dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dziwne tłumaczenie, nie wiem na czym ma polegać docięcie ościeżnicy. Sytuacja montażowa wygląda na trudniejszą, bez dokładnych info o wymiarach nikt zdalnie nie przedstawi pewnego rozwiązania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    Wrzucam 2 zdjęcia z wymiarami z zewnątrz i wewnątrz.
    Z zewnątrz otwór ma 99,5cm szerokość i 208,5cm wysokość.
    Z wewnątrz otwór ma 97,0cm szerokość i 206,0cm wysokość (chyba że przytnę trochę już położone płytki to zwiększy się o grubość płytki i kleju czyli 1,5cm i będzie 207,5cm)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5070.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	467651

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5069.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	467652

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ostatnio w niemal bliźniaczym układzie zastosowałem drzwi z ościeżnicą stalową o szerokości 96,5. Od wewnątrz montaż zakończył się na gotowo fugą z silikonu, od zewnątrz elewacja była do uzupełnienia. Ale i tak majster mnie ochrzanił - od wolałby mieć dostęp do drzwi z obu stron by móc ja dobrze z każdej strony powypierać. Ale odbyłoby się to kosztem rozkucia otworu wewnątrz.
    Tu nie ma wielkiego wyboru.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gruby33

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Poland
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie

    To chyba ostatnie pytanie. Bo znalazłem informację na stronach producentów (w sumie nie u wszystkich jest łatwo dostępna) o przenikalności cieplnej dla drzwi przeszklonych. Wszystko to co mają w katalogach i na stronie to dla drzwi pełnych, a jak się wczytać i poszukać głębiej to dla przeszklonych już te parametry są gorsze.

    I teraz kiedy oglądałem wcześniej drzwi, które miały 0,85-0,95 W/m2 to okazało się, że z przeszkleniem mają 1,1 - 1,2 W/m2.
    Oraz gorsza seria drzwi u tych samym producentów (cieńsze) miały 1,0-1,1 W/m2, a z przeszkleniem mają 1,1 - 1,2 W/m2.

    Więc zastanawiam się czy jest sens dopłacać do drzwi grubszych (jeśli technologia wykonania jest taka sama) skóro różnica przenikalności cieplnej według danych producenta to 0,1 - 0,2 W/m2?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To żadne nowości - drzwi z przeszkleniami zawsze miały wyraźnie słabszy parametr Ud. Nawet przy trzyszybowych pakietach słabym punktem jest technologia wstawiania szyb - w wyciętą dziurę, osłonięte z dwóch stron jedynie cienką warstwą metalu lub ramką pcw. Tu (po obwodzie szyby) jest duży mostek termiczny, który pojawia się na kamerach termo lub teraz, przy mrozach rzędu -15 st - w postaci szronu.. Kolejne słabe punkty drzwi stalowych to kanały i kieszenie na zamki listwowe oraz miejsca zawisów, szczególnie tych "chowanych".
    Nie jest to wada drzwi. To ich cecha.

    Całkiem niedawno w którymś temacie na forum pojawiały się wyliczenia pokazujące, że oszczędności ekonomiczne z tytuły cieplejszych drzwi są nikłe (czytaj nieopłacalne). Ale....
    Za cieplejszymi (grubszymi) drzwiami zwykle idą "bonusy" w postaci cieplejszej futryny (np. cieple aluminium) oraz lepsze progi - z przekładkami termicznymi.
    Niestety, ale zwykły próg z aluminium jest już kompletnie najsłabszym punktem drzwi i wyszronienie na nim nie powinno być niczym zaskakującym.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #26

    Domyślnie

    Patrz sobie zatem na producentów co mają ciepłe ramki w pakietach szybowych. Jedni jak Wikęd mają to od razu w cenie drzwi, w Hormannie chyba jest to w dopłatach. Nie pamiętam już. Generalnie taka ciepła ramka powoduje to, że masz mniejszą różnicę w przenikaniu ciepła między drzwiami pełnymi, a przeszklonymi. Poza tym zimą jest mniejsze prawdopodobieństwo kondensacji pary na powierzchni szyby.
    A patrząc realnie dla domowego budżetu i przeliczając na złotówki - cholera wie. Nikt nie wie jak długo masz otwarte drzwi wchodząc do domu, jaką masz wentylację itd. Taka różnica moim zdaniem jest pomijalna. Szczególnie, że powierzchnia drzwi wejściowych to ledwie 2m2 z ogonem, a powierzchnia okien jest wielokroć większa.
    Większe znaczenie będzie miała szczelność drzwi w mojej ocenie. Oczywiście jest to tylko jeden z punktów widzenia i jest wiele dróg do szczęścia .

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Patrz sobie zatem na producentów co mają ciepłe ramki w pakietach szybowych.
    Jakie to ma znaczenie, jak są wstawiane tak:

    Cytat Napisał rudy102. Zobacz post



    Dzieki za pomoc w wstawianiu zdjęcia .Tak wygląda skrzydło po zdjęciu maskownicy termoprestige
    Nie ma sensu dopłacać za przeszklenie (a tym bardziej za ciepłe ramki) w drzwiach bo w pakiecie dostajemy pogorszenie termoizolacyjności, szczelności i ryzyko skraplania pary.

  8. #28

    Domyślnie

    Ktoś na produkcji rzeczywiście poszedł za szeroko .
    Ja zdejmowałem maskownicę i wyglądało to o wiele lepiej jak tutaj. Szyba ciasno wsadzona we wkład izolacyjny. Widziałem już dawno temu to zdjęcie i przyznam szczerze, że kopara zjechała mi do samej ziemi. Tylko takie coś to już powinno dawać wręcz szron na ramkach od wewnątrz albo powódź na skrzydle. Ja sam mam stare Premiumy i nie rozbierałem nigdy skrzydła. Ale bawiłem się kiedyś termowizją i nie widziałem jakiś "dziur" pod ozdobną ramką. A takie szpary na cały palec to na 100% pokazałby się na termowizji. Chyba, że źle myślę to mnie wyprowadźcie z błędu.
    Ostatnio edytowane przez theme ; 24-02-2024 o 08:28

  9. #29

    Domyślnie

    Ja chcę dodać jedną sprawę - ostatnio Wikęd bardzo poleciał na jakości.
    W budżecie średnio-niskim drzwi KMT będą ciut lepsze jakościowo...

  10. #30

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy poleciał na jakości. Jest ileś zmian w drzwiach ale jakoś nie widzę odzwierciedlenia tego w ilości reklamacji. Fakt - był taki okres gdzie było tego więcej ale to chyba pokłosie tego boomu na zamówienia drzwi. Niestety wieeele firm odczuło to w reklamacjach, bo mało kto ma aż tak elastyczne moce przerobowe.
    Ja KMT czy Mar-Tom (wyższe serie zazwyczaj) polecam jako alternatywy dla Wikędu lub pisząc poprawnie - proponuję wymiennie te firmy w określonej półce cenowej. Zależnie oczywiście od oczekiwań.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony