dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 110
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czyli idąc tym tokiem to najlepiej silka na ściany i strop ciężki.

    Tak i 60 styro grafit na ściany. Tylko lambda 031 bo jak dasz 033 to będziesz siedział w futrze zimą

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Tak i 60 styro grafit na ściany. Tylko lambda 031 bo jak dasz 033 to będziesz siedział w futrze zimą
    Śmiechom nie było końca.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Właściciele szkieleciaków to pewnie majątek u laryngologów zostawiają.
    No właśnie. Wełna całkiem dobrze tłumi dźwięki, jedynie szkielet drewniany przenosi dźwięki uderzeniowe, o które trudno w przypadku domów (bo i niby czemu ktoś miałby walić w ściany?). Nie mniej, nawet szkielet stoi na betonowym fundamencie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czyli idąc tym tokiem to najlepiej silka na ściany i strop ciężki.
    Z punktu widzenia akustyki - tak. Do tego termoizolacja wełną, szczelne okna (najlepiej o podwyższonym R - ale trudno teraz im spełnić wymogi WT), wentylacja mechaniczna na elastycznych kanałach.

    Tylko mi przeszkadzała za dobra izolacja akustyczna. A taką miałem jak BK był mokry (mam strop monolityczny, na nim 40cm wełny z rolki a krycie dachówką ceramiczną). W ogóle nie słyszałem, jak pies szczekał czy dziecko wyło w ogrodzie. Po wyschnięciu da się usłyszeć. A że deszcz pada to słyszę od założenia daszku na komin jak jestem blisko kominka. Jak nie dzwonił o przykrycie dźwiekowodu to i solidnej burzy nie słychać.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    I tu dochodzimy do osobistych preferencji a nie uniwersalnych zaleceń.
    Mnie bardzo dobra akustyka bardzo służy i nie ma dla mnie wad.

    A deszczu o daszek komina nie słuszę, ale jak jednego roku jakiś ptaszek postanowił w niego dziubać to mnie $@$@!$ brała.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko mi przeszkadzała za dobra izolacja akustyczna. A taką miałem jak BK był mokry (mam strop monolityczny, na nim 40cm wełny z rolki a krycie dachówką ceramiczną). W ogóle nie słyszałem, jak pies szczekał czy dziecko wyło w ogrodzie. Po wyschnięciu da się usłyszeć. A że deszcz pada to słyszę od założenia daszku na komin jak jestem blisko kominka. Jak nie dzwonił o przykrycie dźwiekowodu to i solidnej burzy nie słychać.
    Pisałeś, że dałeś okna fix, bo przeszkadzały Ci dźwięki ptaków. Teraz, że za dobra izolacja akustyczna przeszkadza bo burzy nie słychać. Może Ty masz jakąś nerwicę i materiał na ściany i okna nie mają tu nic do rzeczy? Przecież dla Ciebie zawsze będzie źle.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Założyłem wątek na ten temat, poszukaj, mi się nie chce.
    Masz na myśli termowizję od wewnątrz w domu, w którym jest 6*? To niczego nie pokazuje.
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?380750

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wiem co słyszę.
    A wiesz, co byś słyszał przy BK i/lub stropie monolitycznym?

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Pisałeś, że dałeś okna fix, bo przeszkadzały Ci dźwięki ptaków.
    Fixy dałem z wielu powodów - ale nie przypominam sobie, żebym miał wiedzę o tym, że okno otwierane ma gorszą akustykę.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przede wszystkim dlatego, że zabawa kalkulatorkiem MS doprowadziła mnie do decyzji o fixach. Zarówno cena jak i U dużo niższe.
    Akustyka zamkniętych okien otwieralnych pewnie nie będzie mierzalnie gorsza od fixów. Więc gdyby okna otwierane były nie mniej szczelne, miały nie gorsze U i nie były droższe to pewnie bym takie zamontował - bo lubię mieć dodatkowe możliwości jeżeli nie pociągają istotnych wad czy kosztów.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-07-2023 o 13:56

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz na myśli termowizję od wewnątrz w domu, w którym jest 6*? I nie wiadomo, ile na zewnątrz? To niczego nie pokazuje.
    https://forum.muratordom.pl/showthread.php?380750
    Dlatego napisałem, że szacowałem ucieczkę ciepła na podstawie wyliczeń i danych z Sieci.
    A wiesz, co byś słyszał przy BK i/lub stropie monolitycznym?
    Jeszcze bardziej by dzwoniło w uszach? Przez co najmniej pół roku mam otwarte okna, bo lubię przyrodę ożywioną i szum wiatru. A jak psy sąsiada piłują ryje, to zawsze mogę okno zamknąć i mam ciszę. Blisko drogę mam tylko od strony kuchni, gdzie ciszy nie oczekuję. Jakieś hałasy od strony poddasza to dla mnie problem "wydumany".
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Akustyka zamkniętych okien otwieralnych pewnie nie będzie mierzalnie gorsza od fixów. Więc gdyby okna otwierane były nie mniej szczelne, miały nie gorsze U i nie były droższe to pewnie bym takie zamontował - bo lubię mieć dodatkowe możliwości jeżeli nie pociągają istotnych wad czy kosztów.
    Jak się ma akustyka fixów do otwieranych nie mam pojęcia.
    Ale wiem jak wielką różnicę robi zabawa tymi 'śrubkami' od docisku okna co to właścieiele WG powinni kręcić dwa razy do roku a właściciele WM i miłośnicy ciszy skręcić na solidny docisk raz w życiu. Sporo dźwięków dociera przez wydawałoby się dociśniętą uszczelkę jak się porówna do super dociśniętej.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Dokładnie odwrotnie. Śmietnikowi nie przeszkadza marna lambda, za to możliwość zrobienia cienkich ścian jest zaletą. Na dom jednorodzinny lepszym wyborem będzie BK.
    Brednie. 18 i 20 styro to jakoś specjalnie duzo? Bk to nie przypadkiem 25 i 15cm styro? Poza tym Bk to niezdrowy materiał. Wsio.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Czemu nie zdrowy?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #52

    Domyślnie

    a po co mi materiał, który wydmuchany jest aluminium i nie wiadomo czym jeszcze, skoro mogę mieć zdrowszy 3 składnikowy silikat? Tabelki bzderki. Zapraszam zimą dotknąć ściany z silikatu i betonu ocieplonej 22 cm grafitu. Szczelnie ocieplonej. Zdziwienie będzie spore gdy ściana po wejsciu do domu jest w dotyku cieplusia. Ale wy macie tabelki. Miejcie.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 19-07-2023 o 14:41

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @pandzik

    Tabelki to tu wklejał taki jeden zwolennik silikatu zresztą się wycofał z tabelki (z silikatu nie).
    Ratpaw też ma dom z silki.

    Ale podejście, żeby nie czytać wpisów w dyskusji w której się bierze udział, no nie powiem oryginalne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Wyższości BK nad silikatu - prócz łatwości obróbki/pracy - nie widzę. Ale niech każdy wybiera jak chce.
    Niestety powielane są tu przez niektórych fakty z lat 90'. Materiał z którego robimy ściany ma niewielki wpływ na izolacyjność. Tę wykonujemy z styro/wełny/płyt etc. Co do grubości izolacji - by uniknąć okien głęboko osadzonych, można je wyprowadzić w warstwę ocieplenia i problem rozwiązany. Jak ktoś wspomniał - kiedyś (także z cegły) tak budowano (kamienice, szpitale, budynku publiczne etc.)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    `
    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    a po co mi materiał, który wydmuchany jest aluminium i nie wiadomo czym jeszcze, skoro mogę mieć zdrowszy 3 składnikowy silikat? Tabelki bzderki. Zapraszam zimą dotknąć ściany z silikatu i betonu ocieplonej 22 cm grafitu. Szczelnie ocieplonej. Zdziwienie będzie spore gdy ściana po wejsciu do domu jest w dotyku cieplusia. Ale wy macie tabelki. Miejcie.
    Toć przecież tę tabelkę objechałem jak burą sukę. Pytałem tylko z zaciekawieniem, co masz do powiedzenia nt BK.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Poza tym Bk to niezdrowy materiał.
    - Wódka jest niezdrowa...
    - Lekarze tak mówią....
    - Niektórzy ...
    - Mój konkretnie...


    Dasz namiary na te badania, że BK jest niezdrowy?

    Twierdzisz, że to, co masz pod tynkiem ważne, a nie przejmujesz się tynkiem?
    Mieszanina zawierająca substancje nieorganiczne: siarczan wapnia i w różnych proporcjach: wodorotlenek
    wapnia, węglan wapnia, dolomit, piasek kwarcowy; oraz organiczne dodatki modyfikujące czasy wiązań, retencję
    wody i obrabialność


    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Zapraszam zimą dotknąć ściany z silikatu i betonu ocieplonej 22 cm grafitu.
    To trzeba jasnowidza, żeby ręką poznał, co jest pod tynkiem.

  17. #57

    Domyślnie

    BK jest niezdrowy XD.

    Silikat też w dużej ilości woda piasek i wapno też są niezdrowe a nawet trujące

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Tego się nie je panowie

  19. #59

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim. Fajnie, że dyskusja wyszła. Podoba mi się ta Arosa. Nie wiem czy będę czegoś szukał czy ewentualnie pomyślę nad indywidualnym w tym stylu. U mnie same adaptacje są od 3,5-4,5k PLN bez przeróbek + cena projektu. Muszę albo głębiej poszukać albo zdecydować się na indywidualny za 8k.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSnet Zobacz post
    Muszę albo głębiej poszukać albo zdecydować się na indywidualny za 8k.
    Poszukaj głębiej. Zapuszczałeś te wyszukiwarki, które wcześniej linkowłem.
    Ja byłem na paru spotkaniach z architektami "indywidualny za 7-8 kPLN", bo odrzuciłem na wstępnie te indywidualne za 12-20 kPLN.
    Ostatecznie wybudowałem katalogowy + adaptacja. Nie twierdzę, że to niemożliwe dostać dobry indywidualny za 8kPLN (pewnie w tle to będzie około katalogowy z adaptacją, ale może architekt lepiej szuka ), ale moje doświadczenie wskazuje, że prawdopodobieństwo, że będzie to dobry produkt nie jest wysokie. Chyba, że to architekt z polecenia i znasz fizyczne domy z jego/jej projektów to za 8kPLN brać i dziękować.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony