dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Może jak za komuny - znów podpali ktoś komitety ? Oby rozum wrócił do zarządu bo jakoś nie widzę na dłuższą metę gospodarstw pozbawionych dochodu wysokimi cenami żywności i płacących po 2 zł za 1 kwh. Cena która jest teraz nie ma żadnego uzasadnienia podobnie jak nie miała cena 3k za tonę węgla. Może więc zamiast nalewać drogą benzynę do butelek po tanim winie da się jednak ogrzać dom bez pomocy opieki społecznej ?
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Może nowa władza urealni ceny i będzie taniej?
    Już URE ma problem co zrobić z za wysokimi cenami zatwierdzonymi na 2024 rok.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Ceny prądu i wszystkich opłat dystrybucyjnych do zużycia 2000/2600/3000 kWh/rok i powyżej zamrożenia cen na 2023 rok możesz sprawdzić tu:
    https://www.symulatorogrzewania.pl/ceny-pradu

    Łatwo porównać u jakiego dostawcy i w jakiej taryfie będzie najtaniej
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    W ENERGA nie ma taryfy G12 as

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 20-07-2023 o 18:06
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Może jak za komuny - znów podpali ktoś komitety ? Oby rozum wrócił do zarządu bo jakoś nie widzę na dłuższą metę gospodarstw pozbawionych dochodu wysokimi cenami żywności i płacących po 2 zł za 1 kwh. Cena która jest teraz nie ma żadnego uzasadnienia podobnie jak nie miała cena 3k za tonę węgla. Może więc zamiast nalewać drogą benzynę do butelek po tanim winie da się jednak ogrzać dom bez pomocy opieki społecznej ?
    Od 10 lat mam pompę ciepła i od 10 lat mam G12W,limit 2000kWh już w kwietniu przekroczyłem i mam cenę 1kWh za kosmicznie ponad 1zl/kWh ale musiałbym być pisowskim debilem by zmieniać taryfę

    Tak szczerze, naprawdę trzeba być pisowskim debilem by godzić się na takie ceny prądu i energii ...
    Dlatego 1 październik wita mnie w Wawie
    Ostatnio edytowane przez Arturo 72 ; 22-07-2023 o 01:01

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo 72 Zobacz post
    Od 10 lat mam pompę ciepła i od 10 lat mam G12W,limit 2000kWh już w kwietniu przekroczyłem i mam cenę 1kWh za kosmicznie ponad 1zl/kWh ale musiałbym być pisowskim debilem by zmieniać taryfę
    Od września zeszłego roku robię sobie comiesięczne porównania taryf, G12w wyszło u mnie najdrożej w 5 a najtaniej w 2 z 10 miesięcy. To w moim przypadku najmniej opłacalna taryfa (uwzględniając G11, którą teraz mam).
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Od września zeszłego roku robię sobie comiesięczne porównania taryf, G12w wyszło u mnie najdrożej w 5 a najtaniej w 2 z 10 miesięcy. To w moim przypadku najmniej opłacalna taryfa (uwzględniając G11, którą teraz mam).
    To jesteś wyjątkowym przypadkiem. Większości któraś z taryf 'G12' bardziej się opłaca od G11 i większość tego nie wie i używa G11.
    Bazowałeś na dokładnych danych godzinowych z tych nowych liczników inteligentnych czy masz jakiś swój system zliczania?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To jesteś wyjątkowym przypadkiem. Większości któraś z taryf 'G12' bardziej się opłaca od G11 i większość tego nie wie i używa G11.
    No właśnie zastanawiam się na ile to jest prawda, masz jakieś dane potwierdzające tę tezę?
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Bazowałeś na dokładnych danych godzinowych z tych nowych liczników inteligentnych czy masz jakiś swój system zliczania?
    Na danych godzinowych z elicznika taurona.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    No właśnie zastanawiam się na ile to jest prawda, masz jakieś dane potwierdzające tę tezę?
    Tylko dowody anegdotyczne (doświadczenia własne, rodzina, znajomi) o różnym trybie życia. No ale nadal to tylko anegdotyczne.
    Dodając do tego analogiczne dowody (także anegdotyczne) paru osób z forum mnie wystarcza, ale mocy dowodowej nie ma

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Na danych godzinowych z elicznika taurona.
    Czy najlepiej jak się da. Wychodzi, ze G11 dla Ciebie.
    Ile miesięcy było min max w danej taryfie to nie ma chyba znaczenia, bo nie będziesz kilka razy w roku zmieniał taryfy.
    Liczy się ile każda by cię kosztowała w sumie za 12 miesięcy. Duże różnice między taryfami wyszły?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tylko dowody anegdotyczne (doświadczenia własne, rodzina, znajomi) o różnym trybie życia. No ale nadal to tylko anegdotyczne.
    Dodając do tego analogiczne dowody (także anegdotyczne) paru osób z forum mnie wystarcza, ale mocy dowodowej nie ma
    A nie sądzisz, że to nawet logicznie nie ma sensu, żeby większości się opłacała? Mam na myśli bez zmiany nawyków.
    No bo tak: producentowi/sprzedawcy prądu najbardziej zależy na tym, że zużycie dobowe było stałe, nieważne czy wysokie, czy niskie, najkorzystniejsze dla nich jest gdy jest stałe - to jest ich ideał.
    Taryfy strefowe nie mają za zadanie sprawić, żeby konsumenci płacili mniej, tylko żeby zmienili swój schemat zużycia w taki sposób, żeby wypłaszczyć krzywą zużycia prądu przez wszystkich. Innymi słowy mają zachęcić ich do pobierania, kiedy większość nie pobiera i nie pobierania, kiedy większość pobiera.
    Skoro taryfy strefowe promuja zmianę nawyków, to logiczne jest, że bez ich zmiany są one niekorzystne, a stają/moga się stać dopiero po zmianie nawyków.


    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy najlepiej jak się da. Wychodzi, ze G11 dla Ciebie.
    Nie, dla mnie G13 wychodzi najkorzystniej.
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ile miesięcy było min max w danej taryfie to nie ma chyba znaczenia, bo nie będziesz kilka razy w roku zmieniał taryfy.
    Liczy się ile każda by cię kosztowała w sumie za 12 miesięcy. Duże różnice między taryfami wyszły?
    Kod:
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    | miesiąc | Suma G11 | Suma G12 | Suma G12w | Suma G13 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       9 |      243 |      234 |       224 |      207 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |      10 |      285 |      284 |       283 |      226 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |      11 |      573 |      599 |       468 |      493 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |      12 |      731 |      788 |       582 |      630 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       1 |      750 |      699 |       728 |      577 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       2 |      667 |      559 |       761 |      489 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       3 |      845 |      802 |       972 |      700 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       4 |      575 |      563 |       645 |      463 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       5 |      352 |      332 |       451 |      285 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       6 |      310 |      292 |       384 |      249 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |   suma  |     5331 |     5153 |      5498 |     4320 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jak masz takie dane historyczne to zrób też porównanie za 2022 albo wcześniejsze. W tym roku część sprzedażowa jest płaska i nie różni się między taryfami.

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    A nie sądzisz, że to nawet logicznie nie ma sensu, żeby większości się opłacała? Mam na myśli bez zmiany nawyków.
    Obecnie nie mam inteligentnego licznika, wiec wszystkich taryf nie porównam, ale mając G12W mogę policzyć co by było gdybym miał G11. Byłoby dużo drożej (liczone w poprzednich latach, w tym roku część sprzedażowa jest ograniczona więc taryfy się nie różnią między sobą tak jak zazwyczaj).
    Nie zmieniłem nawyków, reszta domowników nie wie kiedy jest tani a kiedy drogi, mam ogrzewanie na prąd puszczone samopas bez żadnego harmonogramu, pracuję dużo z domu czyli siedzę w drogich godzinach. A na koniec mam 58% w taniej i 42% w drogiej taryfie.

    Wieki temu w mieszkaniu miałem G11. Nie wiedziałem nawet o istnieniu innych taryf, nie interesowałem się tym. Zwyczajnie korzystałem ze wszystkich urządzeń. Gdy wymienili mi licznik na nowy, inteligentny. Patrzyłem co tam jest, zacząłem się bawić i przeliczyłem sobie między taryfami. Różnice wyszły bardzo niewielkie, jakieś kilkadziesiąt zł na rok, ale to G11 okazała się droższa. W ogóle nie żyjąc pod G12W wyszłoby ciut taniej.

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Taryfy strefowe nie mają za zadanie sprawić, żeby konsumenci płacili mniej, tylko żeby zmienili swój schemat zużycia w taki sposób, żeby wypłaszczyć krzywą zużycia prądu przez wszystkich. Innymi słowy mają zachęcić ich do pobierania, kiedy większość nie pobiera i nie pobierania, kiedy większość pobiera.
    Skoro taryfy strefowe promuja zmianę nawyków, to logiczne jest, że bez ich zmiany są one niekorzystne, a stają/moga się stać dopiero po zmianie nawyków.
    W teorii racja. W praktyce mojej i kilku innych osób nie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jak masz takie dane historyczne to zrób też porównanie za 2022 albo wcześniejsze. W tym roku część sprzedażowa jest płaska i nie różni się między taryfami.
    Niestety, inteligentny licznik mam dopiero od końca sierpnia 2022, ale wartości w tabeli to moje własne obliczenia, więc mogę podstawić ceny sprzed limitu 2000kWh (który miałem uwzględniony od marca 2023).
    Tak to wówczas wygląda:
    Kod:
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    | miesiąc | Suma G11 | Suma G12 | Suma G12w | Suma G13 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       9 |      243 |      234 |       224 |      207 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |      10 |      285 |      284 |       283 |      226 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |      11 |      573 |      599 |       468 |      493 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |      12 |      731 |      788 |       582 |      630 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       1 |      750 |      699 |       728 |      577 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       2 |      667 |      559 |       761 |      489 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       3 |      592 |      547 |       668 |      422 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       4 |      403 |      402 |       443 |      262 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       5 |      247 |      224 |       310 |      163 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |       6 |      217 |      197 |       264 |      140 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    |   suma  |     2878 |     2627 |      3174 |     2053 |
    +---------+----------+----------+-----------+----------+
    Jak widać G12w nadal najdroższa.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Moje dopytywania nie zmierzają do tego, żeby G12W wyszła najtaniej.
    G13 także potwierdza tezę -> strefowe lepsze a i tak prawie wszyscy siedzą w G11.
    Sam bym się chętnie dowiedział jak by u mnie wyszła G13, ale nie mam danych do tego.

    Moje dopytywania zmierzają do porównań G11 i G12W.
    Pisząc, że ten rok jest nietypowy nie chodziło mi o limit 2000/3000 kWh tylko o cenę jednostkową 1kWh po tym limicie.
    Obecnie jest przecież rządowy limit 0,6930 zł/kWh netto (0,8585 zł/kWh brutto) za sprzedaż.
    Obecnie część sprzedażowa wygląda tak G11=G12=G12W=G13.
    Różnice które masz robią opłaty stałe i część dystrybucyjna.
    I G12 wyszła taniej niż G12W musisz bardzo często wyjeżdżać w weekend.

    --------------------------------------
    Dodane po godzinie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Sam bym się chętnie dowiedział jak by u mnie wyszła G13, ale nie mam danych do tego.
    Tak się zafiksowałem na G12W vs G11, bo u mnie wychodzi g12w taniej i to na grubą kasę taniej od g11. Upojony własnym sukcesem nie sprawdzałem już alternatyw heh. Mimo, że nie mam licznika zliczającego godzinowo to rzut okiem na cennik i mój tryb życia i G13 musi mi wyjść jeszcze taniej. Nie będzie to moze olbrzymia kasa w tym roku (bo zyskuję tylko na części dystrybucyjnej), ale zawsze coś.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 24-07-2023 o 15:04
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Enriquez

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    36

    Domyślnie

    Zaciekawiliście mnie tematem i wczoraj też zrobiłem sobie porównanie taryf G11-G12_G12W dla mojego przypadku.
    Mam trochę łatwiej, gdyż posiadam zdalny odczyt z licznika PGE (przez onemeter) z dokładnością co 15 minut. Ściągnąłem sobie dane z 365 dni wstecz z rozdzielczością co godzinę. Wykonałem bilansowanie godzinowe.
    Posiadam PC i Fotowoltaikę, która pokrywa mi około 80% zapotrzebowania (w przybliżeniu pobieram 6300, wyprodukuję 4800, wprowadzam do sieci 3100).

    Z moich obliczeń, przy uwzględnieniu aktualnego progu na 3000kWh poboru po niższych cenach, najkorzystniejsza jest G11. Najdroższa G12W.
    Co warto podkreślić - różnica to niecałe 300 zł w skali roku.

    PC puszczona w samopas.
    Ta zima będzie pierwszą zimą ze 100% podłogówki (poprzednia ogrzewanie mieszane). Zastanawiam się, czy nie zastosować jakiegoś harmonogramu pod G12 aby przetestować żużycia w takiej konfiguracji, no ale bez zmiany taryfy to chyba bez sensu.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Pisząc, że ten rok jest nietypowy nie chodziło mi o limit 2000/3000 kWh tylko o cenę jednostkową 1kWh po tym limicie.
    Obecnie jest przecież rządowy limit 0,6930 zł/kWh netto (0,8585 zł/kWh brutto) za sprzedaż.
    Obecnie część sprzedażowa wygląda tak G11=G12=G12W=G13.
    Różnice które masz robią opłaty stałe i część dystrybucyjna.
    No toć właśnie napisałem, że ta druga tabela to jest sprzed limitu, czyli cena za 1kWh też jest zróżnicowana.
    Poza tym 3 pierwsze wiersze to 2022 rok, więc też ze zróżnicowanymi opłatami za energię.
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    I G12 wyszła taniej niż G12W musisz bardzo często wyjeżdżać w weekend.
    Niestety nie, prawie nigdy nie wyjeżdżamy bo mamy stado kotów z którym nie ma co zrobić
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To ja nie wiem jak będąc w weekendy w domu G12 wychodzi taniej niż G12W. Ale dane z licznika godzinowego, więc tak jest

    Co do mnie i G13 to już nie jestem taki pewny. W 2023 powinienem ją mieć od początku bo na pewno dużo taniej niż G12W.
    Ale gdyby nie cena urzędowa za sprzedaż (a nie wiadmo co będzie w 2024) to już G13 nie jawi się tak rewelacyjnie dla mnie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g12w-g13.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	465791
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To ja nie wiem jak będąc w weekendy w domu G12 wychodzi taniej niż G12W. Ale dane z licznika godzinowego, więc tak jest
    Dane godzinowe są na pewno ok, natomiast mogłem gdzieś popełnić błąd w przetwarzaniu ich, przyjrzę się, bo faktycznie wygląda to dziwnie.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.789

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może nowa władza urealni ceny i będzie taniej?
    Już URE ma problem co zrobić z za wysokimi cenami zatwierdzonymi na 2024 rok.
    Nowa władza ? to jakiś żart ? oni warci siebie więc nie licz na coś dobrego

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    W ub.roku kiedy kończyłem budowę i zakładałem PC 1 kWh w ENEI w taryfie G-12 kosztowała 0,44 zł /nocna i 0,71 zł dzienna. W tym roku po przekroczeniu limitu mam 1,10 zł/nocna i 1,31 zł / dzienna. Oczywiście to ceny brutto ze wszystkimi opłatami doliczonymi do samego prądu . Ceny te są dlatego tak niskie bo rząd zadbał o nas i zamroził ceny na 0,693 netto / kWh ale dochodzi do tego przesył, akcyza ,vat i kwoty na FV są takie jak podałem.Tymczasem na terenie Gildii w Poznaniu dzieją się cuda. Kiedy w sierpniu ub.roku Gildii skończyła się umowa na dostawy prądu w stałej cenie z ENEĄ ta w nowej umowie chciała narzucić 2,70 zł/kWh.Władze Gildii nie przystały na to i zaczęły kupować prąd wg. notowań dziennych Towarowej Giełdy Energii ( TGE ) .Robią z tego średnią miesięczną i fakturują nam wg. zużycia z podliczników które mamy w boxach. I jak się zaczęło we wrześniu na 1.77 zł/kWh to już w listopadzie było 0,82 zł/kWh, w grudniu 0,77 , styczeń i luty 0,72 , marzec 0,66 , kwiecień i maj 0,63 i ostatnia FV za czerwiec z kwotą za kWh 0,53 netto czyli 0,65 brutto.Są to kwoty za prąd już do zapłacenia wraz ze wszystkimi opłatami z nim zawartymi. I wychodzi na to że kupując prąd do firmy po cenach rynkowych ma się go dwa razy taniej niż zamrożony i otarczowany przez rząd prąd dla gospodarstw domowych. Czy jeszcze ktoś twierdzi że nie jesteśmy przez rządzących dymani...?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony