dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wymagania dla nowo tworzonej działki budowlanej, a działka już istniejaca

    Czy jeśli MPZP przywiduje określone wymagania dotyczące powierzchni lub szerokości frontu działki dla nowo tworzonych działek budowlanych, to te same wymagania stosowane są dla już istniejących działek, których właściciel ubiega się o pozwolenie na budowę? Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna takiego działania?

  2. #2

    Domyślnie

    Siedziałem w ustawach/przepisach przez prawie 3 godziny i też nie znalazłem tej podstawy. Ktoś oświeci? Jakieś info jest, ale oczywiście mega zrozumiałe...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedrol Zobacz post
    Siedziałem w ustawach/przepisach przez prawie 3 godziny i też nie znalazłem tej podstawy. Ktoś oświeci? Jakieś info jest, ale oczywiście mega zrozumiałe...
    Te wymagania nie dotyczą starych działek. One dotyczą nowego podziału geodezyjnego.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Te wymagania nie dotyczą starych działek. One dotyczą nowego podziału geodezyjnego.
    Cytat Napisał mastodont Zobacz post
    Czy jeśli MPZP przywiduje określone wymagania dotyczące powierzchni lub szerokości frontu działki dla nowo tworzonych działek budowlanych, to te same wymagania stosowane są dla już istniejących działek, których właściciel ubiega się o pozwolenie na budowę? Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna takiego działania?
    Podstawa prawna jest taka, że jak sam piszesz wymagania są dla nowo tworzonych działek, a Twoja działka jest stara, więc nie dotyczy starych.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony