dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Szafa na wymiar - na nogach, czy bezpośrednio do podłogi

    Cześć

    Planuję zrobić zabudowę na wymiar. Mam jeden dylemat: czy montować szafę bezpośrednio do podłogi, czy zastosować dolną płytę opartą na regulowanych nóżkach i cokół (podobnie jak meble kuchenne). Chciałbym uniknąć wiercenia w parkiecie, ale obawiam się, czy taka konstrukcja będzie wystarczająco wytrzymała. Szafa na nóżkach byłaby powiązana jedynie ze ścianą. Zaletą pewnie będzie łatwiejsze wypoziomowanie.

    Proszę o Wasze porady w tym zakresie. Dzięki!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Po co wiercenie w parkiecie czy innszej podłodze? Nóżki + cokolik jak meble kuchenne lub cokolik wykonac jako nośny. Jeśli to niezbędne dla stabilnosci szafy (drzwi rozwierane, szuflady) ,to mocujsze do ściany z tyłu, o ile ściana ma wymaganą wytrzymałość. Jesli jest z bloczka na 6cm, to nadaje sie tylko do powieszenia fotografii małej i to bez wbijania gwoździa!

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. W sumie to robię małą garderobę, gdzie trzy ściany są z pustaka (chyba 12cm), natomiast jedna ściana jest z płyt gk, ale jest też ściana, gdzie jest skos z płyt gk. Za Twoją radą dołożę więc nóżki i płyty na dół zabudowy (co trochę podniesie koszt). Mam nadzieję, że do ścianki z płyt gk uda mi się przymocować zabudowę.

  4. #4

    Domyślnie

    Zrób szafę wysoką do sufitu, to nie będzie potrzeby mocowania jej do ściany. Takiej się nie da wywrócić, bo się oprze o sufit.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matifort

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Warzyce
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Na nogach , żeby mógł wjechać irobot
    Reklama na forum jest płatna

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Co z tego, że robot wjedzie pod szafę, skoro w samej szafie i tak będzie się kurzyło i trzeba tam będzie odkurzać ręcznie? Zabudowę, to ja bym stawiał od podłogi do sufitu i nie tracił pojemności. Poziom podłogi nie ma znaczenia gdy szafa jest robiona na wymiar. Ścianki ustawić pionowo i same półki w środku wypoziomować.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    od podłogi do sufitu - odpada zbieranie się syfu pod i nad meblem. To jedyne sensowne rozwiązanie. Robot i tak dobrze nie odkurzy (szafa stoi na nogach, a robot nie objedzie dookoła każdej z nóg).
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dabraakabra

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-390
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zgadzam się w 100%. Sami taką montowaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Argument ze sprzątaniem pod i nad był kluczowy, a i szafa ma więcej miejsca wewnątrz przez to. Dodatkowo po czasie zdecydowaliśmy się za radami na https://mttp.pl/szafa-kapsulowa/ i mamy teraz szafę kapsułową co sprawia, że na wszystko mamy więcej miejsca.
    Ostatnio edytowane przez dabraakabra ; 02-12-2023 o 11:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony