dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie Drzwi wejściowe +/- 3000zł

    Cześć,

    Czy za +/- 3000zł (cena bez montażu ale oczywiście komplet z ościeżnicą) idzie kupić w miarę dobre drzwi wejściowe? Jeśli tak to jakie polecacie? Drzwi o szerokości 90cm ze standardową klamką. Ważne aby miały jakąś małą szybkę. Nie są wystawione bezpośrednio na warunki atmosferyczne (chyba, że by zacinała bardzo mocny deszcz). Jest ganek z dachem około 1.5m za drzwi i drzwi są na stronę północną.

    Muszę wymienić obecne bo po 3 sezonie mam już ich dość. Deweloper miał zamontować dobre drewniane płycinowe, a zamontował jakieś jedne z tańszych stalowe puste w środku. Do tego tek schrzanili montaż (poprawiali już z 5 razy i co chwila coś), że w ostatnie zamiecie śnieżne jak wiał bardzo mocny wiatr to nawiało trochę śniegu dołem...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby33 Zobacz post
    Cześć,

    Czy za +/- 3000zł (cena bez montażu ale oczywiście komplet z ościeżnicą) idzie kupić w miarę dobre drzwi wejściowe? Jeśli tak to jakie polecacie? Drzwi o szerokości 90cm ze standardową klamką. Ważne aby miały jakąś małą szybkę. Nie są wystawione bezpośrednio na warunki atmosferyczne (chyba, że by zacinała bardzo mocny deszcz). Jest ganek z dachem około 1.5m za drzwi i drzwi są na stronę północną.

    Muszę wymienić obecne bo po 3 sezonie mam już ich dość. Deweloper miał zamontować dobre drewniane płycinowe, a zamontował jakieś jedne z tańszych stalowe puste w środku. Do tego tek schrzanili montaż (poprawiali już z 5 razy i co chwila coś), że w ostatnie zamiecie śnieżne jak wiał bardzo mocny wiatr to nawiało trochę śniegu dołem...
    Drewna porządnego do 3000 nawet nie szukaj i nie daj sobie pseudodrewna wcisnąć. Stalówki Wikęd Basic/KMT Standard z przeszkleniem wyrwiesz spokojnie do takiej ceny jeśli tylko masz standardowe wymiary. Spełniają już spokojnie wymogi programu czyste powietrze, a do tego dostajesz produkt uznanego producenta, nie jakąś "chińszczyznę" którą się da otworzyć otwieraczem do konserw.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przeszklonych drzwi z montażem za 3 tys. nie da się kupić. Tyle to kosztuje podstawowy model wz1 z Wikęda. Czy seria Basic będzie lepsza - nie ma pewności.
    Oczywiście ja mówię o cenach kompletnych, z montażem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuj PVC. Ja dałem za same drzwi z potrójnym pakietem szybowym 3 tys., tyle że 4 lata temu. Świetne parametry, wystawione na stronę wschód. południe. Nic sie z nimi nie dzieje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przeszklonych drzwi z montażem za 3 tys. nie da się kupić. Tyle to kosztuje podstawowy model wz1 z Wikęda. Czy seria Basic będzie lepsza - nie ma pewności.
    Oczywiście ja mówię o cenach kompletnych, z montażem.
    Montaż jest na innej stawce VAT, więc nie skreślałbym wcale ani Wikęd Basiców ani KMT Standardów. Dobrze ponegocjujesz w jakimś salonie to do 3000 się zamkniesz. Z tym że nie ma manewru z rozmiarem, otwieraniem do wewnątrz, ani zbyt dużego wyboru kolorów.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ok, aż odszukałem ulotkę basiców. Faktycznie - bez problemu można je sprzedać z wymianą za 3 tys. i to bez większych negocjacji.
    I faktycznie spełniają wymóg czystego powietrza bo mają Ud. 1,3
    Tylko czy poleciłbym je komuś na wymianę za już istniejące stalowe? Nie wiem na czym są obtanione w stosunku do zwykłej serii Premium:
    - na pewno okucia (zamki i klamka)
    Ale gorzej z elementami odpowiadającymi za konstrukcję:
    - wypełnienie - styropian zamiast pianki
    - brak ramy drewnianej.

    Czy to nie odbije się na trwałości?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ok, aż odszukałem ulotkę basiców. Faktycznie - bez problemu można je sprzedać z wymianą za 3 tys. i to bez większych negocjacji.
    I faktycznie spełniają wymóg czystego powietrza bo mają Ud. 1,3
    Tylko czy poleciłbym je komuś na wymianę za już istniejące stalowe? Nie wiem na czym są obtanione w stosunku do zwykłej serii Premium:
    - na pewno okucia (zamki i klamka)
    Ale gorzej z elementami odpowiadającymi za konstrukcję:
    - wypełnienie - styropian zamiast pianki
    - brak ramy drewnianej.

    Czy to nie odbije się na trwałości?
    Jeśli aktualnie mamy puste drzwi pod którymi przeciąga wiatr, to na pewno bym ich nie zostawiał. W budżecie do 3000 nic sensowniejszego nie znajdziesz od Basiców. Z tego co wiem to posiadają ramę z drewna wokół, zamki też nie najgorsze. W tym budżecie ciężko o coś lepszego. A wymienić drzwi puste w środku na chińszczyznę "z rewelacyjnymi paramterami" w wielkopowierzchniowym sklepie od wszystkiego i do niczego. O drewnie za 3000 lepiej nie wspominać. Można poszukać czegoś z Polstara, może się uda coś do 3000 lub nieco ponad znaleźć.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Unikasz odpowiedzi w czym tańsze/ niegorsze? są drzwi za 3 tys od tych za 5...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Unikasz odpowiedzi w czym tańsze/ niegorsze? są drzwi za 3 tys od tych za 5...
    Zależy do czego porównujesz, na pewno opłaca się je wymienić za stare podobno puste w środku, zapewne z wielkopowierzchniówki, włożone jedynie w celu zamknięcia dziury. Za 3000 tak jak mówiłem nic sensowniejszego nie znajdziemy. (Chyba że zrezygnuje się z parametrów do czystego powietrza.)
    Nikły wybór kolorów w porównaniu do standardowych kolekcji, jeden wzór przeszklenia, jeden wymiar drzwi, dopłata do drzwi otwieranych do wewnątrz. Wypełnienie spienionym EPS też jest na pewno minusem w stosunku do piany PUR. Rama wokół jest. Produkcja "masowa" i utrzymywanie stanów magazynowych przez dystrybutorów też przekłada się na cenę.
    Po prostu uznany producent robi swoją "budżetową" kolekcję. To jak z Mercedesem A Klasą.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Panowie mówimy tu o +/- 3000zł. Nie jest to kwota sztywna, której nie można przekroczyć. Do tego jak pisałem nie wliczajmy tu ceny za montaż. I drzwi otwierane są na zewnątrz

    Udało mi się w końcu odkryć jaki model mam aktualnie zamontowany. Jednak w środku jest jakiś styropian? - choć z opisu wynika, że wypełnienie mają "Spieniony polistyren" - ale stukając w nie to efekt jak by puste były (sąsiad też potwierdził, że w środku widział bo ma te same i przy trzaśnięciu drzwiami wyleciała z nich szyba
    ).
    A te super drzwi to z marketu OBI. Producent Pantor, model Lima. Zimne są niesamowicie, a przez to, że jeszcze źle zamontowane to wieje do środka.
    Ostatnio edytowane przez gruby33 ; 29-06-2023 o 11:03

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby33 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi.
    Panowie mówimy tu o +/- 3000zł. Nie jest to kwota sztywna, której nie można przekroczyć. Do tego jak pisałem nie wliczajmy tu ceny za montaż. I drzwi otwierane są na zewnątrz

    Udało mi się w końcu odkryć jaki model mam aktualnie zamontowany. Jednak w środku jest jakiś styropian? - choć z opisu wynika, że wypełnienie mają "Spieniony polistyren" - ale stukając w nie to efekt jak by puste były (sąsiad też potwierdził, że w środku widział bo ma te same i przy trzaśnięciu drzwiami wyleciała z nich szyba
    ).
    A te super drzwi to z marketu OBI. Producent Pantor, model Lima. Zimne są niesamowicie, a przez to, że jeszcze źle zamontowane to wieje do środka.
    Montaż z towarem masz na 8% VAT, sam towar na 23% więc montaż przy kwocie rzędu 3000 nierzadko wychodzi w cenie.
    Wszystko z dobrej firmy na pianie PUR już swoje kosztuje, więc tutaj do +- 3000 na prawdę nie widzę innej opcji niż WIKĘD Basic albo KMT 65 Standard.
    W sklepach specjalistycznych często mają "gazetkowe" drzwi, ale tutaj warto dopytać o producenta. Jedyny godny zaufania to Stalprodukt Zamość, chińszczyznę odradzam.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby33 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi.
    Panowie mówimy tu o +/- 3000zł. Nie jest to kwota sztywna, której nie można przekroczyć. Do tego jak pisałem nie wliczajmy tu ceny za montaż. I drzwi otwierane są na zewnątrz

    Udało mi się w końcu odkryć jaki model mam aktualnie zamontowany. Jednak w środku jest jakiś styropian? - choć z opisu wynika, że wypełnienie mają "Spieniony polistyren" - ale stukając w nie to efekt jak by puste były (sąsiad też potwierdził, że w środku widział bo ma te same i przy trzaśnięciu drzwiami wyleciała z nich szyba
    ).
    A te super drzwi to z marketu OBI. Producent Pantor, model Lima. Zimne są niesamowicie, a przez to, że jeszcze źle zamontowane to wieje do środka.
    Co do drzwi z OBI to lepiej się nie wypowiadać, "kto widział i próbował ten wie". Różnica w cenie nie bierze się znikąd.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    A zwiększając budżet do 4000zł coś lepszego znajdę prócz WIKĘD BASIC i KMT 65 STANDARD?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    KMT Standard ma 65 a nie 55? Nie odnotowałem zmiany "technologii". Montowałem ostatnio ich akustyczne - nie mam uwag.
    Za 4 tys. (bez ceny montażu) pewnie już można mierzyć w Wikęd Premium. Wg mnie w zupełności wystarczą do domu.
    Tylko z tą ceną... drzwi bez montażu powinny mieć VAT 23% a z montażem 8 %.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby33 Zobacz post
    A zwiększając budżet do 4000zł coś lepszego znajdę prócz WIKĘD BASIC i KMT 65 STANDARD?
    To już spokojnie Polstar 73 ECO wyrwiesz, wypełnienie też Polistyren, gruba blacha na poszyciu (0.8mm), wsparte na ramiaku drewnianym. Z doświadczenia polecam, solidne drzwi

  16. #16

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej zakupić z montażem. Inny VAT masz liczony i dzięki temu będziesz miał niejako montaż za darmo. Za 4 tyś to już KMT czy Wikędy złapiesz jak pisałeś. Ja sam mam Wikęd Premium od lat i nie narzekam. Oczywiście w dzisiejszych czasach chciałbym coś lepszego. Na tamten moment była to ich najwyższa półka.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Więc po tych poszukiwaniach dałem sobie spokój z tą ceną i trochę dozbierałrm.

    Mam na wydanie około 5000-5500 bez montażu (na montaż mam odłożony oddzielny budżet). Co w tej cenie polecicie? Szerokość 90 i jakaś szybka.
    Czy firma AGMAR robi dobre drzwi czy lepiej się w to nie pakować bo widzę różne opinie o nich.
    Ostatnio edytowane przez gruby33 ; 28-12-2023 o 21:23

  18. #18

    Domyślnie

    Wikęd Premium 54mm masz za 3729 w standardowych kolorach. Wzor np. 30 z przeszkleniem. Różnicę wrzuć wełnę na dach, kup lepszy rekuperator lub wydaj na wycieczkę do Rzymu.

    https://konfigurator.wiked.pl/

  19. #19

    Domyślnie

    W takich pieniądzach popatrz sobie np. Wikęd, KMT, Mar-Tom. Drewno np. jakieś Doorsy czy Barański ale to nie będą bardzo doposażone drzwi drewniane lub nie będzie tam jakiejś wysokiej półki jakościowej czy też półki parametrów drzwi. Jednak taki budżet (przynajmniej dla mnie) wskazuje kierunek drzwi stalowych.
    Co do Premiumów to ja mam swoje już z 10 lat i są OK. Na dzisiejsze standardy szukałbym gdzieś w okolicach serii Optimum.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Więc skontaktowałem się ze sprzedającym i montażystą, który ma w swojej ofercie drzwi KMT, Wikęd, AGMAR i Delta.
    Po pomiarach powiedział, że jedynie drewniane da radę zamontować bo obecne drzwi są już obrobione (styropian i elewacja) i jest wąski otwór (od wewnątrz jest jeszcze mniejszy niż na zewnątrz). A żeby zainstalować tam metalowe trzeba by było "rwać" część elewacji. Zaproponował AGMAR drewniane gdyż powiedział, że da radę dociąć futrynę pod wymiar.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony