dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Linia kroplująca - pytanie amatora

    Mamy mały ogródek z warzywami, chciałbym założyć linię kroplującą, i potrzebuję jakiegoś punktu wyjścia, aby zobaczyć jeszcze w tym roku czy/jak to działa (wydajność, równomierność) i ew. dopasować ogródek/nawadnianie w przyszłym roku.

    Ogródek ma ca. 4 x 10 m, posadzone są (od najliczniejszych): pomidory, ogórki, sałata, truskawki, papryka, kalarepa, patison, cukinia, marchew, pietruszka, czosnek, cebula.

    Jaki układ / rozstaw linii (wąż 16mm, emitery co 33cm) byście sugerowali? Myślałem o rozstawie co 40-50cm (na ziemi, bez włókniny), zasilanie od narożnika i wzdłuż krótszego boku (trójniki), jak na rysunku, ma to Waszym zdaniem sens?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_2023-06-20_153618618.png
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,7 KB
ID:	465420

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Mamy mały ogródek z warzywami, chciałbym założyć linię kroplującą, i potrzebuję jakiegoś punktu wyjścia, aby zobaczyć jeszcze w tym roku czy/jak to działa (wydajność, równomierność) i ew. dopasować ogródek/nawadnianie w przyszłym roku.

    Ogródek ma ca. 4 x 10 m, posadzone są (od najliczniejszych): pomidory, ogórki, sałata, truskawki, papryka, kalarepa, patison, cukinia, marchew, pietruszka, czosnek, cebula.

    Jaki układ / rozstaw linii (wąż 16mm, emitery co 33cm) byście sugerowali? Myślałem o rozstawie co 40-50cm (na ziemi, bez włókniny), zasilanie od narożnika i wzdłuż krótszego boku (trójniki), jak na rysunku, ma to Waszym zdaniem sens?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_2023-06-20_153618618.png
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,7 KB
ID:	465420
    Lepsze będą kroplowniki patykowe - doprowadzisz wodę pod każdą roślinę, również przy zmianie rozstawu nasadzeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Lepsze będą kroplowniki patykowe - doprowadzisz wodę pod każdą roślinę, również przy zmianie rozstawu nasadzeń.
    Cholweka, kupiłem już 100mb węża (i złączki), więc raczej będę chciał spróbować z tego co mam...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Wzdłuż krótszego boku (4m) może daj zwykły przewód o większej średnicy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wzdłuż krótszego boku (4m) może daj zwykły przewód o większej średnicy.
    Po zakupie (trójników QJ 16) też o tym pomyślałem Rozumiem magistrala 20 (i trójniki redukcyjne)? Myślałem też o zasilaniu z 2 narożników (po przekątnej). Totalnie nie mam wyczucia czego się spodziewać (kranik na elewacji mam doprowadzony tylko PP20).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Po zakupie (trójników QJ 16) też o tym pomyślałem Rozumiem magistrala 20 (i trójniki redukcyjne)? Myślałem też o zasilaniu z 2 narożników (po przekątnej). Totalnie nie mam wyczucia czego się spodziewać (kranik na elewacji mam doprowadzony tylko PP20).
    Jeżeli masz linię z kompensacją, to dla 100m wystarczy przyłączenie z jednej strony. Resztę układasz w jednym kawałku wzdłuż rzędów roślin.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony