dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie odprowadzenie wody opadowej rurą perforowaną

    Witam. Mój wykonawca wykorzystał do zrobienia odprowadzenia wody opadowej rury perforowanej zabezpieczonej geowłókniną. Rura perforowana poprowadzona jest wokół całego budynku, do niej doprowadzona jest woda z rur spustowych z dachu. Wokół domu wykonana opaska z piasku, ziemia na działce mocno gliniasta, wylot z tej samej rury perforowanej do zbiornika na deszczówkę (jeszcze nie wkopany) Rura drenarska tuż przy ławie fundamentowej. Wykonawca powiedział, że taki system jest ok, bo drenaż poza odprowadzeniem wody z rur spustowych będzie powoli zbierał wodę z gruntu i mi fundamenty nie zamokną. Czy to jest poprawne zrobione? A jeśli źle to czym to grozi?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Pierwsza rzecz to same rury. O ile liście i większe zanieczyszczenia powinny zatrzymywać się na sitkach rynien to te mniejsze oraz częściowo przegniłe niestety będą wędrować rurami powodując zamulanie perforacji rur.
    Zachowanie spadków na rurach ma wpływ na ich samooczyszczanie jednak ze względu na samą budowę rur i istniejące karby istnieje ryzyko utrudnionego spływu zanieczyszczeń i osadzanie ich na ściankach rur.
    Po drugie to łączenie drenażu ławy fundamentowej z systemem odprowadzającym wodę z rynien może powodować odwrotny skutek w postaci zalewania fundamentów wodą z rynien.
    Taki stan jest oczywiście zależny od poziomów posadowienia obu systemów oraz spadków na rurach.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak zasypałeś gliną fundamenty i była ubita i leżała 10 lat to możesz dać drenarskie do rynien.
    Jeżeli nie to nie należy dawać rur drenarskich do rynien.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałem, że albo PCV będzie wystawało z boku domu powyżej wysokości beczki (nic wielkiego, lufa będzie znajdować się mniej więcej w połowie wzgórza) i albo 1.) Mieć rurę łodygową z ziemi, która wznosi się powyżej wysokości beczki lub 2.) Użyj zaworu zwrotnego dla wlotu na dnie beczki mobdro
    Ostatnio edytowane przez josefha8 ; 27-03-2024 o 10:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony