dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: viessmann wysoka cena za przeglad gwarancyjny

Głosujących
8. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • stanowczo za wysoka

    5 62,50%
  • wysoka

    0 0%
  • ok

    3 37,50%
  • niska

    0 0%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Temat: viessmann wysoka cena za przeglad gwarancyjny

  1. #1

    Angry viessmann wysoka cena za przeglad gwarancyjny

    Witam z czego wynika cena za coroczny przegląd gwarancyjny 750 zł za kilka pstryknięć w menu pompy ciepła uważam za zbyt wysoki
    Ostatnio edytowane przez serwismalarski ; 08-07-2023 o 08:16

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Bardzo drogo ale takie czasy. PC miały być tanie w eksploatacji.

    Pytałeś innych serwisantów czy musisz mieć serwis z fabrycznej listy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Nie musisz przecież robić tego serwisu nikt cie nie zmusza
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Przegląd gwarancyjny więc w domyśle bez przeglądu gwarancyjnego gwarancja traci ważność.
    Pewnie z tego a nie z nakładu pracy wynika cena 750 zł
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    nowoczesne niewolnictwo, kup nasz produkt i związany gwarancją i lękiem o drogi produkt zwywaj nas do bezsensownej roboty i płać.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Zawsze można podjąć decyzję o świadomej utracie gwarancji lub zrezygnować z serwisu po roku, po dwóch latach.

    Ogólna uwaga
    Czasami serwis ma sens bo niektórzy nie czytają instrukcji obsługi, nie czyszczą filtrów, nie wymieniają oleju w silniku spalinowym.
    Serwis samochodu kosztuje dużo więcej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Pytanie, czy przegląd musi być realizowany przez serwisanta namaszczonego przez producenta (dystrybutora itd) czy dowolnego hydraulika z np uprawnieniami f-gas.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    W Viessmanie musi to być ich certyfikowany serwisant.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    W Viessmanie musi to być ich certyfikowany serwisant.
    bo?

    Z ASO też byłą podobna historia: żeby nie utracić gwarancji dealerzy wciskali kit, że samochód musi przechodzić przeglądy w ASO, co okazało się niezgodne z prawem unijnym.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #10

    Domyślnie

    Ja pytam na jakiej podstawie jest ta opłata jesli coś ma gwarancje to ma ? A nie trzeba jeszcze za nią dodatkowo płacić. Jestem malarzem jesli powiem klientowi ,że bdzie gwarancja za malowanie ale za miesiąc przyjadę na serwis malowanych ścian i poproszę 500 zł jesli nie to gwarancja traci ważność.Chyba jakieś przepisy to regulują?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    bo?

    Z ASO też byłą podobna historia: żeby nie utracić gwarancji dealerzy wciskali kit, że samochód musi przechodzić przeglądy w ASO, co okazało się niezgodne z prawem unijnym.
    Nie trzeba korzystać z gwarancji, można powołać się na przepisy z tytułu rękojmi.
    Ale jeśli producent oferuje gwarancje dłuższą, niż ustawowoy okres 2 lat dla osób fizycznych, to może stawiać wymagania tylu autoryzowany serwis.
    Jak jest w przypadku pomp Viessmanna, nie wiem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    bo?

    Z ASO też byłą podobna historia: żeby nie utracić gwarancji dealerzy wciskali kit, że samochód musi przechodzić przeglądy w ASO, co okazało się niezgodne z prawem unijnym.
    bo takie są warunki gwarancji, proste
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    bo takie są warunki gwarancji, proste
    Trzeba z niej korzystać? No nie. Za 750 zł "przeglądu" to ja bym Vieśmana wyśmiał.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    A myślałem, że 540zł w DeDietrich to masakrycznie dużo (tym bardziej, że dwa razy więcej, niż rok temu)...
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Regulacja 4 okien za 400 zł to dużo czy mało?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał serwismalarski Zobacz post
    Witam z czego wynika cena za coroczny przegląd gwarancyjny 750 zł za kilka pstryknięć w menu pompy ciepła uważam za zbyt wysoki
    Powiem tak, myślę, że większość zna temat znając mnie
    Mam pompę Panasa od 2013r marca czyli pękło już ponad 10 lat
    Pierwszy jej serwis i przegląd zrobiłem po 5 latach,na własne życzenie,żeby przekonać się co w trawie piszczy.
    Serwismen zrobił przegląd, przemierzył parametry, wyczyścił jednostkę zewnętrzną i stwierdził, że pompa jest jak nówka.
    Zatem w tym roku czeka mnie kolejny przegląd, 2 po 10 latach użytkowania, nie spodziewam się żadnych rewelacji po nim bo pompa ciągle fungla bez zastrzeżeń.

    Owszem,można być robionym przez bibulke, ale to domena raczej nie myślących i wierzących, że brak przeglądu to swoisty zamach a nie katastrofa i za to 800 zeta od łebka nie będzie
    Ostatnio edytowane przez Arturo 72 ; 12-07-2023 o 01:24

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Regulacja 4 okien za 400 zł to dużo czy mało?
    100zl zapłaciłem w zeszłym roku za tarasowe w sypialni i z podziękowaniem moim
    Jakby ktoś się oburzył,że jak to tak u Arturo ?
    Niestety, kopalnie dalej kopia dołki pode mną a dom to odczuwa !

  18. #18

    Domyślnie

    Ja kupiłem trzy lata temu klimatyzację i miałem gwarancję 3 letnia pod warunkiem dwa razy w roku serwis czyli odgrzybianie i nie wiem co tam miał by serwisant sprawdzić.

    Klima hula, co pół roku kupuje specyfik na allegro psikam odgrzybiam parownik czyszczę i wszystko hula. Serwisant nie był ani razu. Jak tam sprężarka ducha nie wyzionie to nie wiem co yam się może stać w klimatyzacji czy pompie ciepła.

    A jak już coś się stanie to wy się nie bojta mają swoja śpiewkę "użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem wina użytkownika" i tyle widzieli gwarancję. Nie zawsze tak bywa ale czasami tak jest.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał serwismalarski Zobacz post
    Witam z czego wynika cena za coroczny przegląd gwarancyjny 750 zł za kilka pstryknięć w menu pompy ciepła uważam za zbyt wysoki
    skoro twierdzisz, że to kilka pstryknięć to zapraszam do serwisu.... a tylko nie zapomnij, że musisz mieć uprawnienia F-GAZ, certyfikat na firmę, zestaw narzędzi które sa kontrolowane przez UDT podczas certyfikacji.... potem dochodza koszty szkoleń, eksploatacja narzędzi, samochodu, zusy (w tym sposnoring 800+ i innych darmozjadów), podatki... no i serwisant tez chce czasem pojechać na wakacje i jakoś trzeba na to zarobić.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    skoro twierdzisz, że to kilka pstryknięć to zapraszam do serwisu.... a tylko nie zapomnij, że musisz mieć uprawnienia F-GAZ, certyfikat na firmę, zestaw narzędzi które sa kontrolowane przez UDT podczas certyfikacji.... potem dochodza koszty szkoleń, eksploatacja narzędzi, samochodu, zusy (w tym sposnoring 800+ i innych darmozjadów), podatki... no i serwisant tez chce czasem pojechać na wakacje i jakoś trzeba na to zarobić.
    No i super, że ktoś to napisał wprost.

    Kiedyś serwisant instalacji TV przemysłowej i alarmów wyjaśnił mi to bardzo prosto: można zrobić przegląd sprzętu zdalnie, bo przecież co za różnica jak się przegląda logi. Jednak osobisty przyjazd to kontakt z klientem i realny powód do wystawienia regularnych faktur za "opiekę". Instalator klimy powiedział to samo: przeglądy co pół roku są tylko po to, aby zapewnić stałe dochody dla instalatorów. W ogóle się z tym nie krył.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony