kWh to bytowy

    Nie uważam żeby 5000 kWh rocznie pobrane z sieci ( 8000 kWh wrzucone ) było jakimś małym wynikiem.... Tym bardziej ze domek ma 86m
    Klima ustawiona na 22'C , w te lato była włączona do chłodzenia przez kilkanaście godzin.

    Plan jest zejść do 4000-4300 kWh rocznie....

  2. #762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Adamie

    Kiedyś byłeś podporą tego forum. Sam się dużo na twoich postach nauczyłem. Wiele z nich mam zapisanych w katalogu, w którym zbieram wiedzę na temat budowlanki, bo chociaż "tymi ręcami" w budowie jednego domu brałem udział i w remontach kilku innych też, to nie uważam, że pozjadałem wszystkie rozumy. A wiedza się przyda, na wypadek gdybym faktycznie ten "ostatni" dom kiedyś miał budować. Choćby "wykład" o polepie, drewnianych stropach i sposobach radzenia sobie z nimi przy dostosowywaniu stuletnich budynków do współczesnych wymogów, z czego robić wężownicę w buforze i dlaczego tak, albo czemu nie robić podłogówki tak jak wszyscy.

    Zawsze miałeś taki, nieco belferski styl - "nie wiecie - douczcie się", ale kiedyś dokładałeś do tego jedno czy dwa słowa naprowadzające gdzie delikwent błądzi i w którym kierunku szukać. I to było bardzo cenne, bo wiedzę samodzielnie wyszukaną rozumie się lepiej i zapamiętuje na dłużej. Niestety to było kiedyś. Dzisiaj również rzucasz "nie wiecie", ale zamiast podpowiedzi jest "JA wiem, ale nie powiem". A to już pomocne nie jest, a co najmniej bezwartościowe, jeśli nie wręcz szkodliwe.

    Spierałem się tu nieraz z Kaizenem, którego wielu uważa za pierwszego trolla forum, ale on przynajmniej pisze merytorycznie, choć nie zawsze trzeba się z nim zgadzać. To co obecnie robisz jest niestety daleko poniżej jego poziomu.
    No to... zestarzałem się!
    Może dobrze, że zwróciłeś mi na to uwagę.
    Włażę na to forum...
    Czytam posty.
    I... Irytuje mnie bezrefleksyjne stosowanie mniemanologii.
    Kupa bardzo mądrych ludzi spędziła na badaniach w różnych dziedzinach sporo czasu i wysiłku.
    Zdefiniowano zjawiska, przyjęto jednostki, opisano mechanizmy.
    Ustalono JEDNOZNACZNY język pojęć opisujących naukę, technikę, budownictwo...
    Po co?
    Dla kogo?
    No, bo zwykle nie dla obecnych forumowiczów.
    Radośnie bredzą na różne tematy używając zadziwiającej terminologii.

    Zaczynają na forum z podpowiedzią - czytaj, pytaj - którą zwykle mają w ...D
    Jak komuś zwrócisz uwagę, że nie dokładnie rozpoznał problem - dowiadujesz się, jak bardzo nie pomagasz.
    Zauważyłeś, że bardzo często pod uwagą - doucz się - dodaję link do wątku w którym jest omówiony problem piszącego?
    Mam go dodawać piszącemu W KAŻDYM POWTÓRZONYM W ENTYM TEMACIE POŚCIE?

    Mam nadzieję, że przyznasz mi rację, że radzić można tylko MĄDREMU księciu.
    Tych. którym warto i można radzić jest tu coraz mniej...
    Forum na psy schodzi.
    "Tymi ręcami" już nikt niczego nie robi.
    Jest licytacja - kto i co z Chin ściągnął i jak działa za małe pieniądze.
    Nikt już się nie zastanawia jak i czemu coś działa lub nie działa w tym co zbudowali/budują/ zbudują.

    A co do przytoczonej mojej wypowiedzi...
    Wskaż, proszę, co jest w niej nie tak.
    Czy sugestia zgłębienia problematyki?
    Czy sugestia aby zastanowić się nad wypisywanymi stwierdzeniami?
    A może... obraza boska i ludzka, bo śmiałem PONOWNIE zwrócić uwagę na pełną nieznajomość problematyki osobie, która MNIEMA zamiast posłużyć się wiedzą?
    No, wiem... To zawsze boli... mniemanologów.

    Zastanowię się co począć dalej.
    Może pozostać przy podczytywaniu ?
    "Adamie

    Kiedyś byłeś podporą tego forum. Sam się dużo na twoich postach nauczyłem."

    TAK!
    ALE TY CHCIAŁEŚ się nauczyć, zrozumieć!
    Nie przyszedłeś po krótkie i konkretne rozwiązanie, którego i tak beż śladowej znajomości problemu byś nie zrozumiał.

    Adam M.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...B3wi%C4%99-nie


    Juan
    Poczytaj drugą stronę podlinkowanego wątku.
    Wyjaśnisz mi jak tu dyskutować z takimi ... ludźmi ?

    A.M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 07-12-2023 o 22:48
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #763
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Najlepsze są te sondy uliczne zwłaszcza studentów jak przepytują z byle dziedzin istne dno ci ludzie to czyste analfabety umysłowe , kiedyś po zawodówce pierwszy gorszy uczeń miał wiedzę o 400 proc większą niż dzisiejsi studenci to jak się dziwić że nic nie umieją tymi ręcami , jak nie umieją ? umieją ryj w smartfonie cały dzień wlepiać.

  4. #764
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Poziom średniej wiedzy ogólnej spadł ale nie patrz na sondy w których pokazują tylko wybrane najgłupsze odpowiedzi, często to wręcz reżyserowane (YT i Tiktok).

  5. #765

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A co do przytoczonej mojej wypowiedzi...
    Wskaż, proszę, co jest w niej nie tak.
    Czy sugestia zgłębienia problematyki?
    Czy sugestia aby zastanowić się nad wypisywanymi stwierdzeniami?
    A może... obraza boska i ludzka, bo śmiałem PONOWNIE zwrócić uwagę na pełną nieznajomość problematyki osobie, która MNIEMA zamiast posłużyć się wiedzą?
    No, wiem... To zawsze boli... mniemanologów.
    Co jest nie tak? No cóż. Naskoczyłeś na mnie, że nic nie wiem, nie rozumiem, mniemam itd. Nie to że się obraziłem czy spać nie będę mógł po nocach. Aż takiej cienkiej skóry nie mam

    Napisałem że wentylacja służy do kontrolowania wilgotności i składu powietrza w domu. Że ta wilgoć i CO2 bierze się z ludzi i zwierząt mieszkających w domu. Że 20 metrów na głowę. Że wentylowanie wszystkich pomieszczeń bez różnicy, bo instalacje w domach jednorodzinnych to proste, tanie konstrukcje, bez rozbudowanej regulacji i wyrafinowanego sterowania. Wreszcie że strumień powietrza wentylacyjnego unosi z domu mnóstwo energii, za którą przed chwilą zapłaciliśmy, o jakich rzędach wielkości mowa i jak to sobie oszacować.

    Wszystko to prawda. Można dodać do tego mnóstwo pożytecznych szczegółów, ale podstawa jest właśnie taka. Wiem, że 20 metrów na łebka to za dużo, ale żeby dmuchać mniej, trzeba już wiedzieć co i dlaczego się robi. Dlatego tak napisano w normach, bo to wartość bezpieczna, która nie pozwoli na zawilgocenie i zagrzybienie domu.

    Czytam to forum już kilkanaście lat. Tak z ogólnej ciekawości, bo zawodowo zajmuję się zupełnie czym innym i zostać budowlańcem czy instalatorem nie zamierzam. Jeszcze od czasów jak TB niósł kaganek oświaty żeby izolować i wentylować. Nieraz pisał bzdury, ale w wielu miejscach miał rację i na przykład dzisiaj dużo ludzi grzeje klimatyzatorami kanałowymi i sobie chwali, choć wtedy za ten pomysł psy na nim wieszali. Dzisiaj nikt nie neguje tego co pisał wtedy, że w domu jednorodzinnym optymalna jest WM na przewodach elastycznych i skrzynkach rozdzielczych, a jak się prawidłowo dobierze przepływy, to jest cicho i skutecznie. Ale dekadę temu "fachowcy" nagminnie robili na stu metrach kopie instalacji z galerii handlowych, na rurach spiro, trójnikach i zasuwach.

    No więc od każdego można się czegoś nauczyć, tylko wypada samemu przemyśleć i zrozumieć. I dlatego zawsze, kiedy mam jakiś problem do rozwiązania, szukam w różnych źródłach dopóki nie zrozumiem, potem liczę które z możliwych rozwiązań lepiej się w moim przypadku sprawdzi i dopiero robię. Albo płacę komuś, żeby zrobił za mnie coś do czego nie starcza mi umiejętności, czasu albo ochoty.
    Zastanowię się co począć dalej.
    Może pozostać przy podczytywaniu ?
    Nie, tego nam nie rób. Ale spoglądaj bardziej krytycznie na to co piszesz. Wiem, że czasem szlag trafia jak setny raz rzucasz grochem o ścianę, bo sam tak nieraz mam. I też z wiekiem coraz częściej mam ochotę napisać krótko "głupiś", zamiast robić za darmowego korepetytora.

  6. #766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Co jest nie tak? No cóż. Naskoczyłeś na mnie, że nic nie wiem, nie rozumiem, mniemam itd. Nie to że się obraziłem czy spać nie będę mógł po nocach. Aż takiej cienkiej skóry nie mam "

    Teraz widzę, że popiermyliły mi się wypowiedzi i forumowicze.
    Przepraszam, że niesłusznie na Ciebie naskoczyłem, bo nie miałem takiego zamiaru.
    To nie Ty budujesz trzeci dom bez śladu wiedzy o wentylacji.

    Widziałeś drugą stronę podlinkowanego wątku?
    Jak człowiekowi wyjaśnić, że nie rozumie co czyta?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #767

    Domyślnie

    OT!!!!

  8. #768

    Domyślnie

    Ujemne ceny energi.a z tego co widze Energa wprowadza od przyszlego roku w cenniku standardowym oplate handlowa 19,90 zl/msc.

  9. #769

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post

    1500 kWh bierze klima, jeśli ma COP3 to wrzuca w dom ~4500 kWh
    1500 kWh bierze bojler
    2000 kWh to bytowy

    Nie uważam żeby 5000 kWh rocznie pobrane z sieci ( 8000 kWh wrzucone ) było jakimś małym wynikiem.... Tym bardziej ze domek ma 86m
    Klima ustawiona na 22'C , w te lato była włączona do chłodzenia przez kilkanaście godzin.

    Plan jest zejść do 4000-4300 kWh rocznie....
    Aż coś nie chce mi się wierzyć...Wydaje mi się, że nie jestem rozrzutny energetycznie, a moje zużycie jest dużo większe:
    7000 kWh CO
    3500 kWh CWU
    3000 kWh EE na cele bytowe.

    O ile w Twoje CO mogę uwierzyć, to CWU i EE bytowa jakoś dziwnie zaniżone... Dziennie na CWU zużywasz ok. 4,1kWh, czyli niecałe 100 litrów podgrzanej wody...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #770
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Aż coś nie chce mi się wierzyć...Wydaje mi się, że nie jestem rozrzutny energetycznie, a moje zużycie jest dużo większe:
    7000 kWh CO
    3500 kWh CWU
    3000 kWh EE na cele bytowe.

    O ile w Twoje CO mogę uwierzyć, to CWU i EE bytowa jakoś dziwnie zaniżone... Dziennie na CWU zużywasz ok. 4,1kWh, czyli niecałe 100 litrów podgrzanej wody...
    Bojler mam opomiarowany licznikiem kWh. Miesięcznie +/- 125 kWh. Nie lejemy dziennie wanny wody.... Nawet jeśli to 100 litrów to miesięcznie wychodzi 3 kubiki. Miesięcznie idzie nam 10 kubików wody , ile ciepłej nie wiem.
    Jeśli chodzi o kąpanie, to ja brałem prysznic w pracy, dzieciak dzisiaj nie będzie kąpany a moja pani jak wróci z pracy weźmie prysznic. Garów nie myjemy praktycznie w zlewie bo robi to zmywarka.

    Większość dnia nie ma nas w domu. My w pracy, młody w szkole, po szkole młody ma 3x w tygodniu trening. Jak wychodzimy z domu to pstryczkiem wyłączamy większość gratów "standby" . TV praktycznie nie oglądamy, młody gra na konsoli. Domek jest prosty, nie ma w nim żadnych bajerów, nawet światła na zewnątrz bo działka jeszcze rozkopana.

    Jak mieszkaliśmy w bloku to szło nam 10m wody, 12-15 gazu, 150 kWh energii elektrycznej. Po przeprowadzce nasze życie nie uległo większej zmianie

  11. #771

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Listopad 40 gr
    Grudzień 41,5 gr
    Styczeń 35 gr (i tak te stawki będą za duże).
    hahaha. Pomyliłem się tylko o 2 gr.

  12. #772
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anna333

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    łódż
    Kod pocztowy
    94-237
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    zapytam Panowie pytanie z innej beczki .Roczny limit zużycia prądu przy fotowoltaice to jest to co pokazuje licznik.1.8.0 czy to się liczy zużycie po zbilansowaniu faz?
    Pozdrawiam

  13. #773

    Domyślnie

    To ostatnie, chyba od lipca 22r.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #774
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Raczej zalezy od tego czy stare czy nowe zasady-jak nowe to po bilansowaniu czyli pozycja 1.8.0(+/-5%), jeśli zaś stare zasady to dopiero dokupowane kWh czyli po bilansowaniu róznica między 1.8.0(tu jest więcej niż 80%/70% z pozycji 2.8.0) i 2.8.0(tu jest mniej po przeliczeniu *0,8 lub *0,7 ilości z tej pozycji względem stanu 1.8.0).

    Bilansowanie międzyfazowe i godzinowe to jakies +/-5% różnicy względem 1.8.0/2.8.0
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 30-12-2023 o 11:11
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  15. #775
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anna333

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    łódż
    Kod pocztowy
    94-237
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bilansowanie międzyfazowe i godzinowe to jakies +/-5% różnicy względem 1.8.0/2.8.0

    To nie jest prawda ze po zbilansowani faz zużycie prądu na 1.8. 0 zmniejszy się tylko o
    5 procent?Chyba najlepiej najbardziej korzystnie robi to PGE

  16. #776
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Ujemne ceny energii, niebawem ujemne ceny paneli PV ^^

    https://wgospodarce.pl/informacje/13...li-slonecznych

  17. #777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Ile będą płacić za kupno paneli PV ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To po ile mamy się poskładać aby sobie interwencyjnie te panele kupili?
    Coś już wiadomo?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #779
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna333 Zobacz post
    Bilansowanie międzyfazowe i godzinowe to jakies +/-5% różnicy względem 1.8.0/2.8.0

    To nie jest prawda ze po zbilansowani faz zużycie prądu na 1.8. 0 zmniejszy się tylko o
    5 procent?Chyba najlepiej najbardziej korzystnie robi to PGE
    u mnie porównywanie samodzielnych odczytów stanów z licznika porównywane z tym co PGE podsyła co 6msc(juz po bilansowaniu godzinowym PGE stany podaje w rachunkach, licznik zaś tylko po bilansowaniu międzyfazowym) daje "rozjazd" zawartości wirtualnego magazynu o ok +/-5% np. obecnie na koniec 2023 roku wedle moich wyliczeń ze wskazań licznika mam w magazynie 892kWh(netto czyli juz po odjęciu 20%) natomiast z dostarczonych wyliczen przez PGE mam 944kWh (netto czyli juz po odjęciu 20%). Różnica to 52kWh czyli mieści się w podawanym przezemnie zakresie ok +/-5%. Wyliczenia te opieram na całkowitych wskazaniach licznika wymienionego przy podłączaniu fotowoltaiki 1 marca 2022.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 15-02-2024 o 10:14
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

Strona 39 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony