dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Układ funkcjonalny - rozkład mieszkania 48 m2

    Cześć,

    Mam problem z załączonym planem mieszkania... Otóż nie do końca odpowiada mi w nim wielkość sypialni, właściwie w pewnym sensie kosztem przestrzeni dziennej. Ponadto na żywo w pomieszczeniu przeznaczonym na sypialnię jest jednak widniej z uwagi chociażby na okno narożne, które prezentuje się znacznie okazalej. Może miałby ktoś pomysł jak ewentualnie poprzestawiać ściany i zmienić jakoś ten rzut? Czy jednak to rozwiązanie przedstawione przez dewelopera wydaje się być optymalnym?

    Cel: zachowanie nadal wydzielonej sypialni z 2-osobowym łóżkiem, salon niekoniecznie z balkonem.

    Z góry dzięki za pomoc.

    Ostatnio edytowane przez Mateusz550 ; 27-06-2023 o 14:27

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz wstawić przeszkloną ściankę (kolor niebieski), która doświetlałaby salon z tego okna narożnego:


    (przy okazji łazienka jest powiększona, aby zamiast wanny dać wygodny prysznic, zmiana wejścia do sypialni daje miejsce na wielką szafę)

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za pomysł. Wiele różnych wariantów rozważałem, ale akurat na taką opcję nie wpadłem, a jest bardzo interesująca. Na pewno zdecydowanie na plus ograniczenie powierzchni sypialni i powiększenie szafy. Bardzo mi odpowiada też zwiększenie pow. salonu, mam wątpliwości jedynie do tego umiejscowienia telewizora i zastanawiam się co ewentualnie można by jeszcze zmodyfikować w tej przestrzeni... Ale ogólnie zmiany zdecydowanie na plus.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fakt, ze takie umiejscowienie telewizora jest raczej dla osoby, która położy się na kanapie albo dla kogoś kto ogląda TV sporadycznie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    możesz wstawić przeszkloną ściankę (kolor niebieski), która doświetlałaby salon z tego okna narożnego:


    (przy okazji łazienka jest powiększona, aby zamiast wanny dać wygodny prysznic, zmiana wejścia do sypialni daje miejsce na wielką szafę)
    Można rozważyć taką modyfikację - drzwi do sypialni umieścić w miejscu szklanej ścianki.
    Może dziwnie będzie to wyglądać ale wtedy TV może wrócić na pierwotne miejsce
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko wówczas trzeba stół przestawić

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tylko wówczas trzeba stół przestawić
    W szczególności, kiedy przesunąć stół.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony