Dzien dobry.

Napisze na poczatku, ze nie mam wiele wspolnego z 'budowlanka' i w tych tematach jestem bardzo zielony, prosze o wyrozumialosc jesli palne jakas glupote.
[Wybaczcie brak polskich znakow - pisze z klawiatury UK]

Nareszcie pojawil sie u nas dostawca stalego internetu. Zrobil w drodze przylacza (studzienki). Niestety aby internet 'zamowic' dostawca musi miec wyciagniety poza ramy dzialki peszel. Takowego nie mam. Budynek jest od lat skonczony, kostka polozona etc.

Chcialbym ten peszel pociagnac sam bo mysle ze jestem to w stanie zrobic i mam 2 opcje.

1 - Pociagnac go od garazu na zewnatrz dzialki ale musze wtedy zdjac z 10m kostki w miejscu gdzie staja samochody i boje sie, ze potem to moze osiadac.
lub
2 - Pociagnac go bokiem dzialki, przy plocie i wtedy do zdjecia mam moze 1m kostki na ktorej nic sie nie dzieje.

Opcja 2 wydaje sie o wiele latwiejsza ale niesie ze soba pewny problem, mianowicie nie bede mial opcji wejscia do domu przez garaz a musialbym z kablem internetowym wejsc do pokoju goscinnego.

I tu dochodzimy do pytania wlasciwego:
Zalozmy ze z jednym koncem peszla wyjde z gruntu w rogu tarasu / pokoju goscinnego (na zewnatrz budynku).
Jak taki kabel wprowadzic do budynku? Czy wtedy na elewacji montuje jakas skrzynke i w tej skrzynce jest przejscie (otwor) do pokoju goscinnego?
Kompletnie nie mam pojecia jak do tego podejsc.


Dom jest ocieplony styropianemi posiada ogrzewanie podlogowe.

Z gory dzieki za pomoc.