dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Post Garaż bliźniak na dwóch działkach - problemy prawne

    Dzień dobry,

    chciałbym zadać pytanie odnośnie budowy garażu - bliźniaka. Budynek miałby być wybudowany wspólnie z sąsiadem, na dwóch działkach. Garaż ma dwa stanowiska, jedno na terenie mojej działki, drugie na terenie u sąsiada. Wspólna ściana miałaby przebiegać na granicy działki. Garaż ma 65 metrów kwadratowych wierzchni zabudowy. Rozumiem, że ze względu na wielkość całego budynku potrzebujemy pozwolenia na budowę i nie ma znaczenia to, że na mojej działce znajduje się tylko 32 metry kwadratowe. Jakie inne wymagania prawne należy spełnić? Jakie inne problemy możemy napotkać?

    Dziękuję za poświęconą uwagę!

    Pozdrawiam
    Maciej

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Zgodnosć z zapisami MPZP (gdy jest i obowiązuje) lub decyzją o WZ (gdy brak MPZP).

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej1221 Zobacz post
    Dzień dobry,

    chciałbym zadać pytanie odnośnie budowy garażu - bliźniaka. Budynek miałby być wybudowany wspólnie z sąsiadem, na dwóch działkach. Garaż ma dwa stanowiska, jedno na terenie mojej działki, drugie na terenie u sąsiada. Wspólna ściana miałaby przebiegać na granicy działki. Garaż ma 65 metrów kwadratowych wierzchni zabudowy. Rozumiem, że ze względu na wielkość całego budynku potrzebujemy pozwolenia na budowę i nie ma znaczenia to, że na mojej działce znajduje się tylko 32 metry kwadratowe. Jakie inne wymagania prawne należy spełnić? Jakie inne problemy możemy napotkać?

    Dziękuję za poświęconą uwagę!

    Pozdrawiam
    Maciej
    jeśli to dwie działki budowlane to pomiędzy dwoma segmentami garażu : ściana oddzielenia pożarowego, pokrycie dachu niepalne, ... a od strony prawnej projekt garażu obejmujący dwie działki budowlane.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony