dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: viessmann wysoka cena za przeglad gwarancyjny

Głosujących
8. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • stanowczo za wysoka

    5 62,50%
  • wysoka

    0 0%
  • ok

    3 37,50%
  • niska

    0 0%
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42

Temat: viessmann wysoka cena za przeglad gwarancyjny

  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No i super, że ktoś to napisał wprost.

    Kiedyś serwisant instalacji TV przemysłowej i alarmów wyjaśnił mi to bardzo prosto: można zrobić przegląd sprzętu zdalnie, bo przecież co za różnica jak się przegląda logi. Jednak osobisty przyjazd to kontakt z klientem i realny powód do wystawienia regularnych faktur za "opiekę". Instalator klimy powiedział to samo: przeglądy co pół roku są tylko po to, aby zapewnić stałe dochody dla instalatorów. W ogóle się z tym nie krył.
    szkoda tylko że czytac ze zrozumieniem nie potrafisz...
    przegląd jest konieczny i nie dla tego że serwis chce zarobić tylko po to by urzadzenie działało poprawnie. Pracy przy tym troche jest więc to nie jest tak jak pisze autor tematu - poklikanie na panelu... ja ci wpisałem tylko uzasadnienie ceny. Czemu mam robic za darmo skoroide do lekarza i musze płacić, idę do dkepu i musze płacić, nie wpsominając o zusach, srusach i innych 500+ach.
    Gosujcie na debili co rozdają kasę a usługi bedę jeszcze droższe.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    szkoda tylko że czytac ze zrozumieniem nie potrafisz...
    przegląd jest konieczny i nie dla tego że serwis chce zarobić tylko po to by urzadzenie działało poprawnie. Pracy przy tym troche jest więc to nie jest tak jak pisze autor tematu - poklikanie na panelu... ja ci wpisałem tylko uzasadnienie ceny. Czemu mam robic za darmo skoroide do lekarza i musze płacić, idę do dkepu i musze płacić, nie wpsominając o zusach, srusach i innych 500+ach.
    Gosujcie na debili co rozdają kasę a usługi bedę jeszcze droższe.
    Co ma piernik do wiatraka? Płacę więcej za instalację, to oczekuję niższych kosztów eksploatacji. Dziwne, że producent nie chwali się w reklamach pomp ciepła, że ich serwisowanie pozwala na godne życie instalatorów.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sąsiad ma kondensat V. i zawsze płaci więcej za serwis, także za pierwsze uruchomienie.
    Widocznie serwisanci V. lataja na droższe wczasy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Trzeba z niej korzystać? No nie. Za 750 zł "przeglądu" to ja bym Vieśmana wyśmiał.
    chcesz to korzystasz nie chcesz to nie
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Serwisy fabryczne prawie zawsze są droższe niż te tzw. niezależne.
    W przypadku samochodowych ASO płaci się też dużo więcej np. za olej silnikowy, olej do skrzyni biegów czy świece zapłonowe.

    Serwis fabryczny musi też zapracować na sprzęt, budynki administrację i pozostałych pracowników obsługi, kierownictwo, zarząd itp.

    Za wszystko ma zapłacić klient końcowy czyli my.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Serwisy fabryczne prawie zawsze są droższe niż te tzw. niezależne.
    W przypadku samochodowych ASO płaci się też dużo więcej np. za olej silnikowy, olej do skrzyni biegów czy świece zapłonowe.

    Serwis fabryczny musi też zapracować na sprzęt, budynki administrację i pozostałych pracowników obsługi, kierownictwo, zarząd itp.

    Za wszystko ma zapłacić klient końcowy czyli my.
    Korzystam z ASO Hondy, bo mam tam ceny (nie wszystkie) tylko lekko wyższe niż u pana Stasia pod lasem, a jakość usługi jednak przewidywalnie wysoką. Konkurencja ze strony "garażowych" zakładów mechanicznych wymusił w mojej ASO ceny konkurencyjne do tego stopnia, że przyjeżdżają do niej właściciele aut innych niż Honda. I o to właśnie chodzi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Jak tam sprężarka ducha nie wyzionie to nie wiem co yam się może stać w klimatyzacji czy pompie ciepła.
    Może się instalacja rozszczelnić i czynnik ulotnić.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Korzystałem z ASO VW, Audi a teraz z ASO Skoda i z tzw. niezależnego który jest porządnym serwisem z kilkoma stanowiskami..
    Nie jest to typ "garażowy".
    Zwykły serwis tzw. olejony ostatnio kosztował R=135 zł plus filtr 39,60 + olej 257,40 + korek miski 14,36 = 311,36 zł .
    Wszystko na FV z 23% VAT.
    W ASO VO kosztuje to ok. 1.500 zł lub więcej bo r-g to ok. 550 zł.

    W tym niezależnym serwisie poradzili sobie z awarią ACC w VW Passat z którą nie poradziło sobie serwis ASO VW.
    W ASO chcieli wymienić "pół" samochodu a po prostu nie ogarniali tematu awarii elektroniki.
    W niezależnym serwisie byli dociekliwi i doszli do taniego, skutecznego i jedynie słusznego rozwiązania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sąsiad ma kondensat V. i zawsze płaci więcej za serwis, także za pierwsze uruchomienie.
    Widocznie serwisanci V. lataja na droższe wczasy
    skoro nie masz wiedzy to proszę nie wprowadzać w błąd. Pierwsze uruchomienie kotów Vitodens jest w cenie urządzenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    skoro nie masz wiedzy to proszę nie wprowadzać w błąd. Pierwsze uruchomienie kotów Vitodens jest w cenie urządzenia.

    Na Waszej stronie czytam:

    Całkowity koszt uruchomienia zerowego pieca Viessmann Vitodens 050 pokrywa Klient. Koszt uruchomienia Vitodens 100 i 200 to około 50 - 100 zł. Koszt jest niższy ponieważ Klient płaci tylko za dojazd serwisu a uruchomienie pieca pokrywa producent
    Czy nadal zarzucasz mi wprowadzanie w błąd, kiedy piszę, że za pierwsze uruchomienie kotła sąsiad zapłacił więcej ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-07-2023 o 12:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na Waszej stronie czytam:



    Czy nadal zarzucasz mi wprowadzanie w błąd, kiedy piszę, że za pierwsze uruchomienie kotła sąsiad zapłacił więcej ?
    tak dokładnie, mylisz się.kotły Vitodens 100 i Vitodens 200 mają pierwsze uruchomienie w cenie urzadzenia. Kociol Vitodens 050 jest kotlem inwestycyjnym i tu uruchomienie jest indywidualnie ustalane z kupujacym.

    podaj proszę linka do naszej strony gdzie znlazłeś taki wpis.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Proszę. Strona faktycznie nie Wasza, tylko Waszego autoryzowanego serwisu:
    https://www.serwis-viessmann.wroclaw...ieca-viessmann
    tu kolejny firmowy salon, gdzie też nie jest to za darmo:
    https://xn--koty-sklep-c0b.pl/serwis...-vitodens.html
    tu kolejna informacja o pokryciu kosztów dojazdu:
    https://v-serwis.pl/blog/29-ile-kosz...=1689260748117

    Ponawiam pytanie: Czy nadal zarzucasz mi wprowadzanie w błąd, kiedy piszę, że za pierwsze uruchomienie kotła sąsiad zapłacił więcej ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-07-2023 o 16:07
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Z punktu widzenia Viessmann pierwsze uruchomienie jest darmowe bo Viessmann nie wystawia faktury i nie otrzymuje zapłaty.
    Z punktu widzenia Klienta pierwsze uruchomienie jest płatna bo Klient płaci za dojazd firmy uruchomiającej kocioł.

    Gdyby Viessmann pokrywał także koszt serwisu to pierwsze uruchomienia było by "za darmo".
    No prawie za darmo bo kocioł były droższy o te 50 zł za dojazd.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Proszę. Strona faktycznie nie Wasza, tylko Waszego autoryzowanego serwisu:
    https://www.serwis-viessmann.wroclaw...ieca-viessmann
    tu kolejny firmowy salon, gdzie też nie jest to za darmo:
    https://xn--koty-sklep-c0b.pl/serwis...-vitodens.html
    tu kolejna informacja o pokryciu kosztów dojazdu:
    https://v-serwis.pl/blog/29-ile-kosz...=1689260748117

    Ponawiam pytanie: Czy nadal zarzucasz mi wprowadzanie w błąd, kiedy piszę, że za pierwsze uruchomienie kotła sąsiad zapłacił więcej ?
    Sam sobie odpowiedziałeś - uruchomienie jest bezpłatne. Uruchomienia powinien dokonać instalator montujący kocioł i wtedy nie ma żadnych dodatkowych kosztów, jeśli z jakiś przyczyn wzywany jest serwis, klient pokrywa koszty dojazdu.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 18-07-2023 o 10:54
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A czy ja twierdziłem, że uruchomienie kotła Viessmann nie jest bezpłatne ?
    Napisałem, że przy jego uruchomieniu sąsiad zapłacił więcej, niż ja
    Zwykły fakt
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Sam sobie odpowiedziałeś - uruchomienie jest bezpłatne. Uruchomienia powinien dokonać instalator montujący kocioł i wtedy nie ma żadnych dodatkowych kosztów, jeśli z jakiś przyczyn wzywany jest serwis, klient pokrywa koszty dojazdu.
    Chyba nie do końca jest bezpłatne.
    Jeżeli instalator montujący kocioł ma za pierwsze uruchomienia oddzielnie płacone przez Viessmann to tak i poniższe rozważania nie mają sensu.
    Jeżeli instalator montujący kocioł ma za pierwsze uruchomienia nie ma oddzielnej zapłaty od Viessmann to nie bo prawdopodobnie koszt uruchomienia jest wkalkulowany w całkowity koszt montażu.

    Mało prawdopodobne jest aby instalator nie wkalkulował w koszt montażu kosztu pierwszego uruchomienia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A czy ja twierdziłem, że uruchomienie kotła Viessmann nie jest bezpłatne ?
    Napisałem, że przy jego uruchomieniu sąsiad zapłacił więcej, niż ja
    Zwykły fakt
    Trzeba dopytać za co płacił. Piszesz, że masz kocioł Immergas zgodnie z zapisem na ich stronie https://www.immergas.pl/klient-indyw...nki-gwarancji/ :

    Zamontowałem i właśnie się dowiedziałem, że instalator nie uruchomi mi urządzenia
    Aby mieć pewność, że instalacja została wykonana zgodnie ze sztuką i jest bezpieczna, uprawnienia do uruchomienia posiadają jedynie specjalnie przeszkoleni przez nas serwisanci. To, dlatego musisz umówić kolejnego fachowca. Znalezienie odpowiedniej osoby nie jest trudne. Wystarczy, że wejdziesz tutaj, a na pewno znajdziesz odpowiednich fachowców w swojej okolicy. Nie martw się też o dodatkowe koszty, sama usługa jest bezpłatna. Przygotuj się jednak, że będziesz musiał opłacić koszty dojazdu serwisant i ewentualne usługi dodatkowe, niewchodzące w zakres usługi pierwszego uruchomienia.


    czyli identycznie jak w przypadku kotłów Viessmann.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post

    czyli identycznie jak w przypadku kotłów Viessmann.
    Nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej.
    Ale koszty dojazdu (w obrębie tej samej miejscowości) wyglądały już różnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    dla tego instalator na szkoleniu w Akademii Viessmann uzyskuje uprawnienia do montażu i uruchomienia by kosztów dojazu nie było wcale.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I pewnie "dla tego" jest droższy, niż instalator bez kursu ?

    Dobra, pogadaliśmy o cenach, przedstawiłem (i nie tylko ja) swoje spostrzeżenia w tym temacie, potencjalni klienci sami zadecydują.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony