dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lucas7911

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    2

    Domyślnie Remont sufitu na balkonie - proponowany koszt

    Witam, mam pytanie odnośnie remontu balkonu w wieżowcu z wielkiej płyty, balkon na 1 piętrze o wymiarach 3,30x1,10m, do zrobienia jest usunięcie starej warstwy tynku i położenie nowej.
    Po zwróceniu się do fachowca o orientacyjny koszt takiego remontu dostałem wycenę 1200 zł brutto + materiały - czy to jest odpowiednia stawka za taką robotę, poniżej zdjęcia jak to obecnie wygląda
    https://zapodaj.net/plik-bZxxVN1h6A
    https://zapodaj.net/plik-D71SYMm62y

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Apropos...... co ćię obchodzi sufit czyli balkon sąsiada wyżej.

    Jeśli coś zacieka i pojawiły się objawy nad Twoim oknem to problem leży po stronie spółdzielni lub innego organu administrującego obiektem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lucas7911

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    No niestety , u nas to jest sprawa lokatora, nikt ze spółdzielni nie pofatyguje się by położyć mi gładź lub inną warstwę by wyrównać sufit

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Gładź w mieszkaniu to całkiem inny problem, natomiast balkon to kwestia remontu elewacji zewnętrznej.
    Nie rozumiem jak oni sobie wyobrażają aby każdy lokator dbał o kolor ścian balkonu i wokół niego. Budynek będzie szpecił pstrokacizną. Poza tym takie prace są często traktowane jako praca na wysokościach, niebezpieczne.
    Prace na elewacji zewnętrznej są ingerencją w części wspólne nieruchomości a więc wymagają zgody zarządcy, spółdzielni itp.
    Jeśli odpada tynk na spodzie płyty balkonu to jest to wynikiem błędów i niedoskonałości popełnionych na warstwach z wierzchu ( hydroizolacji, opierzenia itp ) więc remont tego nie ma najmniejszego sensu bo po roku będzie to samo.

    Dlatego dowiedz się kolego konkretnie co Ci przysługuje. Płacisz fundusz remontowy więc i wymagasz.
    Rozumiem że z braku środków i zaawansowania degradacji elewacji zewnętrznej może nie być to w tym lub przyszłym roku ale nastąpi.

    Chcesz wyremontować spodnią powierzchnię czyjegoś balkonu, owszem możesz to zrobić ale musisz uzyskać zgodę spółdzielni na takie prace a po drugie to nie wiem jaki będzie zakres tych prac więc może się okazać że remont nie wyeliminuje głównego problemu a więc cieknąć będzie nadal.
    Z tego co widzę to zgodę musiał by wyrazić także sąsiad nad tobą a Ty za swoje pieniądze zerwiesz mu okładzinę zewnętrzną, położysz opierzenie i hydroizolację a następnie płytki podłogowe, oraz tynk strukturalny i siatkę z klejem na spodzie balkonu.
    Fachowiec się zgodził, ............ no cóż, jeśli klient bardzo chce aby go naciągnąć na kasę to nic się na to nie poradzi.

    Z innej strony w grę wchodzi wersja minimalistyczna czyli usunięcie starego tynku a następnie uzupełnienie go nową zaprawą oraz malowanie całości.
    Jeśli za to fachowiec żąda 1200 zł to chyba połowę tej ceny stanowi dodatek za prace niebezpieczne na wysokości.

    Nie wiem które to jest piętro i czy fachowiec jest profesjonalistą z zabezpieczeniami ale pomyśl kto będzie odpowiadał za ewentualny wypadek.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-07-2023 o 07:22
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony