dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Czy w przypadku Oranżerii można wykorzystać dach tarasu jak w projekcie? I czy dobrze rozumiem że trzeba by zadbać o ogrzewanie od razu jak w reszcie domu razem z posadzką czy nie ma takiej potrzeby?
    Ostatnio edytowane przez Karol188 ; 12-07-2023 o 14:42

  2. #22

    Domyślnie

    tak tylko zasugeruje, bo żebys nie popadł w depresje jak się już tu naczytasz (mnie też) , to twój dom, pokochaj go takim jakim jest, nie patrz ze za waski, ze za gruby czy szeroki, to ma byc twoje miejsce do ktorego chcesz wracac i spedzac czas. Bo czasami mozna sie zapedzic i posluchac niektorych (w tym np. mnie) ze za wasko, ze bedzie lipa, az dostaniesz jakiejs deprechy cos ty narobil i tym podobne.

    Ciesz sie i korzystaj, wizualnie mozna powiekszac pomieszczenia, wstawic mniejszy stol, kanape sofe czy szafke. Generalnie mozna sie naczytac, ze bedzie ciasno bo jak goscie przyjda to lipa nie ma gdzie usiasc i scisk, a potem sie okazuje ze goscie owszem sa ale raz do roku i to latem gdzie siedzimy na zewnatrz itp.

    I tak jestes w gronie szczesliwcow majacy swoj wlasny dom z ogrodkiem, wiekszosc miastowych siedzi w kurnikach na piętrach. 3 maj sie

    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 12-07-2023 o 14:47

  3. #23

    Domyślnie

    Dzięki za dobre słowo Pewnie jeszcze nie jedna rzecz mnie zaskoczy a w sumie to tylko dom, będę próbował zakombinować z tym salonem ale racja, nie ma co świrować.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol188 Zobacz post
    Czy w przypadku Oranżerii można wykorzystać dach tarasu jak w projekcie? I czy dobrze rozumiem że trzeba by zadbać o ogrzewanie od razu jak w reszcie domu razem z posadzką czy nie ma takiej potrzeby?
    Mozna wykorzystać dach. Z tym, że jeśli będzie to zwykła oranżeria to będzie uciekać energia, jesli pomiędzy salonem a oranżerią nie będzie okna.
    Aby włączyć oranżerię w kubaturę mieszkalną, dach, podłoga musiałyby zostać wykonane jak dla normalnego budynku + okna trzyszybowe. Dlatego wymagałoby to przeprojektowania na poziomie konstrukcyjnym a nie tylko obudowanie tarasu szybami.

  5. #25

    Domyślnie

    Więc raczej zostawienie drzwi tarasowych było by lepsze tak? bo wtedy można by korzystać chociażby od czasu do czasu z takiego tarasu bez obawy o straty energii kiedy to nie bedzie konieczne.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja ci podpowiedziałam sposób na fizyczne powiększenie salonu. To jak sobie zagospodarujesz taras to już twój wybór.

  7. #27

    Domyślnie

    Ok, dzięki za pomoc

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony