dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie piec kaflowy zamiast kominka

    Panowie co myślicie o zamianie kominka w salonie na przenośny piec kaflowy (ok 7 kw, wymiar 110 x 47 x 47), moza wybrać wersję zprzeszkolnymi drzwiczkami.
    Koszt na dzień dzisiejszy ok 3200zł. Piec kaflowy jest gotowy, wystarczy wstawic i podłaczyc sie do komina. nie rzeba sie bawić w zabudowy wkładów kominkowych

    Minus ze nie bedzie DGP ani płaszcza wodnego.


    przykładowe zdjecie
    http://www.kuchnieipiece.pl/images/4...+P+GSkrem1.jpg


    Piecyk przyjezdza na palecie, ciekawe czy to import z Chin

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Co Tobie da przenośny piec kaflowy?
    Chcesz go przenosić z miejsc na miejsce?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieogarniam Zobacz post
    Panowie co myślicie o zamianie kominka w salonie na przenośny piec kaflowy
    Co chcesz osiągnąć wydając kolejne tysiące i robiąc demolkę w domu?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co chcesz osiągnąć wydając kolejne tysiące i robiąc demolkę w domu?
    W projekcie jest kominek, taki piecyk jest tanszy niz koominek i jego zabudowa

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieogarniam Zobacz post
    W projekcie jest kominek, taki piecyk jest tanszy niz koominek i jego zabudowa
    Koza to popularne rozwiązanie. W tym znajdziesz wiele leciwych, sprawdzonych konstrukcji z drugiej ręki za małe pieniądze. Nie musi być kaflowy (albo może mieć tylko wstawki).
    "Piec" to zbyt szumna nazwa dla czegoś, co ma znikomą akumulację (sztywnych granic definicji pieca nie ma AFAIK - ale z 10x więcej musiałoby to ważyć, żeby dało się to nazwać piecem).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Koza to popularne rozwiązanie. W tym znajdziesz wiele leciwych, sprawdzonych konstrukcji z drugiej ręki za małe pieniądze. Nie musi być kaflowy (albo może mieć tylko wstawki).
    "Piec" to zbyt szumna nazwa dla czegoś, co ma znikomą akumulację (sztywnych granic definicji pieca nie ma AFAIK - ale z 10x więcej musiałoby to ważyć, żeby dało się to nazwać piecem).
    taki mały piecyk kaflowy z pierwszego posta ma lepsza akumulacje niz kominek czy koza, to nie bedzie grzało całego domu tylko salon...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    To jest decyzja estetyczno-finansowa. Ja bym robił kominek, ale jak element estetyczny lub finansowy przemawia za takim piecykiem to czemu nie.

    Cytat Napisał nieogarniam Zobacz post
    taki mały piecyk kaflowy z pierwszego posta ma lepsza akumulacje niz kominek czy koza
    No 200 kg to nie jest piec, ale też nie jest byle co. Faktycznie akumulacji będzie tam więcej niż w typowej kozie lub zwykłym kominku w zabudowie lekkiej. Nie problem jednak zrobić kominek, który też piecem nie będzie, ale akumulację tego małego kaflowego pobije.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Na konstrukcje jak z linka musisz uważać bo kafle bardzo lubią pękać.
    Na innych ogłoszeniach można znaleść konstrukcje za ponad 4tys. Są bardzie siermiężne bo robione często po garażach ale ze starych dobrych kafli.
    Właśnie jest na etapie wyboru kozy, właściwie już wybrałem tylko muszę po nią jechać.
    Za kozy żeliwne Jotula z drugiej ręki w sensownym stanie trzeba zaplacic ponad 3tys, owszem nie które są naprawdę sensowne.
    O jakiej kozie myślałeś?
    Ja stał odrzuciłem.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co Tobie da przenośny piec kaflowy?
    Chcesz go przenosić z miejsc na miejsce?
    Pewnie nie chodzi onto ze kest przenośny ale jak na piec z kafli jest kompaktowy i nie trzeba robić żadnych konstrukcji, zabudów jak przy kominku. Koza stalowa wazy pewnie koło 50kg a taki piec koło 250. Akumulacja pewnie większa choć to pieca kaflowego i tak daaaleko.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Chyba masz rację.
    Wg mnie jedyna zaleta to niska cena.

    W salonie normalnego domu to totalna pomyłka.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieogarniam Zobacz post
    W projekcie jest kominek, taki piecyk jest tanszy niz koominek i jego zabudowa
    Porównywalnie, tańszy jest rower, zamiast samochodu. Wiem, porównanie od czapy, bo rower może być doskonałej jakości, a ten piecyk to kiszka raczej

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieogarniam Zobacz post
    taki mały piecyk kaflowy z pierwszego posta ma lepsza akumulacje niz
    Akumulacja to masa x ciepło właściwe x średnia różnica temperatur. I 200kg to całe nic niezależnie od tego, czy to 200kg żeliwa, czy szamotu obłożonego kaflami. Chcesz mieć akumulację - buduj piec z prawdziwego zdarzenia co waży z tone albo dwie. Patrz np.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8008078

    A jak chcesz (prawie) gotowca to co większy zestaw tego typu

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Koza stalowa wazy pewnie koło 50kg a taki piec koło 250.
    Ten ze wstawki waży 200kg. Jotul No1 140kg.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-07-2023 o 10:58

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Akumulacja to masa x ciepło właściwe x średnia różnica temperatur. I 200kg to całe nic niezależnie od tego, czy to 200kg żeliwa, czy szamotu obłożonego kaflami. Chcesz mieć akumulację - buduj piec z prawdziwego zdarzenia co waży z tone albo dwie. Patrz np.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8008078

    A jak chcesz (prawie) gotowca to co większy zestaw tego typu



    Ten ze wstawki waży 200kg. Jotul No1 140kg.
    No ale co w związku z tym? Napisałem coś nie tak? Czy tylko przepisujesz informacje z netu. Ja pisałem o tanie kozie stalowej.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    No ale co w związku z tym? Napisałem coś nie tak? Czy tylko przepisujesz informacje z netu. Ja pisałem o tanie kozie stalowej.
    Co do Twojej wypowiedzi to sprostowałem Twoje twierdzenie (cytuj tylko to, do czego nawiązujesz - bo wiadomo czy dopytujesz o taki sobie piecyk ceramiczny, ekobud czy coś innego) że koza waży 50kg (moja 140) a piecyk ze wstawki nie 250 a 200kg.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co do Twojej wypowiedzi to sprostowałem Twoje twierdzenie (cytuj tylko to, do czego nawiązujesz - bo wiadomo czy dopytujesz o taki sobie piecyk ceramiczny, ekobud czy coś innego) że koza waży 50kg (moja 140) a piecyk ze wstawki nie 250 a 200kg.
    Sam ważyłeś czy wierzysz w jakąś ulotkę reklamową?
    Czy dla tematu ma znaczenie czy dana koza waży 200 kg czy 250 kg?
    Piszesz dla pisania i pouczania innych?

    " ważyć -> określać ciężar przy pomocy wagi "
    Podałeś przykładową masę czy ciężar?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony