dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Smile Budowa domu poprzez firmę na 8 % z materiałami? Czy 23% na materiały.

    Witam szykuję się do budowy domu w tym roku. Dostałem propozycję od firmy która zaproponowała mi że materiały odliczy sobie po 8 proc VAT, rzekomo w ten sposób będę miał tańszą budowę domu. Albo faktury na siebie po 23 proc na materiały budowlane . Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda prawnie i ewentualnie jakieś wskazówki w którą stronę iść. Czytałem ze może być później problem np. z ubezpieczeniem gdy nie będę miał faktur za materiały. Ktoś się orientuje, mógłby mi to wytłumaczyć i polecieć jakiś kierunek.?
    Domek mały, jedno pięterko 100 m.

  2. #2

    Domyślnie

    normalnie, umawiasz sie z wykonawca, ze on kupuje material, co nie stoi na przeszkodzie, zebys Ty go wybieral i uzgadnial korzystniejsze ceny. fv na wykonawce od sprzedawcy materialu, a potem wykonawca sumuje wartosc materialu po cenach netto, dolicza kwote za robocizne i dolicza vat wg stawki obnizonej.

    VAT za material jest podatkiem naliczonym u wykonawcy, ktory on w deklaracji VAT wykazuje i pomniejsza o te kwote VAT należny (czyli ten, ktory on jako podatnik odprowadza). ogarnij tylko temat tak, zeby nie bylo problemu, jeśli fizycznie platnosci za material dokonasz Ty, a potem dokonacie potrącenia przy rozliczeniu (bo technicznie rzecz biorac, to on Ci bedzie wisial hajs za material, a Ty jemu za material + robote, wiec po prostu potrącasz kwote zaplacona z VAT od kwoty należnosći względem wykonawcy w drodze kompensaty). Bo jak ma nieogarnietych ksiegowych to moga cos placać o whiteliste np.
    Dziennik budowy: Nowoczesna stodoła na stoku - proj. indywidualny
    Komentarze do dziennika budowy: tutaj

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    That's how you deal with them and of course everything has to be accepted and agreed upon by both parties. Supplies, raw materials. Generally, you can deduct the cost of business-related supplies and materials that are consumed or used during a tax year.
    pizza tower
    Ostatnio edytowane przez BryanAdams ; 26-06-2023 o 04:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony