dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 93
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał siinski Zobacz post
    W ub.roku kiedy kończyłem budowę i zakładałem PC 1 kWh w ENEI w taryfie G-12 kosztowała 0,44 zł /nocna i 0,71 zł dzienna. W tym roku po przekroczeniu limitu mam 1,10 zł/nocna i 1,31 zł / dzienna. Oczywiście to ceny brutto ze wszystkimi opłatami doliczonymi do samego prądu . Ceny te są dlatego tak niskie bo rząd zadbał o nas i zamroził ceny na 0,693 netto / kWh ale dochodzi do tego przesył, akcyza ,vat i kwoty na FV są takie jak podałem.Tymczasem na terenie Gildii w Poznaniu dzieją się cuda. Kiedy w sierpniu ub.roku Gildii skończyła się umowa na dostawy prądu w stałej cenie z ENEĄ ta w nowej umowie chciała narzucić 2,70 zł/kWh.Władze Gildii nie przystały na to i zaczęły kupować prąd wg. notowań dziennych Towarowej Giełdy Energii ( TGE ) .Robią z tego średnią miesięczną i fakturują nam wg. zużycia z podliczników które mamy w boxach. I jak się zaczęło we wrześniu na 1.77 zł/kWh to już w listopadzie było 0,82 zł/kWh, w grudniu 0,77 , styczeń i luty 0,72 , marzec 0,66 , kwiecień i maj 0,63 i ostatnia FV za czerwiec z kwotą za kWh 0,53 netto czyli 0,65 brutto.Są to kwoty za prąd już do zapłacenia wraz ze wszystkimi opłatami z nim zawartymi. I wychodzi na to że kupując prąd do firmy po cenach rynkowych ma się go dwa razy taniej niż zamrożony i otarczowany przez rząd prąd dla gospodarstw domowych. Czy jeszcze ktoś twierdzi że nie jesteśmy przez rządzących dymani...?
    To właśnie dzięki zamrożeniu ceny energii elektrycznej nie spadają.
    W sumie słusznie bo latem mrożenie cen prądu dużo kosztuje

    Są tacy co z uporem maniaka będą twierdzić że dobry rząd dba o nasz kieszenie...
    Ostatnia faktura od ENEA zawiera dwie strony ale do tej faktury dołączona jest jakaś informacja (?)
    RZĄDOWA TARCZA SOLIDARNOŚCIOWA
    ZABEZPIECZENIE POLSKICH RODZIN

    Gwarantowana cena energii w 2023 roku

    i dzięki tej "tarczy" za przykładowe 2000 kWh zapłaciłem tylko 2003 zł zamiast 4004 zł czyli mam "oszczędność" 2001 zł.

    4004 zł / 2000 kWh = 2,00 zł/kWh tyle powinno kosztować
    a kosztuje "tylko" 2003 zł / 2000 kWh = 1,00 zł/kWh

    Ooo !! Dzięki ci Panie Rządzie !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 26-07-2023 o 14:13
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #43

    Domyślnie


    Tak naprawdę dzięki naszemu położeniu i dostępu do prądu (elektorownie atomowe w każdy sąsiadujądym z nami kraju) moglibyśmy zamknąć wszystkie kopalnie, wywalić wszystkich górników i zupełnie zlikwidować przemysł wydobywczy a prąd importować z wielu różnych krajów.

    Mielibyśmy prąd sporo tańszy niż obcenie albo podobny ale nie cierpiała by ekologia i środowisko a sądzę że ze oszczędności dla budżetu były by w dziesiatkach miliardów złotych rocznie po zlikwidowaniu górnictwa ...

    Kilka dni temu przyszedł rachunek za prąd. "Tani" prąd (pakiet 2000kwh) już wyczerpałem i pojawiła się nowa kwota

    I tak w taryfie G12W w "drogich godzinach" cena kwh skończyła prawie 2x (1,35zł) a cena w tanich godzinach skoczyła prawie 3x do kwoty 0,95zł ...

    Choć jeszcze powinno dodać się inne kwoty bo to sama cena prądu + przesyłu ...

    Ale tyle kosztuje nas utrzymanie Ukrainy i Ukraińców i prezenty dla Ukrainy i Ukraińców i "megalomania" PIS.
    Widzę że marzy im się armia jak w Korei albo w Rosji , tyle że zapominają że jesteśmy w NATO i tan naprawdę olbrzymia armia i olbrzymia ilość uzbrojenia nie jest nam do niczego potrzebna.
    Jedynie USA sie cieszy że taki głupi kraj jak Polska jest że mimo że jest w NATO to się zbroi na potęgę ..

    A ludzie się "cieszą" że dzięki PIS mamy "TANI" prąd ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Hmm...nie żebym kochał PiS,ale jak ktoś pisze "dzień jak co dzień!" to bardzo łatwo to obalić, co jest bolączką opozycji, która takimi informacjami karmi propagandę rządzących. https://www.reddit.com/media?url=htt...92f5&rdt=64475

    Przypomnę też, że w DE wprowadzono tzw. hamulec cenowy by utrzymać dla odbiorców indywidualnych koszt 1kWh w granicach 40 eurocentów Koszt tego hamulca - 56 mld euro, z czego dobre 40 mld euro zostanie wydane w roku budżetowym 2023.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 16-08-2023 o 18:14
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    I tak w taryfie G12W w "drogich godzinach" cena kwh skończyła prawie 2x (1,35zł) a cena w tanich godzinach skoczyła prawie 3x do kwoty 0,95zł ...


    ..
    Ja u siebie nie zauważyłem znacznej podwyżki. Wszystkie składniki zmienne wraz z VATem w G12 to T1 - 94 gr. a T2 42 gr.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Ja u siebie nie zauważyłem znacznej podwyżki. Wszystkie składniki zmienne wraz z VATem w G12 to T1 - 94 gr. a T2 42 gr.
    To są ceny po przekroczeniu 2000Kwh. Po przekroczeniu cena prądu w taryfie I i w II jest identyczna (Energa). Jedyna różnica to koszt przesyłu który w II taryfie jest znacznie tańszy

    Ceny z ostatnej FV gdzie było rozbicie z cenami <2000kWh i po przekroczeniu

    Tyle że ty masz FV. Ja nie mam i już dawno te 2000kwh wykorzystałem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Nie wiem jak naliczają te 2000 kWh. Za 1 półrocze mam zużycie 3090 kWh i nie mam wyszczególnionej stawki po przekroczeniu tych 2000 kWh. Nie zapłaciłem za energię nic , tylko opłaty stałe ale cena po przekroczeniu chyba powinna być.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Masz PV to czerpiesz energię z paneli lub z magazynu wirtualnego i dlatego nic nie płacisz za energię elektryczną.
    Ile masz energii pobranej z sieci, ile oddanej do sieci a ile energii masz w magazynie z poprzednich rozliczeń i z bieżących rozliczeń?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49

    Domyślnie

    Może mi ktoś powiedzieć dlaczego Geniusz Karpat odpowiedzialny za tą słynna Tarczę (... podobno Solidarnościową) przewidział zróżnicowane progi zużycia energii dla: dużej rodziny, dla rolnika, a nie przewidział zwiększonego limitu dla rodzin ogrzewających swoje chałupy prądem???!!!
    Z całym szacunkiem dla dużych rodzin i rolników.
    Niby ekologia, niby walczymy ze smogiem i efektem cieplarnianym, a tu jaśniepanujący jakoś nie chce tej grupy wyszczególnić. Jak księciunio nie wie ile kWh zużywa dom ogrzewany pompą ciepła to niech spyta w Urzędzie Statystycznym, albo zajrzy w statystyki "molochów energetycznych".
    A może oddzielna taryfa dla pompiarzy?
    Niee... to nie ten elektorat.
    Aż strach pomyśleć co będzie po wyborach. 2zł/kWh.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tak naprawdę dzięki naszemu położeniu i dostępu do prądu (elektorownie atomowe w każdy sąsiadujądym z nami kraju) moglibyśmy zamknąć wszystkie kopalnie, wywalić wszystkich górników i zupełnie zlikwidować przemysł wydobywczy a prąd importować z wielu różnych krajów.

    Mielibyśmy prąd sporo tańszy niż obcenie albo podobny ale nie cierpiała by ekologia i środowisko a sądzę że ze oszczędności dla budżetu były by w dziesiatkach miliardów złotych rocznie po zlikwidowaniu górnictwa ...

    ..
    Podobno w 2049r.
    Hmmm..... w co wątpię.
    Gierkowska propaganda zrobiła swoje. Jak to? Towarzyszy pracy z roboty wywalić? Przecież Polska węglem stoi.
    Za chwilę do Chin się dowiercą, ale będą te resztki śrupać i śrupać.
    Tak naprawdę jest to temat wrażliwy dla każdej władzy. Trzeba jakoś tym paru milionom osób związanym z węglem wytłumaczyć "DLACZEGO". I szczerze mówiąc nie wiadomo co im powiedzieć
    We Władysławowie czy Ustce stary rybak też nie rozumie dlaczego dorsza nie można łowić. A zawsze można było.
    Co tym ludziom powiedzieć? Że jest smog, syf i nowotwory? Wali ich to.
    Trzeba tym wszystkim chłopom którzy wyjadą spod ziemi i ich kobietom powiedzieć, że mają otworzyć pizzerię, kwiaciarnie, salony kosmetyczne.... czy co tam sobie wymyślą... Jak ich do tego przekonać?
    Na dzień dzisiejszy jest tylko jeden argument - walizka pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 17-08-2023 o 11:23

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz PV to czerpiesz energię z paneli lub z magazynu wirtualnego i dlatego nic nie płacisz za energię elektryczną.
    Ile masz energii pobranej z sieci, ile oddanej do sieci a ile energii masz w magazynie z poprzednich rozliczeń i z bieżących rozliczeń?
    Za pierwsze półrocze pozostało mi w magazynie jeszcze 140 kWh dlatego zapłaciłem tylko opłaty stałe. Na fakturze mam wyszczególnione tylko ceny z limitu, nowych cen nie mam. Pobranej mam 3090 kWh od której mam naliczoną tylko opłatę kogeneracyjną.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  12. #52

    Domyślnie

    Właśnie dzwoniłem - nie mają w ofercie G12as.
    Pytałem 3 razy - nie mają.
    Zmieniłem na G12W.
    Od 1 października limit 3000 kWh

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Właśnie dzwoniłem - nie mają w ofercie G12as.
    Pytałem 3 razy - nie mają.
    Wyślij maila, żeby był ślad, że łamią prawo. Konkretnie nie wypełniają obowiązku który nałożył na nich Minister w § 6. ust. 4 i kolejnych rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-10-2023 o 12:19

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    G12as się opłaci tylko przez 1 rok jak zakładasz i masz zużycie dla nowego punktu poboru. Potem z każdym kolejnym rokiem preferencyjne ceny tylko dla zużycia powyżej tego z poprzedniego okresu rozliczenia.
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    G12as się opłaci tylko przez 1 rok jak zakładasz i masz zużycie dla nowego punktu poboru. Potem z każdym kolejnym rokiem preferencyjne ceny tylko dla zużycia powyżej tego z poprzedniego okresu rozliczenia.
    Nieprawda. Wielokrotnie dementowana wszędzie - w tym na FM.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do kolejnych lat - jest to wyjaśnione w rozporządzeniu:
    8. W kolejnych latach od zakwalifikowania odbiorcy do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4, do rozliczenia opłaty sieciowej zmiennej w poszczególnych okresach przyjmuje się ilość zużycia energii elektrycznej taką jak w analogicznym okresie rozliczeniowym roku poprzedzającego pierwszy rok zakwalifikowania odbiorcy do grupy taryfowej, o której mowa w ust. 4

  16. #56

    Domyślnie

    Mała prośba do użytkowników pomp w taryfie G12W.
    Czy ciągnie ktoś z was pompę tylko w tanich okienkach?
    Czyli (Energa) 22:00 - 6:00 , 13:00 - 15:00 + całe dni wolne.
    Czy ekonomicznie ma to jakiś sens?
    Drugi wybudowany dom. Parterówka, projekt indywidualny. 142 m.kw pow.użytkowej +36 nieogrzewany garaż. Wysoki salon (kubatura salonu 150 m3), sporo przeszkleń. Całość ogrzewanie podłogowe + jedna drabinka. Ściany Silka 24 + 20 styro 0,33, podogi 12 styro, strop ok.30cm zasyp wełny. Pompa Ariston Nimbus Flex 7kW. WM Reventon Inspiro 350.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Mała prośba do użytkowników pomp w taryfie G12W.
    Czy ciągnie ktoś z was pompę tylko w tanich okienkach?
    Czyli (Energa) 22:00 - 6:00 , 13:00 - 15:00 + całe dni wolne.
    Czy ekonomicznie ma to jakiś sens?
    Mam taką taryfe od 6 lat

    Jak miałem ustawione grzanie na II taryfę tylko i starałem sie robić jak najwięcej w II taryfie to było nawet okolo 70% zużycia w II tarfie.
    Obecnie pompa działa kiedy chce i juz tak bardzo mi nie zależy i w listopadzie mialem 60% w taniej taryfie ..

    Więc sądzę że warto. Choć jak przekroczy się limit to różnica w cenie końcowej prądu pomiędzy I a II taryfą to tylko około 30groszy brutto.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	list.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	467404  
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Obecnie pompa działa kiedy chce i juz tak bardzo mi nie zależy i w listopadzie mialem 60% w taniej taryfie ..
    Co zadecydowało, że tak bardzo Ci nie zależy?
    -masz PV na pokrycie zuzycia?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Co zadecydowało, że tak bardzo Ci nie zależy?
    -masz PV na pokrycie zuzycia?
    Nie mam PV.

    Po prostu widzę że jak grzalem tylko w II taryfie to czasami brakowało "czasu" aby temperatura w domu była caly czas komfortowa czyli nie spadała poniżej 0,2-0,3 stopnie od założnej.
    przy grzaniu ciągłym tego problemu nie ma ..

    Jak grzałem tylko w II tayfie to miałem zużycie w drogiej taryfie około 25-30%. Przy grzaniu bez patrzenia na taryfę jest około 40%.

    Stwierdziłem że stac mnie na trochę wiekszy rachunek, tym bardziej że koszty mam bardzo niskie a komfort termiczny ważniejszy ...

    Inna rzecz ze 3000kwh już przekroczone więc różnica w cenie pomiędzy I a Ii taryfą (końcowa) nie jest zbyt wielka, więc ewentualne zyski też dużo mniejsze
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #60

    Domyślnie

    "....prezydent Duda podpisał ustawę mającą chronić odbiorców energii elektrycznej, gazu i ciepła w pierwszej połowie 2024 r. Ustawa zakłada między innymi maksymalne ceny prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm. Ma to być 412 zł za MWh netto do limitu 1500 kWh. Powyżej ma być zachowana stawka 693 zł...."

    A jak to 0,41 zł/kWh będzie się miało do ceny w dziennym okienku G12W - 0,50 zł/kWh?
    Chyba że od 01.01.2024 wskoczą nowe cenniki z taryfami. I wcale bym się nie zdziwił gdyby koszty przesyłu jeszcze wzrosły.

    Podobno szykują nową taryfę dla pompiarzy - nocną
    Drugi wybudowany dom. Parterówka, projekt indywidualny. 142 m.kw pow.użytkowej +36 nieogrzewany garaż. Wysoki salon (kubatura salonu 150 m3), sporo przeszkleń. Całość ogrzewanie podłogowe + jedna drabinka. Ściany Silka 24 + 20 styro 0,33, podogi 12 styro, strop ok.30cm zasyp wełny. Pompa Ariston Nimbus Flex 7kW. WM Reventon Inspiro 350.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony